Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Minek köszönhető, hogy a mai...

Minek köszönhető, hogy a mai fiatalok jelentős része szívesebben hallgatja a 70-es,80-as évek zenéit mint a mait?

Figyelt kérdés

2020. márc. 2. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Mert jobb.
2020. márc. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelentős része?

Ez relatív...

Másrészt hallgass meg egy In the Court of the Crimson King-t, egy The Dark Side of the Moon-t, vagy éppen egy Paranoid-t.

Zseniális alkotások amik ma is megállják a helyüket, bár nem feltétlen állítom hogy ma nem lennének jó zenék, csak sok esetben olyan szinten megelőzték a korukat hogy ma sem hallatszik ódivatúnak, másrészt ebben a 2 évtizedben volt talán a legtermékenyebb a zenei kultúra.

2020. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Lacagyerek ***** válasza:
100%

Pont a multkor fejtettem ki hasonló helyzetbe a veleményem itt GYK-n.

Én is a régebbi zenéket szeretem. (Meg úgy általába mindent is gyűjtök ami régi)

Ennek lehet több oka is. Egyrészt, hogy ma a zene úgymond csak egy ugyan olyan fogyasztási "eszköz" lett mint akár a kéztőrlő vagy bármi ilyesmi. És ez nem minden esetben amiatt van mert azok akik hallgatják azok ilyenek lettek volna, ez inkább az utóbbi évek miatt alakult ki az emberekben. Gondolok itt pl olyanra, hogy ha megnézed mindig a fesztivál szezonok előtt kiadnak pár új zenét és arra kibulizza magát aki akarja és mehet a süllyesztőbe. Ezek eleve nem a tipikus örökzöld sláger alapanyagok csak jó a dallam és a szöveg se nehéz viszont jó fülbemászó és már lehet is rá bulizni. Másrészt ha most egy énekesnek valami szerelmi bánata van (csak peldát mondtam) akkor azt felkapja a média az énekes ír róla egy dalt és egy hónap múlva senkit se érdekel se a szerelmi bánat és ebből kifolyólag az erről írt zene se. De lehet az is egy ok, hogy mai világba csak kb a süket-néma nem tud zenét kiadni. Emiatt eléggé felhígult a minőség és pont abből kifolyólag van ez a sok úgymond "egy szezonos sláger". Meg úgy átlagba nem is az látszik egy mai előadón, hogy ő azert csinálja mert szereti és jó abban amit csinál, hanem mert könnyen lehet a mai világba ismert, sikeres, gazdag. A régi azért is jobb mert ők először is elkezdtek csinálni valamit amit szerettek éß azt tisztelték utánna leraktak az asztalra valamit és jött a hírnév, most "összedobnak" valamit jön x létszámú nézettség, innentől kezdve lesz negatív és pozitív vélemény és utánna felkapja a média és innentől indul az, hogy csinálják tovább ezt a vonalat és ha elfogy az iklet akk csinálnak valami balhét és már újra a középpontba vannak. Mert a nézettséget a legjobban a megbotránkoztató dolgok hozzák és nega a negatív reklám jobban sül el mint a pozitív. A régi zenék, a példa kedvéért most mondok egy Rock zenét azon belül is Pokolgép- Ítélet helyett vagy akár a háború gyermeke. Ezek nem egy hirtelen bekövettkezet eseményről szólnak hanem egy egéz korszakot meghatározó légkörről, szemléletről arról, hogy ők, hogy látták a világot azokban az időkben és többek között ettől lesz egy zene örökzöld és persze látszik rajtuk, hogy az az övék az a ő szivükből jön. Szerintem ezekkel jobban is lehet azonosulni ezért van, hogy a mai fiatalok jelentős része (mert ez szerintem is így van) hallgatja a régi zenéket. Én egyébként nagy Első emelet rajongó vagyok. Ő zenéjük között is lehet találni azért komolyabb mondani valóval ellátott számokat PL: A film forog tovább. De nekem már csak maga a dallamok a hangzásuk megy úgy a komplett zenekar tetszik. Szerintem ők úgy voltak jók ahogy voltak. Tehát szerintem ezek miatt lehet ez a jelenség. Ha választanom kéne én fő oknak kettőt jegyeznék meg.

1. Sokkal nagyobb volt régen az alázat az előadókban a zene iránt.

2. A sok igénytelen zenéket gyártott előadók kinevelték azt a társadalmi réteget akinek a zene semmit nem mond csak "fogyasztási cikk". És még ha lehetne is örökzöld zene akkor se lesz belőle mert az is csak megy a süllyesztőbe.

2020. márc. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy látom, hogy ez eloszlik, a mai zenéknek is van azért közönségük. Nyilván aki kicsit jobban benne van a zenében, az elkezdi felfedezni a régebben készüléket is.
2020. márc. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!