Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rockerek, metálosok, punkok!...

Rockerek, metálosok, punkok! Meséljétek el a sztoritokat, ti, hogyan és miért zártátok a szívetekbe ezt a zenei stílust?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok :)

Kort, és nemet is írjatok légyszíves :)



2020. márc. 27. 21:05
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
83%
Mert ez ZENE.
2020. márc. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
95%

Talán épp azért, mert egy diszkó mellett laktunk... :D


Alapvetően azért, mert van mondanivalója, hangszer van benne, nem ez a "modern tyütyürű mütyürű".

(Ezt a megnevezést egy másik kérdésből 'loptam', imádom :D)

23N

2020. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Mikor 13 voltam,haver ajánlásával elkezdtem Linkin Parkot hallgatni. Megtetszett nyilván,aztán találtam még Youtube felajánlásokból további bandákat,de csak hasonló stílusban. Eltelt egy pár év mire még jobban beleugrottam a metalba. Szétnéztem minden fajta stílusnál,azok is megtetszettek amikben több scream van,szóval ennyi.

A sok érzelem,szókimondó szövegek,az energia,a headbangelő ritmus,menő riffek,meg minden

Miért hallgassak rappelést meg géppel kreált katyvaszt mikor gitárt is hallgathatok?:) 20F

2020. márc. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
96%

Először popzenét hallgattam kb. évekig, aztán igényem lett valami olyasmi zenére aminek normális szövege van, ami kellően agresszív és bonyolult is, amin el lehet elmélkedni.

Leginkább elsődleges ok amiért a metalt választottam az a zene nagyobb szerepe az életemben, ezzel próbáltam kizárni a számomra kellemetlenen dolgokat, lelkileg megtisztulni, a feszültséget levezetni.

A stílus szerves felépítése viszont más emberen tetszett meg és ragadt rám, aki hatást gyakorolt rám zenei téren később, így valamelyest megerősödött bennem a stílus iránti kötődés.

Nekem az első rockzene ami igazán egy Alice Cooper szám volt, Linkin Park volt az első banda akiket jobban megismertem.(persze most már nyitottabb vagyok, Dream Theater, Cannibal Corpse illetve Rings Of Saturn félékre is)

18/F.

2020. márc. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a rock és a metal erőteljesebb, és a metal műfajába minden belefér, és ez szókimondó, szövegek és zene terén is mernek újat mutatni, változtatni a bevált sémákon.
2020. márc. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
96%

Tizenegykét évesen alapvetően popzenét hallgattam, de mindig volt bennem vonzalom a kicsit keményebb (zene) kicsit elvontabb (stílus, bármi) iránt, de nem ismertem zenekarokat, csak a Tankcsapdát (azóta persze ők már lekoptak). Mivel nem volt otthon internet, nem is nagyon tudtam kutakodni. Megmaradt enyhe, titkolt érdeklődés szintjén.

Utána elolvastam a Szent Johanna Gimit, amit lehet bírálni, de elég sok alternatív karakter van benne. Közben a netet is bekötötték, azokat hallgattam, amiket az egyik karakter is. Fall Out Boy, Paramore, My Chemical Romance... Emókorszak, örülök, hogy vége 😄 majd jött a többi populáris metalzenekar, nagy Black Veil Brides rajongó voltam, szerettem a Bullet for my Valentine-t, Motionless in White-ot. De ezek nálam hamar eltűntek, kb 13 éves voltam, amikor a gothic zenék és stílus felé fordultam, a mai napig ez határoz meg leginkább. A poszt-punk, gothic rock, deathrock műfajokat szeretem, a legnagyobb kedvencem a Drab Majesty.

Az elmúlt egy évben ismerkedtem meg jobban a punkkal, szerencsére errefelé van egy elég erős underground, diy punk közösség. A crust és hardcore punk műfajokat szeretem legjobban, Disfear és Skitsystem nagy kedvencem.

A metál nekem annyira nem fontos, onnan csak blacket meg ilyen extrémebb dolgokat hallgatok.

Hogy mi tetszik ezekben a zenékben, nem igazán tudom megmondani. A szövegviláguk elég jó, szeretem a hangulatukat. A gothic zenék transzcendens-élményt adnak, a punk inkább adrenalint. És persze a remény. Mindig reményt ad.

18/L

2020. márc. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Én az AC/DCvel kezdtem, aztán a Tankcsapda lett a nagy kedvenc, ezeket már annyira nem hallgatom. Az ac dc Back in black van meg nagylemezen, a Tankcsapdától meg az Agyarország van meg kazettán de ezek inkább csak emlékek. ma meg már olyan bandákat hallgatok amiket nagyon sok rocker haveromnak említek és még soha nem hallottak róla :D (pl. Embers)
2020. márc. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Hetes vagyok, úgy zártam a szívembe ezt az egészet amúgy hogy egyszer néztem a Cobra 11 et és volt benne egy punk csaj valami Szonja és megtetszett a csaj és akkor miatta kezdtem el rockot hallgatni😂😂 tudom nevetséges de mentségemre szóljon hogy 13 éves voltam😂
2020. márc. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló mint a #6

Általánosban még főleg én is popzenét hallgattam de mindig is szerettem a kicsit rockosabb zenéket pl (Black Sabbat..stb)

Aztán én először a Bábelt keztem el olvasni amiből az RHCP-t ismertem meg ami azért különleges számomra mert volt hogy emo,punk,grunge,metal zenét hallgattam de nekem akkor is az RHCP a nagy favourite :)

Egyépként ma már inkább a metal fele hajlok zeneileg meg öltözködés én is..meg persze ebből a mufalybol vannak a nagy kedvenceim ( de a RHCP évek után is a kedvenc )

2020. ápr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim válasza:
100%

Régebben popzenéket hallgattam, vagyis azokat amiket mindenki más, mivel mindig azokat hallottam körülöttem, megtetszettek. Na, de amikor jött egy olyan időszak ami szakítás után történik az emberrel és kicsit "depisebb" lesz. Ebben az időszakban a popzenék csak romtottak a helyzeten, rosszabb kedvem lett tőlük, a vidámságuk miatt szerintem. Erre próbáltam olyan zenét keresni, amitől kiengedem a gőzt és jobb kedvem lesz. Na ekkor rátaláltam olyan együttesekre, mint pl. a Powerwolf, Beast in Black, Battle Beast. Ezeknek jó kis dallamos kicsit erőteljesebb számaik vannak az átlagos rockzenéktől eltérően. Ezektől SOKKAL jobb lett a hangulatom elég gyorsan kisegített a nehezebb időszakokból. Utána szinte már csak ilyen zenéket kezdtem hallgatni, mivel mindig jó/jobb kedvem van tőlük. Később elkezdtem észrevenni, hogy minél keményebb zenéket hallgatok, annál jobb kedvem lesz. Később elkezdtem Epica-t, Slayer-t, Kreator-t, Eluveitie-t. Ez idő alatt ismertem már komolyabb black metál együtteseket is, de nem jöttek be legfőképp az énekhangok miatt, egy együttest kivéve. Ez volt a Behemoth. Minél több Behemothot hallgattam, annál inkább kezdtem megszokni ezt a fajta hangzást és végül megtetszett. Ma már szívesen hallgatok Dimmu Borgirt, Mayhemet, de még akár Burzumot is.

Örülök neki, hogy ez nem maradt ki az életemből. Metál nélkül sokkal nehezebb lenne :)

2020. ápr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!