Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Nightwish-fanok jelentős...

A Nightwish-fanok jelentős részének mi baja volt Anette Olzonnal?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom hogy őt nem szerették annak idején, mi volt ennek az oka?

2020. márc. 18. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Főleg a hangja. Amivel technikailag nincs semmi gond, de teljesen más színezetű, mint amit az együttes zenéi igényelnének. Holopainennek a legjobb tudását összeszedve is csak alig néhány igazán nightwishes számot sikerült írnia Anette hangjára. Másrészt a kissé háziasszonyos kisugárzása se passzol túlzottan egy fantasys-hősködős szimfonikus power metál bandába (de persze fő a zene).
2020. márc. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert Tarja Turunen egy képzett, klasszikus technikát tanult énekesnő volt, - diplomája van belőle és hosszú évek hangképzési folyamata állt mögötte.

Anette a jóval populárisabb útjával, - főleg a kezdetekkor - nem igazán tudta felvenni vele a versenyt, nem volt képes olyan minőségben elénekelni a régi ikonikus slágerszámokat, mint egy klasszikus technikájú énekesnő. Az élő koncerteken gyakran hamis volt - ellentétben ugye Floorral, aki igaz, a saját adottságaihoz alakítva, de minden korszak zenei anyagának előadására képes fantasztikus minőségben. A líraibb, világosabb színezetű hangjával teljesen átszínezte az együttes arculatát, - ami persze jól jött Tuomas újszerű, dinamikusabb projektjeihez, mert így meg tudta valósítani azokat a populárisabb, kissé fantasysabb irányba nyúló terveit. Egy rossz nyelvű (és nem feltétlenül valós) legenda szerint az együttes menedzsmentje ragaszkodott ahhoz, hogy egy populárisabb hangkarakterű, mozgékony (akkor még) szőke csajt vegyenek fel, mert azzal nagyobb és szélesebb spektrumú rajongói tábort szerezhetnének, - hát... ez nem így sült el. Nagyon sok rajongót vesztettek ekkor, mert Tarja volt a zenekar arca és hangja, - a lecserélésével már nem voltak ugyanaz az együttes, mint előtte.

Véleményem szerint Anette nagyon jól el tudta énekelni azokat a darabokat, amik az ő hangjára lettek írva. Azért ebben az időben is születtek meghatározó és kiemelkedő művek: Amaranth, Storytime, Eva...stb. Azt gondolom, így is MILLIÓKKAL jobb technikával énekel, és értékesebb előadó, mint a mai agyonsztárolt populáris üdvöskék. Nyilvánvaló, ő egy könnyedebb, világosabb színezetű hangkarakter, de nagyon szép csengése van, és persze azóta megtanulta kezelni is. Nekem személy szerint sokkal jobban bejön, mint az a sok fals technikájú énekesnő, akik foggal-körömmel akarják Tarját utánozni, - de nyilvánvaló, és hallatszik is, hogy ez számukra NEM egy helyes út, borzasztó következményei vannak annak, ha valaki szándékosan akarja egy olyan irányba betenni a hangját, ami NEM az övé, mert alapvetően más színezetű és karakterű hang, a csontjai, a hangszalagjainak méretei is teljesen mások, és ez az erőszakos, nem önazonos út később kegyetlen bosszút áll az egyén hangján komoly technikai gátak és zárlati problémák formájában. Elnézve a Dark Element projektjüket, - abszolút megtalálták azt az irányt, ami tökéletesen passzol hozzá.

2020. márc. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Röviden - Tarja olyan magasra rakta a lécet, hogy az egyébként kiemelkedően jó hangú Anette nem tudta megütni, nem tudta hozni a megszokott operai hangzást.

Majd jött Floor, aki mindent is el tud énekelni.

