Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a Nightwish új albumáról? (Human Nature)

Figyelt kérdés

2020. ápr. 22. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagy Nightwish rajongó vagyok, meg ugy szeretem a rockot akár magyar zenekben is. Nekem a régebbi zeneik jobban bejönnek viszont.

21/L

2020. ápr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval...

A legelső Floor-os albumuk, (az ez előtti) Endless Forms Most Beautiful igazán jóra sikeredett, nagyon tetszett. Tetszettek a harmóniák, a számok, a kidolgozás. Oké, - homlokegyenest más volt, mint az korábbi énekesnőkkel működő időszakok, ez már sokkal inkább steampunkos, kissé epic vonal az eddigi melankolikusabb, fantasysabb, illetve neoklasszikus vonallal szemben.

Amikor meghallottam, hogy a Human :||: Nature kvázi ennek a korongnak a folytatása lesz, nagyon megörültem, mert sok dalt szeretek arról, fantáziadúsan ki lehet használni egy természetközeli ötlethalmazt.

Kijött a legelső dal, a Noise, és meg voltam elégedve vele, tetszik az üzenete, Floor is egy atombomba benne, szóval ez is egy biztató jel volt.

A teljes albumot hallva viszont... NEM mondom azt, hogy rossz, de olyan érzésem van, hogy Tuomas már nem tud / nem akar újat mutatni a kompozíciós technikájával. Ugyanazokat a harmónia-soroka használja, mint a korábbi dalaiban, - tulajdonképpen minden új művében ki lehet szúrni egy régi számának foszlányát: az új “Music” c. dal kezdeti, legelső foszlányai helyenként mintha a “Sleeping Sun”-t idéznék, a “Pan” olyan, mintha Tarjás korszak “End Of All Hope” és “Ghost Love Score”-jának ötvözete, ez tisztán kihallható. Ennek ellenére ezek is tetszenek, - talán pont ezért nem tartom feltétlenül unalmasnak őket, mert a szívemnek kedves harmóniát dolgoz ki újra, ahogy az albumon szereplő tisztán hangszeres “filmzene” szerű alkotások is, ami újdonság Tuomas részéről, mert eddig csak vokális műveket publikáltak. Viszont nem vagyok olyan biztos abban, hogy nem mindenki szereti hatvanezredszerre ugyanazt a témát hallani egy újabb variációval “új műnek” felcímkézve.

Viszont az az érzésem, hogy - ugye a Nightwish volt évtizedeken keresztül a power/szimfonikus metál zászlóshajója. Viszont ma már tonnányi hasonló zenekar létezik, és egy kicsit olyan ez az egész, mintha a piedesztálról beljebb süllyedtek volna a masszában a többi hasonló felhozatal közé.

Ettől függetlenül méltányolom őket, de én ezt fedeztem fel.

2020. ápr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
* nem vagyok olyan biztos abban, hogy mindenki szereti hatvanezredszerre ugyanazt a témát hallani egy újabb variációval “új műnek” felcímkézve.
2020. ápr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltak elárásaim, úgyhogy csalódás sem ért. Tömören: A legtöb szám unalmas és eg kaptafa a hangzás. Floor hangja nem tetszik, ne bántsatok. Marco csak egy számban énekel szólóban, gyakorlatilag háttérénekessé lett fokozva. Troy nagyon jó. A gitárnak jó hangja van, és van néhány kemény riff. Viszont nincs gitárszóló, ami nekem nagy negatívum. A dobos odabax, számomra ő viszi a hátán az albumot. Nagyon jól van mixelve.

A Nature cdről: pár szép dallamtól eltekintve szerintem unalmas és túl lassú lett. Egyszer, vagy alváshoz hallgatós.

2020. ápr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az instrumentál részek tetszettek, jó volt ez a természetközeli, nyugodtabb, lágyabb téma az album második felére, szeretem az ilyen filmzene/chillout szerű kompozíciókat. Őszintén szólva a lemez két fele közül a második tetszett jobban. Az első, vokális/"nightwishes" feléről az albumnak a Shoemaker és a Noise azok amiket sokszor meghallgattam mert azok igazán remek dalok. A Shoemakernek külön emelte az értékét a szememben egyrészt a mondanivalója (olvassatok utána aki nem ismeri miről szól), másrészt a végén nagyot robbant Floor "operázása", hatalmas pozitív meglepetés volt, simán bizonyította amit eddig is tudni lehetett, hogy nagyon sokrétű énekesnő aki szinte mindent IS ki tud énekelni.

Viszont a többi dal nekem nagyon jellegtelen valamiért, nem mondom hogy rossz de valami miatt nekem annyira nem jöttek be, elég sablon, monoton dalok, nyilván nem rosszak, sok együttes szeretne ilyen dalokat magáénak tudni, de Nightwish-mércével mérve nekem elég gyengécskék. Persze a zenekar összes tagja továbbra is istenkirály, de valami mégis hiányzott.

Ha az egészet kellene egyben értékelnem, egy erős közepes, a Nightwish munkásságának sajnos a gyengébbik felébe sorolnám, ezzel együtt mindenképpen megéri meghallgatni, főleg az említett Noise és Shoemaker című darabokat.

2020. ápr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem jó album lett, a legtöbb szám tetszett róla.
2020. jún. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a Sonata Arctica, ez a csapat is régen alkotott igazán nagyot.
2021. okt. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
56%

Szerény véleményem szerint a Human. :I: Nature. egy igazán jó album lett.

Tele van bámulatos melódiákkal, változatos témákkal, és kiváló atmoszférával. Annyi hogy Emmpu eléggé a háttérben van gitárosként, de ezt már megszokhattuk, meg Emppu nem is az a fajta ember aki annyira a középpontban szeretne lenni.


Sokan mondják persze hogy Tuomas ismétli önmagát, de könyörgöm ő Tuomas, ilyen az ő zenéje. Ő maga a Nightwish motorja.


Ugyanakkor nem gondolom hogy el kéne azt várni hogy újat mutassanak, hiszen valljuk be a zenekar már bőven letett annyit az asztalra hogy ne kelljen őket "zeneértő", okoskodó jelzésekkel illetni, kritizálni, és elvárni hogy megváltsák a világot mikor az ő hatásukra annyi szimfonikus metalzenekar született meg.

(Ugyanez volt amikor megjelent az Iron Maiden-től a Senjutsu. Rengetegen lehordták az albumot, mert nem vették figyelembe hogy 60+-os emberektől nem kéne elvárni hogy Number Of The Beast magaslatokba repítse el a rajongóit.)


Meg ha már szimfonikus metál, szerintem bőven belefért az a szimfonikus instrumentális mennyiség a lemezbe, a Nature lemez pedig tökéletesen adja a megfelelő atmoszférát az album hangulatához, ahogy a "Music"-nál is az a hosszú intro. (Pláne ha figyelembe vesszük hogy mennyit pepecseltek ezzel a számmal...)


Összességében ez egy nagyon jó album, és örömmel, kiváncsian várom az újat.

2023. febr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!