Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Dalok a barátságból szerelemről?

Dalok a barátságból szerelemről?

Figyelt kérdés

Olyan magyar dalt keresek, ami arról szól, hogy valakik barátok voltak, aztán szerelem lett belőle.

Ha valakinek eszébe jut valami, kérlek írjátok meg😉



2020. febr. 17. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Radics Gigi-Végtelen hajó


Nem sok ilyen dal van inkább írj egyet ;)

2020. febr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen😉

Dalírásban nem vagyok nagyon jó.

Amúgy úgy tudtam, hogy a Végtelen hajó az szándékosan csak a barátságról szól, de lehet tévedek, de amúgy köszi

Esetleg még valakinek ötlet?

2020. febr. 17. 10:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Hashtag 1# vagyok.

K hogy értelmezi, gondolkodhatunk, hogy a dalszövegíró mire gondolt és neked hogy jön le, azonban (tudom fejből a teljes szöveget) vannak kétértelmű vonatkoztatások a dalban, melyek céloznak arra, hogy ez több mint baratság pl : 1. Ének : “Van, hogy nem hiszem el, vagy csak kéne egy jel” -azaz a jel, ami túlmutat a barátságon- utána részletezi, hogy megvéd, félt..stb ezek több mint barátságok. Sőt barátságból lett szerelmet is jól bemutatja. 3. Ének : “Mint a földet a kéklő ég, úgy szeretlek téged én” Itt ugyan utána kimondja, hogy “Hű barátom vagy már rég”, de azért barátot ilyen kelzővel alkotni elég erős ebben egyet értünk. (Szint 3. Ének) “Régi érzés, új dallam szól, így szól” (utána refrén nyomatékosító kötőszóval) szóval Új dallam = több, mint baratsag, új érzések stb :D

Kevés ilyen dal van, de a Végtelen hajó, Gigócától jó ennek is, sőt :D

2020. febr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, őskövületnek találod, de nekem ez ugrott be:

https://www.youtube.com/watch?v=i52pJGCurnQ

2020. febr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem ezt a dalt, eszembe se jutott. Köszi ;-)
2020. febr. 18. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!