Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zeneileg mik számítanak rossz...

Zeneileg mik számítanak rossz hangoknak? Talán a félhangok?

Figyelt kérdés

2020. febr. 17. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értelmezhető a kérdésed.

Mi az, hogy zeneileg? Mi az, hogy zene? Ez egy olyan tág fogalom, ahova belefér a progresszív disszonáns zajkeltés és Wagner is!


Milyen rossz hangokról van szó, ilyen konstellációba helyezve a témát?

2020. febr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kezdj el zeneelméletet olvasni, majd az olvasottakat próbáld is ki egy zongorán. Hallani fogod, hogy mi a rossz és az olvasottakból megérted, hogy miért.
2020. febr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, az a rossz hang, ami egyik sem, tehát egyik (fél hang sem) hangnak sem felel meg
2020. febr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mojjo ***** válasza:
92%
Szerintem nem azt jelenti a félhang, mint amit hiszel, hogy jelent :)
2020. febr. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha fals vagy, ha hamis, akkor az rossz. :)

Tehát, ha egy fix, már produkciód előtt is létező dalt akarsz előadni, és az összes hangból mindegyik vagy alá, vagy fölé megy, mint ahogy az eredetileg meg van írva.

Tehát, ha nem a kotta szerint énekled, hanem te átköltöd, és más hangokat énekelsz helyette; ez lehet eggyel-kettővel,féllel, sokkal alatta/fölötte; az a lényeg; hogy nem találod el az eredeti, kottaszerinti hangot, hanem mellé énekelsz; vagy pl nem tudsz kiénekelni egy nagyon magas részt, vagy egy nagyon mélyet.

2020. febr. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*Ja és ,nem fogalmaztam pontosan; 1-1 hang is lehet hamis, tehát lehet pl hogy valaki elénekli az egész dalt szinte, 99%-osan jól; és mondjuk 1-2 hangot mégis eltéveszt benne, vagy akár saját maga szánt szándékkal átír, mert néha olyanra is van példa; de én azt pl nem szeretem. Valaki egyszer mondta nekem, hogy ő szereti, ha ilyen újításokat tesznek bele egy dalba, de nekem nem tetszik; amikor tudatosan énekelnek mást, mint ahogy az eredeti dallamban van. Lehet ilyen hajlítgatásokat belerakni, de lehet azt úgyis, hogy megmaradjon az eredeti dallam; tehát a pontos hangot énekelje ki; és hát, hallottam pl tehetségkutatóban 1-2 olyat is, amikor úgy sikerült a saját stílusát belevinni a dalba, hogy sajnos megváltoztatta, átírta az eredeti dallamot, és az a rész pl ott nekem nem tetszett, ahogy úgy énekelte; de pedig tudom, hogy amúgy el tudta volna énekelni úgyis, ahogy eredetileg van; csak ő akkor valami újat akart belevinni. De én az olyat pl nem szeretem ; és furcsa is volt, hogy pár éve mondta az egyik mentor, hogy neki az pl fontosabb, hogy érzelmileg átjöjjön, minthogy pontosan énekelje. De nekem meg pedig (én nem vagyok mentor, én pl csak egy átlagos zenekedvelő), na , szóval nekem pedig pont az az elsődleges szempont, hogy a hangokat jól tartsa valaki, és ha azt nem tudja akkor hát na, szal nem mennék el a koncertjére pl. Hogyha valaki mondjuk rendszeresen nem tartja a hangot. Szóval nekem ez az elsődleges, hogy jól ki tudja énekelni a hangokat, és másodlagos, hogy az érzelem is tök jól átjöjjön, és számomra azok az igazán nagyok, akik nemcsak pontosan énekelnek, hanem még az érzelmi részét is; tehát együtt a kettőt tudják hozni. :) De az, aki nem pontosan énekel, de van nála érzelem, az nálam valahogy nem igazi énekes nekem pl a szememben/fülemben. :) Szóval ha valaki pontosan, de kábé érzelem nélkül elő tud adni egy dalt, akkor azt még tudom élvezni, de ha kábé csak az érzelemre megy rá, és a hangok terén meg hót hamis, akkor az nekem nem tud tetszeni. Szóval akkor már legyen számomra pl érzelemmentes, de pontos; minthogy totál pontatlan kábé az egész dal, de tele van érzelemmel. :) De mondom, azok az igazán királyak és színpadra valók, akik mind a kettőt tudják hozni. Mind hangban, mind érzelemben. :):):)
2020. febr. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a zenében egy hangra azt mondják, hogy "félhang" attól még nem ér kevesebbet, szóval az nem rossz.


Majd amikor a béjjemvéd csapágyas lesz a"Józsibácsihoztaóccsón" olajtól, na az számít rossz hangnak. :D

2020. febr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!