Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi tévő legyek, ha nincs...

Mi tévő legyek, ha nincs gitároktató a közelben?

Figyelt kérdés
Már régóta szeretnék megtanulni gitározni. Eddig nem volt anyagi lehetőségem tanárhoz, most meg külföldön élek és nyelvi/helyi akadályok miatt nem tudok tanárhoz menni. Próbálkoztam online tanulni, de számomra egyik sem volt megfelelő. Teljesen el vagyok keseredve, mert még olyan ismerősöm sincs aki tud gitározni :(.
2020. márc. 8. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak tanárok akik online, videó hívásban vállalnak tanítást. Lényegében ugyan az mint személyesen.
2020. márc. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem szerezz be egy Guitar Prót, vagy más tabulatúra szerkesztő programot (mondjuk nem nagyon tudok másról, ami említésre érdemes), töltsd le pár kedvenc dalodnak/számodnak a tabját, és próbáld meg követni. Nyugi, nem kell hozzá tudni elméletet, nem kotta. :) Adja magát a dolog. Ha valamit nem értesz, majd itt segítünk.
2020. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A legelején nem biztos hogy túl jó a tabokkal kezdenie. Oké, hogy tudni fogja a kérdező hogy mit fogjon le, de a hogy annak hatalmas szerepe van, és ha itt rossz pengetési, vagy fogo technikát sajátít el, utána nagyon nehéz lesz kijavítani. Vagy Youtubeon érdemes megnézni egy rakás ilyen videót ,vagy a már fentebb le írt videós megoldásból egy pár óra. Onnan meg tényleg tökéletes megoldás a tab
2020. márc. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én voltam olyan pofátlan hogy megkértem egy klubban a gitáros fószert hogy tanítson. Akkor még éppen nem volt internet. Most azon is próbálkozhatsz de jobb élőben mert be is vehet a zenekarba gyakorolni mint engem. És így lehet igazán fejlődni.
2020. márc. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3: Lehet, de szerintem mindenkinek más metódus működik igazán. Én nagyjából egy hónapig jártam gitártanárhoz, akinél klasszikus gitáron kezdtem flamencót tanulni... Hát, nem igazán jött be, mondjuk akkoriban "hatalmas" punk voltam és jobban érdekelt a rock&roll, mint a "prüntyögés". :) Megtanultam az ujjrendet, 1-2 akkordot, de utána tabokból, illetve hallás után tanultam mindent. Azóta eltelt 20 év, de nincs emiatt hiányérzetem. :)
2020. márc. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Guitar Pro ingyenes alternatívája a TuxGuitar, így azt is használhatod
2020. márc. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!