Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi kell ahhoz, hogy egy dalt...

Tankori kérdése:

Mi kell ahhoz, hogy egy dalt feldolgozhassak? Cover-t készítsek?

Figyelt kérdés
Szükség van valamilyen engedélyre / lincencre ?

2020. ápr. 9. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ha azt ki is akarod adni cover-ként lemezre, magyarul el akarod adni, akkor kell engedély, mert igen ilyet is lehet, sokan adnak ki cover albumokat, de szimplán YouTube-ra egy cover-t még egy 5 éves is felrakhat.
2020. ápr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Feltenni igazából egy Yoututbra feltöltheted, de az is úgy tisztább ha kérsz rá engedélyt (bár vannak zenekarok akik nyíltan tartják a dalaikat, és bárki szabadon felhasználhatják). Ha csak magadnak akarod, vagy egy-két embernek elküldeni, akkor fölösleges bármi engedély. Ha pedig ki is akarod adni, akkor egyértelműen kell az engedély
2020. ápr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kell engedély, de a zenekiadók többsége ezt automatikusan megadja, így elég ha megcsinálod, feltöltöd YouTubera, az ráteszi a szerzői jogi követelést ami amnyit tesz, hogy a reklámbevétel nem neked, hanem a zenekiadónak megy, és ennyi. A feldolgozni kívánt dalra rákereshetsz a YouTube Music Libraryben, ott minden dalra le van írva, hogy mit csinálhatsz vele (háttérzene videó alá, vagy feldolgozás engedélyezett-e és milyen feltételekkel). Akikkel óvatosan bánj az a Disney. Ők szeretik tiltogatni a zenéiket.
2020. ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak youtubra tölteném esetlegesen facebookon megosztanám. Ehhez ha jól értem nem kell semmi különösebben.
2020. ápr. 9. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!