Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csellózni vagy hegedülni...

Csellózni vagy hegedülni érdemes elkezdeni? (Örömzenélésre) tudom rengeteg idő munka, de nekem mindkét hangszer nagyon tetszik. Szerintetek melyik hangszert érdemes választani?

Figyelt kérdés

2020. márc. 12. 01:44
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Gitározni
2020. márc. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A csellónak nagyon szép hangja van, de a kettő közül én a hegedűt választanám szimplán azért, mert könnyebben hordozható. Örömzenéléskor én szeretem, ha a szabadban is játszhatok, vagy átmenni valakihez, utazásra is vihetem magammal akár. Ha ez nem szempont, akkor kb mindegy, hegedű mondjuk talán olcsóbb és tanárt is könnyebben találsz. Megtanulni kb ugyanolyan nehéz, a tanulási szakaszban a hegedű nyekergősebb :D
2020. márc. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, rajtad kívül mennyien hallják akaratukon kívül. A cselló hangja mélyebb, ezért nehezebb hangszigetelni, a hegedű nyílt téren messzebbre hallatszik, viszont könnyebben hangszigetelhető.
2020. márc. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!