2020. márc. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hmoncsika1 válasza:
57%
Nos az ok, amiért nem szerették Anettet az az volt, hogy borzasztóan hamis volt az élő koncerteken. Sajnos nem bírta a strapát. Nem csak a nagyon régi Nightwish dalokat nem tudta el énekelni normálisan, hanem az ő hangjára írtakat sem. Engem szó szerint kirázott a hideg valahányszor meghallottam a hangját. Nem tehetek róla, de nem bírtam végig hallgatni egyetlen egy albumot sem amit vele készítettek. Próbáltam megszeretni , de képtelen voltam. Egyszer meg 100 fontos büntetést sikerült össze szednem. Felhangosítottam a tv- t teljes hangerőre, és olyannyira erőtlen volt Anette hangha, hogy még 100 decibelen is csak halk nyávogást hallottam. A vele készült koncertfelvételeket sem tudtam végig hallgatni. Bele kellett tekernem a felvételbe. És sajnálattal láttam , hogy nem csak a zenekar tagjai szenvedtek akik kísèrték őt, hanem bizony a közönség is. Tudta jól hogy mire vàllalkozik, mikor belépett a bandába. Meg sem próbált normálisan énekelni. Ehelyett inkább , egy rossz karaoke énekes benyomását keltette, Gondoltam magamban, így én is, meg bárki elvinnyogta volna ezeket a dalokat. Nem szerettem a hangját, az tény. De viszont sajnáltam hogy Tuomas ilyen kellemetlen helyzetbe hozta, csak azért , mert mindenáron be akarta bizonyítani, hogy képes pótolni Tarját, és utána Marco- t is. Azèrt azt el kell ismerni, Tarja tette ezeket a dalokat ikonikussá. Ő keltette èletre a hangjával. Tarjanak nem csak a hangja volt szép. Gyönyörű volt az arca , a haja, a ruházata. Imtelligens, okos, nemes szívű nő volt. Ezt abból is le lehet szűrni, ahogyan kezelte azt a dolgot ahogyan elbántak vele a banda tagjai. Nem süllyedt le a szintjükre. És lássátok csodát, még mindig jelen van a zeneiparban. A közönsége még mimdig imádja. Szóval hiába próbálta Tuomas mocskolódással derékba törni a solo karrierjét. Nem Tarja hibája, hogy Tuomas nem tudott ezzel mit kezdeni, mint ahogy azt sem tudta elviselni, hogy beleszeretett Marcelo- ba. Szôval Tarja karrierje azóta is töretlen, Viszont a Nightwish csillaga igen csak leáldozóban van. Anettet könnyen lekörözte Floor , de Tarja szintjét ő sem tudja hozni a mai napig. Prôbâlkozik az áriázással, de sajnos hasztalanul. Próbáltam megszokni az ő személyét is. Nem utálom, jó képességei lennének éneklés terén, de vele meg az a baj hogy nagyon kiabálni akar, nem énekelni. A felesleges fejrázással, meg túlzott erőltetett kiabálásával, túl sol energiát pocsékol. Nem az a gond hogy jelen akar lenni a szinpadon, de nekem a túlzott orbákolása kicsit sok. Tarja énekelt nem kiabâlt. Nem tett felesleges dolgokat a szinpadon, mégis világszínvonalat nyújtott, amit azôta se tudott meglépni, se Floor, sem Anette. Az Anettes dalokat valóban jobban énekelte ez a hollabd csaj, de a Tarjás dalokat inkább hagyta volna. Tuomas azzal is óriási baklövést követett el, hogy már alacsonyabb hangnemben próbálják meg játszani egyes régi dalokat, és más ênekstílusban. Ami a Tarjás dalok esetében nem előnyös. Mert pont ezzel ölik meg azoknak a daloknak a lényét, mondanivalóját. Szôval Tuomas nem tudta überelni a régi Nightwish sikereit. Hiâba a szimfónikus zenekar, kórus. Túlságosan túl gondolja a dalait a felesleges hosszú intrókkal, amik nem hogy nem szórakoztatóak, hanem roppant unalmassá teszik a dalokat. Amíg Marco a bandába volt, Floort el tudta vinni a hátân, mert mellette erősnek tűnt. De Marco kivâlása után mégjobban érződött hogy Floor se annyira erős hangilag..... jóval gyengébben muzsikált miután Marco elment. Sőt azt vettem rajta észre, hogy már totál kezdi leszarni a Nightwish- t. A saját solo koncertjein mért tudott aránylag normálisan énekelni? A Nightwish koncerteken meg az utbóbbi időben úgy énekelt mint egy kenetlen ajtó. Ráadàsul a Shoemaker dalba az ária részt , sose adta elő úgy, mint ahogy a lemezen lehet hallani. Meg se közelítette. Hát igen..... ilyen az amikor stúdióba meg kreálják az ember hangját..... visszhanggal, hangerő csökkentéssel, autotone- nal, ami helyreteszi a hamis hangokat. Sose értettem, hogy miért csinâlják ezt? Mikor ezzel saját magukat verik át? Ok hogy a lemezen tök jól hangzik, meg stúdióba százszor felveszik mire egyszer jó lesz. Csak hát az előben éneklés az más. Sőt amit Tarjának meg Anettnek nem lehetett, azt Floor- nak igen. Ő szülhetett gyereket, nem volt baj hogy kórházba került, miatta le lehetett mondani a koncerteket, míg Tarja és Anette esetében nem. Meg Floor- nak lehetett solo karrierje a Nightwish mellett. Ezzel ellentétben Tarját emiatt önzônek és anyagiasnak állitották be. Amúgy örülök neki hogy Tarja és Marco újra együtt dolgoznak, hogy elásták a csatabárdot. Végre újra össze állt a két tartópillér. Nekik mindegy milyen zenekar van mögöttük, mert az nem von le semmit az előadásukból. Igaz hogy Tarja hangja kicsit már változott, főleg a betegsége után, amiből sikeresen felépült, de még mindig kirobbanó formában van , és 5000 szálélot nyújt a szinpadon , Marco- val együtt , akinek a hangja meg idōtlen, mert semmit sem változott fiatalkora óta.
ápr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hmoncsika1 válasza:
Elnézést kèrek, hogy néhány helyen elírtam a szavakat. Sajnos ez a billentyűzetem miatt volt, amit lusta voltam beállítani miután gyárilag vissza állitottam a telefont. Sajnos a rosszul írt szavakat csak akkor láttam, miután elküldtem a posztomat. Mégegyszer bocsi. Ès remélem nem veszi rossznéven senki hogy az a véleményem ami.
ápr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Tarja hangjára írt dalokkal az a helyzet, hogy élőben sokszor maga Tarja se tudta őket szépen előadni (legalábbis a nehezebbeket). Szóval Floor nem lesz kevesebb a szememben amiatt, mert neki se megy igazán.
ápr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!