Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Más is érzi úgy hogy sokkal...

Más is érzi úgy hogy sokkal jobb volt a Hiperkarma amíg Bérczesi Robi drogozott?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem kívánok rosszat Robinak, és nagyon örülök, hogy ki tudott jönni a függőségéből és talpra állt. Kevesen képesek erre, példamutató. Mégis úgy érzem, hogy ez a gyógyulás negatív hatással van az alkotói tevékenységére. Az első két lemezüket imádtam. Az Amondón nőttem fel, egyedi, külünleges alkotások voltak. Kiemelkedő minőséget képviseltek itthoni viszonylatban. Aztán jött egy hosszú szünet. Robi totális szétcsúszása majd visszatérése. A Konyharegényen már éreztem a színvonalcsökkenést. Az már csak egy erős korrekt lett. A Délibáb aztán még kevésbé jött át. A Napsütötte Rész pedig kifejezetten gyenge, és lagymatag lemez lett. Teljesen eltűnt az autentikusság, és az a mélyreható mondanivaló. A mélypont viszont most jött el. Pár napja felkerült a youtube csatornájukra aKincsem meg én című legújabb rapszerű szerzemény. Hallottam valahol, hogy az új lemezük rapes stílusú lesz amivel nem is lenne baj, hiszen Robi korábban is rappelt már jól (Lidocain, Szerinted) de ez egy unalmas, megjegyezhetetlen dallam volt egy Halott Pénz szintű klisés szövegvilággal. Nagyon fájdalmasan érint, hogy az egykoron kedvenc magyar zenekarom ide jutott.

2020. ápr. 5. 23:19
 1/6 anonim válasza:
100%
Lehetséges, a drogok eléggé stimulálják az agyat, az is tény, gyakorlatilag minden művészetben elég sok mű született valamiféle befolyásoltság alatt, gyakran a legnagyobbak.
2020. ápr. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
90%
Én is hasonlóan gondolom, de sajnos el kell fogadnunk, hiszen semmi sem állandó. Meg kell tanulnunk szeretni ezt is! :)
2020. ápr. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, mivel én 2019-ben estem szerelembe a Hiperkarma dalaival, nálam nincs meg az az érzés, hogy ez már nem az, ami az induláskor volt. A kincsem meg én című dal nekem sem jött át, minden másikért viszont odavagyok.

Nem tudom, hányan olvastátok az Én meg az Ének című könyvet, én igen. Ebben Robi azt mondja pl. A napsütötte rész c. lemezről, hogy egész egyszerűen csak meg szerette volna mutatni a Hiperkarma másik oldalát. Őszintén, én örülök, hogy a Délibáb és A napsütötte rész kicsit boldogabb. Persze nyilván ez teljesen más lehet azoknál, akik kevésbé nyitottak az új műfajokra és/vagy akik teljesen megszokták az első két Hiperkarma-lemez dallam- és szövegvilágát. A kincsem meg énnel sem feltétlenül a szöveg miatt nem tudok azonosulni, inkább a hangszerelésben érzem a hiperkarmás íz hiányát. A Vonatok délnek, a Jószerencsét! és az Attól kezdve szerintem nagyon-nagyon jó lesz az új albumról. Ahogy Robi mondta: "raplemez" lesz. Azt az egy dalt én meg elnézem neki, mert szerintem egy zseni, és az vesse rá az első követ, aki soha nem követett még el egy hibát sem az életében. :)

Illetve ne felejtsük el, hogy sosem lesz olyan, hogy egy zenekar minden rajongójának teljes egészében meg fog felelni. Lehet, hogy ha mind az öt lemez az első kettőre hajazna, megunnánk. "Nem rossz, tényleg nem rossz, de ezt már írtad." ;)

Kicsit off megjegyzés: azt viszont nagyon nem szeretem, amikor valaki úgy nevezi magát Hiperkarma-rajongónak, hogy az első 2 lemez valamelyikéről egyetlen dalt sem hallott.

2020. ápr. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Utolsó: Én teljesen egyet értek veled. Nyilván egy zenekar az idő előrehaladtával megváltozik. Nem lehet minden lemez ugyanolyan, mert akkor tényleg meg azt hallgatnák, hogy az előzőek is ilyenek voltak.

Egyébként a töbséggel ellentétben nekem tetszik a kincsem meg én, pedig az összes számukat ismerem és szeretem.

2020. ápr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
meg helyett csak* :D
2020. ápr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy egyetértesz velem. :) Semmi gond nincs azzal, hogy neked tetszik a kincsem meg én, igazából lehet, hogy én is meg fogom egy idő után szeretni. Az a lényeg, hogy imádom őket, és a zenéjük lelki táplálékis egyben :)
2020. ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!