Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért mondják, hogy Billie...

Miért mondják, hogy Billie alternatív?

Figyelt kérdés
Szerintem az alternatívnak vagy undergroundnak pont az a lényege, hogy egy kisebb réteget céloz meg, nem az, hogy több millióan szeressék. Billie szimplán pop egy kis dark beütéssel, mégcsak nagyon nem is mondanám különlegesnek meg egyedinek, olyan alternatív számok vannak, amik még a Billie fanoknak se tetszének, nem véletlenül nem túl ismertek.

2020. febr. 25. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Ez ugye egy eldönthetetlen kérdés hogy mi alapján definiáljuk a popzenét? Külün műfaj-e a popzene a zenei jellegzetességei alapján, vagy csak a gyűjtőneve a népszerű zenéknek? Ha egy zene népszerű, akkor már nem is lehet alternatív? Ugyanaz-e az alternatív mint az underground vagy teljesen más?


Szerintem is popzenét csinál Billie, viszont azért eléggé különböző azoktól a zenéktől amelyek mondjuk az elmúlt pár évben voltak a mainstreamben. Az már a te döntésed hogy akkor erre pontosan melyik címkét aggatod rá.


Nem hiszem hogy pl az ő zenéit egy szűk keretbe lehetne szorítani, mondhatjuk hogy olyan popzene, amely egyes számokban inkább alternatív pop vagy dark pop, néhol pedig akár elektronikus zene vagy hip hop hatásokkal. Ha kiválasztasz egy számot azt még talán el lehet így helyezni a skálán, de valakinek az egész munkásságát már nehezen.

2020. febr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a pop önmagában nem egy stílus, hanem az, hogy populáris, de vannak azok a számok, amik tipikus olyan számok, amik úgy is tetszeni fognak jó sok embernek, mert egyszerűen olyan és tudom, hogy az underground jelenti azt tulajdonképpen, hogy egy bizonyos réteget szólít meg és kevesen ismerik, de nekem az alternatív is azt a hatást kelti, hogy más, ami nem sok embernek tetszik. De Billie zenéi nekem nagyon nem mások, van egy jópár ilyen kaliberű zene, mint amilyen az övéi, pl. Lorde, akinek van egy pár hasonló száma és mégsem alternatív. Billie azért tűnik annak tulajdonképpen, mert olyanok a szövegei meg a klippjei, de ha más stílusban lennének elénekelve a dalai, akkor már rég nem lenne alternatívnak mondva. Ő szimplán dark pop. Az alternatív egészen más.
2020. febr. 25. 11:21
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Nem feltétlen. Ezt az egedzet nem mondanám ennyire sarkosnak. Alternatív rock a Sonic Youth, és az R.E.M. is. Aztán hasonlítsd össze...
2020. febr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*egészet
2020. febr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%
Finom sincs mit csinál az a csaj, olyan hangszínnel jazzenekesnek kéne lennie, szóval eleve magas nekem miért ilyen szarokat énekel aminek szerintem nincs neve stílus.
2020. febr. 29. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!