Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A négerek hogy tudnak olyan...

A négerek hogy tudnak olyan vastag szájjal trombitálni? Nekem miért nem megy?

Figyelt kérdés

Én tenorkürtös vagyok, trombitáról mentem át a vastag ajkaim miatt. Nem jöttek ki a magas hangok, mem tudok d fölé menni.

De szeretnék trombitálni is, mert nagyon hasonlóan kell a két hangszeren játszani úgyis.

Van itt olyan, aki vastag ajkakkal trombitál? Hogy csináljátok?



2020. máj. 16. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Próbálgatsz és ahogy könnyű.
2020. máj. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vastag ajkaim vannak, és tenorkürtöztem, de szerintem az a megoldás a magas hangokra, hogy egy kicsit "mosolyogsz" közben, a szád két szélét így jobban kifeszíted, nekem így egész magas tartományban is megszólaltak a hangok.
2020. máj. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Hang72 ***** válasza:
100%

Kicsit az ajkaidat harapd be (én is így csinálom),


Magas hangoknál pedig ne T-vel indíts, hanem Ti-vel;)

2021. márc. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megpróbálom, köszi :D

Neked is vastagok az ajkaid?

2021. márc. 29. 14:24
 5/8 anonim válasza:

Van egy mondás, hogy nem Te választod a hangszert hanem a hangszer választ Téged. Jó példa erre, hogy az igazgatónk kürtön kezdett, de nem ment neki és váltott trombitára, szóval én tudom még ajánlani, hogy próbáld ki a harsonát, van köztük hasonlóság, viszont a fúvókája lehet, hogy a vastag ajkaidnak kényelmesebb. (Én magam kürtön játszottam, de annak van a legkisebb fúvókája, szóval így nem merem ajánlani).


https://www.youtube.com/watch?v=6bbRAjrfq8g

2021. jún. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezért vagyok tenorkürtös. Csak nem értem, a a feketék a vastag ajkaikkal hogy tudnak trombitálni.
2021. jún. 3. 09:58
 7/8 anonim válasza:
100%

Vágesz csak szerintem a harsona egy picit közelebb van trombitához (még a wikipedia is azt írja "rokonhangszerek: trombita"). Ezzel egy alternatív megoldást próbáltam nyújtani a trombitás vágyadnak. Én ahogy a #3-as is írta a "mosolygós" módszert alkalmazom (mármint a módszert írta, nem azt, hogy alkalmazom).

Most nézem, hogy ez már nem mai kérdés, azóta mi a helyzet?

2021. jún. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azóta egyetem mellett keveset zenéltem, de jó lenne visszatérni:)

Szeretem a tenort, csak a modern zenéhez annyira nem passzol pl szerintem.

Meg szimpla kíváncsiságból is írtam a kérdést. :D

2021. jún. 4. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!