Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Pastel Gothok milyen zenei...

A Pastel Gothok milyen zenei műfajokat, bandákat hallgatnak? Milyen típusú zene járul a szubkultúrájukhoz?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 1. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A pastel goth-ot én nem mondanám szubkultúrának, inkább egy öltözködési stílus, ami többek között a goth szubkultúra öltözködési stílusából inspirálódik.

Ettől függetlenül Melanie Martinezt szokrák említeni, mint pastelgoth előadót.

Hogyha az egésznek inkább a goth része érdekel, hallgass poszt-punk, goth rock, deathrock, coldwave vagy industrial zenéket! A lista végtelen, de kezdheted a legnagyobb nevekkel: Bauhaus, Cure, Joy Division, Specimen, Sisters of Mercy, London After Midnight, Lebanon Hanover, She Past Away...

2020. ápr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Melanie Martinezt, meg Billie Eilish féle neoemós divatdepis lököttségeket hallgatnak.

Az ég világon SEMMI közük nincs a goth szubkultúrához és ideológiához, csak egy újonnan felkapott divatirányzat, ami külsőségekben lenyúlt jópár elemet a Goth szubkultúrába tartozó emberek öltözködéséből, + hozzákeverték ezeket az unikornis mintás cukorka színű dolgokat.

Goth vagyok (valódi), alkalmanként színesítem 1-1 pasztellbe hajló, hideg tónusú elemmel a full fekete öltözetemet, de amit ők művelnek, semmilyen szinten nem feleltethető meg a goth érzésvilágnak és eszköztárnak. Főleg, hogy ugyanazokat a klisés unikornis, minimalista kristály, szivárvány motívumokat aggatják magukra, mint a többi kis futószalagon gyártott divatmajom. Szóval: szánalmas pózerkedés csupán, amit tesznek. Manapság divat lett mindent “gothnak” csúfolni, amiben minimálisan fellelhetőek futurista elemek, vagy feketébb és több 70’-80’-90’ es dark/alternatív vonulatokból ellopott elemet tartalmaz, mint a nagyátlag.

The Sisters Of Mercy? Bauhaus? The Cure? Nick Cave? Meghallják ezeket a neveket, és csak pislognak, hogy mégis mi a kínkeserves életről beszél az ember. Ők divatmajmok, nem gothok. Nem tudják, mit jelent annak lenni, és nagy valószínűség szerint SOHA nem fogják megtudni, mert addigra már rég más irányból fúj a szél, mást lesz menci bálványozni.

2020. ápr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#2 én is valódi goth vagyok (kis crust punk beütéssel) és megértem, amit írsz, de azért így utálkozni talán nem kéne. Mert mi van, hogyha valaki épp ezen keresztül jut közelebb az igazi gothic szubkultúrához? Meg amíg valaki tisztában van azzal, hogy ez csak egy divatirányzat, ami gothic elemeket is használ, addig nem árt senkinek. A valódi goth-oknak sem.
2020. ápr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
57%
#2-es, az igazi, true goth akinek sikerült felsorolni a három legismertebb goth bandát.:D
2021. máj. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!