Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Régi rockerek! Kinek van...

Régi rockerek! Kinek van kedve megosztani egy-egy élményét fiatal koráról? Koncertes élményekre gondoltam. P. Mobil, Deák Bill, Tűzkerék, Sakk-matt, Piramis, Mini, Syrius?! Leginkább ezek.

Figyelt kérdés

Azért írtam, hogy leginkább ezek, mert ezeket szeretem én is, és ezekről a koncertekről, azaz az ott szerzett élményekre lennék kíváncsi.

Olyanokra, hogy többen leutaztak a koncertre, lerobbant a kocsi, eső volt, nem volt jegy, és beszöktek, bunyókról, szerelemről, csupa kellemes emlékről, amiket ezeknek az együtteseknek a koncertjein szereztetek! :)

Tényleg fontos lenne, hogy ezen bandákról szóljon, egyébként is szeretem a személyes, régi történeteket hallgatni :)

És imádom a zenészeket is :D

Illetve azt is megírhatjátok, hogy tőlük melyik a kedvencetek.

(Azért írtam a fentieket, mert az LGT, Omega, Beatrice, Bikini, Edda, Karthago nem nagyon jönnek be :D Bár még mindig jobbak a maiaknál... 101szer is!)


Köszi, hogy elolvastál !



2020. márc. 8. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én Kecskeméten még asszem 2004-ben voltam egy olyan koncerten ahol egyszerre (ill. pontosabban egymás után) lépett fel a P. Mobil, Deák Bill és a Beatrice is, meg még pl. a Török Ádám és a Mini is. Asszem Rocklegendák vagy mi volt az esemény címe. (Vhol sztem még mindig megvan a belépőjegye, de most csak ezért nincs kedvem feldúlni az egész lakást :) )


Mellesleg jó volt nem mondom, de amúgy semmi igazán különleges dolgot nem tudok mesélni róla. Nem is rúgtam be nagyon rajta ha jól emlékszem :D mert már akkor is viszonylag óvatos duhaj voltam :) (kivéve persze amikor mégse :D)


Ja, az amúgy Deák Billtől annyira nem jött be ahogy végig lengette azt a francos fradis zászlaját vagy sálját vagy mijét, merthogy engem a Fradi pont kicsit sem érdekel, sőt úgy ált. a magyar foci, sőt úgy ált. a foci :D


Kedvencem mára már nem igazán van tőlük mert egy kissé eltávolodtam már ezektől az előadóktól, ill. ettől a fajta rocker világtól. Persze hallgatok még rockot most is, de egy kissé másmilyenet már (manapság már inkább Quimby-t pl. meg esetleg hozzá néha egy kis Kispált, nameg sok-sok külföldit, pl. Santana, Lenny Kravitz, Chris Rea, Dire Straits, The Doors, Oasis, Deep Purple, Pink Floyd, Led Zeppelin, Sheryl Crow, Tracy Chapman, Bruce Springsteen, Alanis Morissette, meg sok-sok indiet meg garázsrockot, tehát pl. Franz Ferdinand, Arctic Monkeys, The White Stripes, The Strokes és társaikat). Ill. nekem meg akiket a kérdésben felsoroltál pont hogy pl. az LGT az ami még mindig elég sokat jelent, kiegészítve még mondjuk Hoboval, mert a bluest amúgy is nagyon megkedveltem az utóbbi időben, főleg ha egyenesen a Mississippi deltavidékéről vagy Chicagoból származik :) Lásd pl.:

https://www.youtube.com/watch?v=0iDBvjqn56c ill.

https://www.youtube.com/watch?v=9Ri7TcukAJ8 :)


Ha esetleg bejöttek akkor meg itt egy egész playlistem a témában :)

https://www.youtube.com/playlist?list=PL4gLkdIa0wLrbCjGMVUpX..


Indie/post-punk/garagerock témában pedig, persze csak ha ezzez is van kedved :)

https://www.youtube.com/watch?v=laRKuwz4BpI&list=PL4gLkdIa0w..

