Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nagyon tetszik ennek az...

Nagyon tetszik ennek az elektromos orgonáknak a hangja (videó lent)! Hangszórók adják ki a hangot, vagy a háttérben sípok vannak rejtve?

Figyelt kérdés

Nagyon remélem, hogy ehhez a (számomra) csodálatos hangzáshoz hangfalak is elegendőek. :) Legyenek akár beépítettek, akár külsőek.


[link]



2020. márc. 11. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Hangszórók.
2020. márc. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így digitálisan rengeteget változik a hang. Amivel jobb egy igazi cső, mint egy hangszóró, azt csak élőben taoasztalahtod meg.
2020. márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy azt akarod mondani, hogy jobb egy sípos orgona, de itt most nem ez volt a kérdés. :)


Hanem, hogy ezt a szép hangzást ki tudja már adni egy digitális orgonának hangszórója is (hogy pontosan így szóljon, ahogy a videóban hallani)?

2020. márc. 11. 20:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ott mutatja a videón az első és oldalsó hangszórókat. Szerintem is szép hangja van, külön bónusz a crescendo pedál.
2020. márc. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
@3 bocsi, lehet hogy rosszul fogalmaztam. Nem arra értettem, hogy egy digitális annyival rosszabb, hanem hogy ha neked egy sima hangszórón tetszik a hangja, akkor tökéletes egy elektromos, és tökéletes lesz neked. Arra irtam, hogy azr hogy mondják hogy "rosszabb " az nem azt jelenti hogy nincs olyan hangzása, hanem hogy az érzés nincs meg leginkább
2020. márc. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Johannus nem rossz, és van Magyarországon képviselete.

Nem tudom ma hol tartanak technikailag, de pár éve volt szerencsém hozzájuk több esetben. Lehet intonálni, hangolni, vannak különböző előre beállított hangolások (az egyenletes mellett pl. Werckmeister, stb). Ha nem szobai hangszerről beszélünk, akkor egy 6-8 erősítős (és hangfalas) Johannus már brutálisat tud szólni, néhány regiszter szét van dobva C - Cisz oldalra, így az igazi orgonáknak ez a jellemzője is megvan a hangképben. A mixturái úgy repetálnak mint egy igazi hangszeré, szóval nem rossz választás.

2020. jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!