Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Bach esetében a BWV számozási...

Bach esetében a BWV számozási előtag mit jelent, mit takar? ÉS miért van az, hogy csomó esetben ugyanazon BWV szám alatt más műveket értenek?

Figyelt kérdés

Utóbbihoz konkrétan : Pl. BWV 90-es szám az van, ahol egy gyönyörű moduláció(ka)t tartalmazó kánonmű, de van, ahol meg ezzel a sorszámmal egy 12 perces komplett zenekari művet értenek.

Most amúgy mégis miért? Úgy érezték, hogy Bach műveiből több van, mint ami a számegyenes pozitív felén elférne, oszt' inkább egy helyre beszámoztak két különböző művet?!



2020. márc. 27. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A BWV az Bach-Werke-Verzeichnis, Bach műveinek katalógusa. A másikat nem tudom...
2020. márc. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Amúgy bocs, korál-t akartam írni. Nem tudom, hogy lett belőle kánon...
2020. márc. 27. 22:51
 3/3 theradion válasza:
100%
Minden bizonnyal azért, mert a BVW 90 egy kantáta, azaz több tételes egyházi mű. Ilyenkor sűrűn előfordul, hogy megjelenik valahol valamelyik tétele a BVW számmal, de nem írják ki, hogy az csupán az egyik tétele. Egy kantátában tipikusan van koráltétel, de a legtöbb esetben hangszeres bevezető tétel is (ezek mellett áriák, duettek, recitatívók, kórustételek is lehetnek, az összetétel szabad, Bach esetében öt alaptípust különböztetünk meg). Egy Bach kantáta tipikusan kb. fél óra terjedelmű.
2020. jún. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!