2020. márc. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ezzez=ehhez, ill. az utolsó link nem jó, így akartam:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL4gLkdIa0wLq7y04uv2KY..

2020. márc. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Alex Fly ***** válasza:
100%
A legnagyobb? Talán 1985-ben lehetett Székesfehérvár belvárosában Lord koncert... Az egy órás műsor helyett tartott több mint 3 órán keresztül, a fél Fő utca tele emberekkel és a 80 éves öregasszonyok is headbangeltek a zenére...
2020. márc. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi srácok ! :)
2020. márc. 15. 00:01
 5/5 anonim ***** válasza:

A P. Mobil a 70-es évek második felében minden pénteken Miskolcon játszott a Gárdonyi ifiparkban. Egyszer valamiért nem kint, hanem a teremben játszottak. A Kétforintos dal alatt felálltunk a fémvázas műanyagszékekre ritmusra ugrálni, és a székek sorra törtek össze alattunk, mi meg ráálltunk a következőre és folytatuk az ugrálást, amíg az is össze nem tört. Csodálom, hogy a rendezők hagyták ezt, a terem úgy nézett ki, mint a csatatér, nem is vagyok ma már büszke rá.

Volt egy Skorpió koncert, ahol a P. Mobil volt az előzenekar a Rónay-művelődési házban. A Mobil nagyon profin szólt, mert a Skorpió erősítőjén játszottak, amik sokkal jobb hangzást biztosítottak, mint a sajátjaik. Akkor pont nem Vikidál volt az énekes, hanem Szegvári Gábor, őt jobban kedveltem.

A Piramist először a városi sportcsarnokban láttam, eltartott pár percig, mire rájöttem, hogy az énekes, aki a szinpadon ugrál és visítozik, az nem más, mint Révész az egykori Generálból, aki évekre eltünt előtte. Ment az első szám, és egyszer csak elment az áram, csak a dob szólt a sötétben. Kiderült, egy csávó a közönségből tréfából kihúzott egy hosszabbítót a konnektorból a szinpad mögött. Újra kellett kezdeniük a számot, a gyereket állítólag "elkenték" a road-ok.

Több Syrius és sok Mini koncerten is jártam akkoriban, ott nem voltak különösebb "események". Akkor hagytam fel ezekkel, amikor a P. Mobilon és a Minin megjelent a csápoló, csöves generáció és a zenéjüket is igazították azok igényeihez (főleg a Mini). Azelőtt olyan klub-jellegűek voltak a koncertjeik.

Én is zenéltem, de csak amatörként, egyszer véletlenül az Edda előtt játszottunk egy Borsod-megyei községben, Izsófalván. Három számot akartunk eljátszani, a közönség tombolt alatta, hogy "Edda-Edda", sokan talán azt sem látták, hogy még nem ők játszanak, és a 3. szám végefelé ott is elment az áram. Barátom azt hitte, hogy az Edda ellenszenves "menedzsere" Paczolai kapcsolta ki, hogy így vessen véget a zenénknek, ment is, hogy leüsse, de kiderült, hogy az elektromos hálózat (amit pont nem rég azelőtt újítottak fel teljesen) nem bírta a terhelést és levágott a biztosíték. Visszakapcsolták, elkezdett játszani az Edda, de mivel ők hangosabban játszottak és több világítást alkalmaztak, náluk már a 2. szám alatt elment az áram. Visszakapcsolták, megint elkezdték, de megint kicsapott a biztosíték. Erre abbahagyták a koncertet és elmentek. A közönség követelte, hogy fizessék vissza a jegyeket, de a kultúrházvezető csak annak adta vissza a pénzt, akinek meg volt még a jegye, de nagyon sokan eldobták már, így nem kapták vissza a pénzt. Nagy botrány lett belőle. Az Edda ugyan megígérte, hogy később eljönnek újra, de már nem jöttek.

2022. jan. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!