Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hasonló zenét ismertek?...

Milyen hasonló zenét ismertek? Én inkább rock, blues rock, hard rock, heavy metal-t hallgatok leginkább, a "hörgős" metálból csak keveset, mert nem mindegyik tetszik. Lent több.

Figyelt kérdés

Szóval, a pörgős, mély hangon hörgős, asszem death metal, eddig nem jött be, egy sem.

Lehet azért, mert nem tetszik annyira az a hangszín.

Nekem inkább a magas hangon történő hörgés/screamelés tetszik.


1-2t leírok ami tetszik a gyorsabbak közül, bár ezek nem mindig :D

De ezeket mentettem le, mivel egyszer megfogtak, és néha szoktam hallgatni :)

My Own Abyss- Favour

(Ezt csak úgy találtam és tetszett :D)

Viscaya-Forever Wasn't Enough

(Ez azért mert sokáig screamel benne :D bár az éneklős része nem tetszik)

Suicide Silence-You Only Live

(Ez azért tetszik, mert végig hörög vagy screamel a zenében, és nincs benne éneklés, de a szóló része nem tetszik :D A rock és hard rock miatt hozzá vagyok szokva a Led Zeppelin es szólókhoz pl :D)

Asking Alexandria-The Final Episode

(Ez azért tetszett, mert váltogatja a hangját, úgy, hogy néhol hörög, néhol énekel, de a sima ének itt sem tetszett annyira)


Ezekben a zenékben gyors a dob meg a gitár is.

Nekem annyira nem jönnek be az olyanok, de ezek igen :)


Van pl a Motionless in White-tól az America.

Na az lassabb.

És itt jön az érdekes rész.

Van benne egy ilyen... ilyen izé hang :D

Olyan mint Marilyn Manson-é, na az tetszik :D

Olyan, mintha teli pofával üvöltene és összd vissza reked a hangja :D

Nekem ez pl tetszik.


Mansontól is van 1-2zene ami tetszik, pl most rögtön a This Is The New Shlt jut az eszembe.


A Panic Era-Hurt, az nem tudom mennyire metál, de ezt egy haver javasolta, és megtetszett :D Ez van amiben pl tetszett az éneklős rész.


Na de.

Milyen hasonló zenét ismertek ami lassabb metál, mint pl ez a MIW America ? Meg ami hasonlíthat egy kicsit Manson őrül ordibáló hangjára ?

Vagy olyan amiben nincs sok éneklés, és talán egyedi a hörgős hangja (mint pl Mansonnak is)?


Eddig csak Deep Purple, Led Zepp, Aerosmith (Stevennek is van egy ilye jópofa screamelős hangja), Guns n Roses, AcDc, ZZTop.

Ők elég jó szólókat játszanak, ezért vagyok ebben is válogatós...


Van azért tippetek ? :)

Köszi, hogy elolvastál!

A hard rock és a metál legyen veletek! :D



2020. márc. 21. 00:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Screamelős(Metalcore,Deathcore egyes módozatai,nu-metal):As I Lay Dying,Bullet For My Valantine,korai Avenged Sevenfold,Trivium,Bring Me the Horizon(ezek közül is a korai sorolható ide, bár ők Deathcore felé kezdték),Linkin Park néhány száma(Givin Up pl.).

Ami Industrial-t illeti Rammstein,Nine Inch Nails.

Panic Era kicsit metalcore-s beütésű, de érezhető némi Progresszív Metal hatás is, talán Jinjer-t tudnám mondani, Amaranthe első albumát.


Slipknotnak is vannak ilyen hörgős számai, érdemes szétnézni.


Ami a korai heavy metalt és hard rock-t, klasszikus rock illeti:

Black Sabbath,Rainbow,Dio,The Rolling Stones.

2020. márc. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Emery:


[link]


[link]

2020. márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
2020. márc. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 a7x fan #193 válasza:
74%
Avenged Sevenfold, Five Finger Death Punch, Disturbed, System of a Down, meg még sorolhatnám. Érdemes egy pillantást vetni rájuk :D
2020. márc. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi srácok!

Az ilyen "ismertebb" bandák, ugye a nevük hallomásból megvoltak, meg bele-bele hallgattam párba, de úgy éreztem, hogy ha egyedül keresek, akkor nem feltétlenül találom meg az olyanokat, amik tetszenének is.

Pl aki nem ismeri a Led Zeppelint, annak max a Stairway to Heaven van meg, talán még a Whole lotta love.

De Black Sabbath-tól is a Paranoid, vagy a Iron man, mert ezek népszerűek, de vannak olyan zenéik, amik ha nem is, de sokkal jobbak, azokat meg ismerni kell,mert megbújtak valamelyik album mélyén.

2020. márc. 23. 00:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket ajánlom, hogy hallgasd meg, hátha megtetszik valamelyik:

Sleeping With Sirens - Kick Me

Avatar - Hail the Apocalypse

Nekrogoblikon - Dressed As Goblins (ezt azért mert azt mondtad, hogy a magas screamek jönnek be, bár ez a szám a gyorsabb ütősebb kategóriába tartozik)

Iron Maiden - Aces High


Illetve nem tudom, hogy Marilyn Mansontól mennyi számot ismersz, de tőle még egy pár amit ajánlanék az alapján amit írtál:

Marilyn Manson - 1996

Marilyn Manson - Irresponsible Hate Anthem (na ezekben szó szerint leüvölti a fejed miközben hallgatod)

Marilyn Manson - Long Hard Road Out of Hell

Marilyn Manson - Slutgarden

(ha az America-t szereted a MIW-től, szerintem ezek is tetszeni fognak)


Lehet, hogy totál mellé nyúltam az ajánlásokkal, abban az esetben bocsi :D

2020. márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, mindenképpen! :)

Bele is hallgatok mindegyikbe, remélem lesz közte olyan ami tetszik!

Marilynben az őrültség ami "tetszik", de egy darabig, pont emiatt nem hallgattam :D

Hát, pl a Kill4 Me, a Beautiful People, Sweet Dreams(élőben sokkal jobba mindig, szerintem :D) kb ezek voltak, amik elsőre megtetszettek tőle, meghát ugye a This is the new shit :D


Még 1x köszi az eddigi válaszokat !

2020. márc. 26. 19:36
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Ajánlok neked pár fainat:

Mester Tamás - Lets just run now live megasztar

Mester Tamás - Szabadítsd fel

volt neki még bandája is, a Jackjack

2020. márc. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Avatar

Bad Omens

Disturbed

Drowning Pool

Lost Society

Mushroomhead

Raised Fist

System of a Down

Wind Rose

2020. ápr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Számokat tudtok inkább írni, ami kedvenc ?

Amúgy is utána nézek a bandának, de rakjátok fel tőlük a kedvenceiteket, vagy azt ami hasonlít leginkább a fent említett "elképzeléseimhez" :D ha ez így létezik :D

Köszi még 1x!


Amúgy csaj bandák is jöhetnek, hallottam már tőlük is egészen jót :) ;)

2020. ápr. 3. 00:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!