Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van más hangja a bakelit...

Miért van más hangja a bakelit lemeznek? (Részletek lennt. )

Figyelt kérdés

A minap hozzájutottam a Queen News of the World albumának a bakelitfelvételéhez, és azt vettem észre, hogy sokkal másabb a hangzása, vékonyabb, magasabb a hangszín, mint ugyanennek az albumnak a Spotifyon fennt levő változata. Ez mitől lehet szerintetek?

Egyébként ezt a más hangzást már kazettáknál is észrevettem ugyanígy.



2020. febr. 9. 23:43
1 2
 1/12 timortin ***** válasza:
53%

- Mert a bakelit és (audió)kazetta analóg felvétel alapján készült, míg a Spotify-ra vagy eleve digitális rögzítés után kerül fel zene, vagy analóg-digitális konverzió után.

- Nagy a reneszánsza a bakelitnek: sokan sok pénzt megadnak érte. Az persze vita tárgya ki mit hogyan hall, az audiófília hogyan mennyi pénzt ér meg, mennyi benne a hype/habverés.

2020. febr. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ácsi, milyen lemezjátszóval hallgattad, milyen rendszeren? A vinyleknek egyáltalán nincs vékony, cincogó hangja, (shőtt), a nagymama ősrégi orosz lemezjátszójának, vagy a media marktban 10-30 ezerért vásárolt akármilyen játékszernek igen.

Javaslom, hogy olvass utána a hanglemezeknek, ha érdekel a dolog, de azt itt elmondom, hogy technikailag semmilyen digitális formátum nem lehet jobb, mint az analóg. Mivel a digitalizálás=lekonvertálás, minden esetben. Az már más kérdés, hogy milyen a rendszer, te mit hallasz, mennyire veszteségmentes az a digitális, vagy mennyire tropa a lemez, stb.

2020. febr. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Egyszóval, csak mert rájöttem, kicsit elveszett a lényeg: manapság előbb jutsz egy elég jó digitális hang lejátszására való eszközhöz, mint egy elég jó analóg hang lejátszására való eszközhöz. Tehát minimum egy 40-50 ezres lemezjátszó, egy 40-50 ezres erősítővel, és egy 40-50 ezres hangfallal fog élvezhető minőséget nyújtani. Analóg zenét hallgatni drágább, és bonyolultabb, mint a digitális, ennyi.
2020. febr. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, és kihagytam, 20-30 ezer forintos hangszedőt...az is nagyot dob a dolgon. De ez csak a belépő kategória.
2020. febr. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Két észrevétel:

1: Ugyanazon az eszközön hallgattad? Mert ha nem, simán elképzelhető, hogy az egyik egyszerűen másképp szól, szebb mélye van, stb.

2: Ugyanaz a verzió? Lehet, hogy a hanglemezeden egy eredeti felvétel van, míg spotakármin egy remasterelt, modern kor ízlésének megfelelően feltuningolt verziót hallgatsz.

2020. febr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%

Sok hülyeség már megint.

Attól függ milyen a RIAA korrektorod, mennyire van agyonharcolva a lemezed, milyen a tű, vizesen, vagy szárazon megy-e, tényleg 78-al és stabilan megy-e a lemezpörgettyű.


A spotifájjon meg egy digitálisan elqrt verziót hallasz.


Mentél volna ki 86-ban a Népstadionba.

2020. febr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

óh, és melyikhez volt arany tápkábel, és melyikhez volt sima kínai, mert ez semmindegyámanagyonokosokszerint!


A bakelit is jó lesz vinylnek. Mehogy köze nincs a bakelithaz.

2020. febr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak:

Ncore-ról töltöttem le vinyl ripet

2020. febr. 10. 18:36
 9/12 A kérdező kommentje:

6.-nak:

Hidd el, mentem én volna Népstadionba, csak sajnos picivel később születtem, mintegy 17 évvel.

2020. febr. 10. 18:41
 10/12 timortin ***** válasza:

#7

Miért hívjuk bakelitnek a hanglemezt, ha sose készült abból?

[link]


:)

2020. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!