Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem fejlődök gitározás...

Miért nem fejlődök gitározás terén?

Figyelt kérdés

Lassan 10 éve, hogy elkezdtem gitározni. Voltak kihagyások, de nagyjából 1 éve elég rendszeresen, tehát majdnem miden nap próbálok gyakorolni. Ennek ellenbére nem fejlődök szinte semmit. "Gyorsan" játszani pl. egyáltalán nem tudok, állandóan "összekverednek" az ujjaim még akkor is ha mondjuk egymás után többször kell ugyanazt a "dallamot" (riffet) játszani.

(Metalt játszom kizárólag, semmi más nem érdekel és nyilván elektromos gitáron.)

Tehát hiába gyakorlom akár órákig naponta ugyanazt a kis részletet vagy akár nagyobb részt, egyszerűen nem megy. Teljesen mindegy milyen lassan játszok, gyakorlok mindig elcseszem. Szóval egy bizonyos tempó fölött képtelen vagyok játszani. Valaki van hasonló helyzetben esetleg tud rá megoldást?

Néztem elég sok youtube vidót hasonló témában, de semmit sem segítenek, a legtöbb ilyen "bullshit" szövegelés és nem ér semmit. (kb ilyen szintű videók, hogy lassan kell gyakorolni sokat", meg hasnoló "bölcsességeket" mondanak, mintha nem ezt csinálná a legtöbb ember is ha gyakorol).



2020. máj. 17. 17:13
 1/8 Mojjo ***** válasza:

Metronómra gyakorolsz?

A bal kezeddel van inkább gond? Jobb kézzel a pengetés megy egyenletesen gyors tempónál is?


Mennyire emeled fel az ujjaidat bal kézzel, fogólapon matatás közben? Ha gyorsan akarsz játszani, nagyon fontos, hogy laposkúszásban közlekedjenek, olyan kevés és kicsi mozgással, ahogy csak lehet.


De lehet, sőt valószínű, hogy a kéztartással is gondok lesznek. A legjobb, amit tehetsz, hogy elmész tanárhoz, legalább pár órára, ő meg tudja nézni élőben, és látni fogja, mi a gond.

2020. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A hallás ès ritmusèrzèk rendben van?

Ahogy fenntebb is írták mindig metronómra gyakorolj(van online is).Szerintem napi 1 óra is elèg de az ujjerősítő gyakorlatok+skálázás legyen illetve elmèleti dolgok megfigyelèse a gyakorlatban(kvint kör stb.)

De a lènyeg,hogy ha játszogatsz valamit vagy csak akár napi szinten pengetsz,akkordozol az nem gyakorlás,abból nem lesz fejlődès.Rengeteg unalmas óra után jön el a fejlődès...

2020. máj. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"A hallás ès ritmusèrzèk rendben van?"

Előtte 10 évig trombitáltam, abban nagyon jó voltam, szóval mondhatom, hogy ezek rendben vannak.

Tudnáto kesetleg ajánlani használható és normálisan leírt gyakorlatokat? Tehát amiben jól látszik, mit hogyan kell pengetni stb.

Sajnos a legtöbb amit találtam szintén nem sokat ért...

2020. máj. 17. 20:57
 4/8 Mojjo ***** válasza:
Sajnos én nem. Tényleg egy tanárt tudok ajánlani pár óra erejéig. Ha megakadtál, ez a legjobb módszer ahhoz, hogy tovább tudj lendülni.
2020. máj. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg csak annyi az egész, h metronómra pengessél viszonylag lassabban. Nem tudom h ebben mit lehet elrontani. Lehet h rosszul fogod a pengetőt, merevek a kezeid. Vagy túl nehéz dolgot akarsz játszani. Inkább válassz egyszerűbb dolgokat.


Én úgy csináltam, h olyan dolgokat gyakoroltam amik könnyen mentek, amiket biztos h nem rontok el. Különböző tempókban, és közben arra figyeltem h lazák legyenek a kezeim. Persze ez 1 óra után iszonyú unalmassá válik, de én sorozatokat néztem, vagy podcastokat hallgattam közben, és így 8 órákat is simán végiggyakoroltam. Volt olyan h reggeltől hajnalig csináltam, és közben évadokat néztem meg egy sorozatból. Persze ilyen lendületben többnyire azért nem vagyok.


Szóval ha az egyszerű dolgok úgy mennek, hogy már oda sem kell figyelned, lazák a kezeid, tempóban vagy akkor már elkezdhetsz bonyolultabb dolgokat is gyakorolni.


És ha rossz a kéztartásod vagy bármi, akkor ebben a folyamatban helyre is jön, mivel ha azt érzed, hogy valami nehéz, akkor módosítod a tartásodat addig amíg egyszerű nem lesz.

2020. máj. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ezt én 2-3 évig csináltam, de én alapból fakezű vagyok, meg tehetségtelen. De gyorsan elment az a 3 év.
2020. máj. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mojjo ***** válasza:

Nekem sem 1 év volt, hogy gyorsabb és technikásabb részek elkezdjenek menni, azután sem, hogy komolyan ráfeküdtem a dologra, hanem szintén inkább 3 körül.


(Egyébként nem minden technika alakul és tisztul le magától. Sokszor látok pl olyat, hogy valaki úgy nyújt, hogy csak az ujjaival, az ujjait nyújtja ki, aztán az majd jól feltolja a húrokat. Sőt, vibratót is az ujja ki-be nyújtogatásával csinál. Sokat látok olyat, hogy valaki úgy penget az ujjaival, hogy a hüvelykujja penget leghátul, a többi ujja meg előtte penget. Vagy ha pengetővel játszik, akkor mindenáron tök egyenesen tartja azt. És hasonlók. Szóval vannak tévesen rögzült szokások, amik nem múlnak el maguktól gyakorlással.)

2020. máj. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elég furcsa elképzelni is azt amit a nyújtásról írsz, én még nem láttam ilyet. Persze a többi dolog az nálam is fennállt annak ellenére, h tudtam, h mi a helyes fogás, mert zeneiskolába is jártam, és ott műanyag csirkét kellett a pengető kézben "szorongatni". Az volt a cél h ne essen ki.


De nekem kényelmesebb volt hülyén fogni a húrokat. Főleg elektromos gitáron ugye. De aztán elég gyorsan át lehetett állni. Meg egyszerűbb technikáknál tök kényelmes tud lenni a béna fogás is. Vagy ha ujjal pengetek, és közben tompítok, akkor hátrébb van a hüvelykujjam. Persze lehet h erre is van technika, de én csak egyszerűbb dolgokat szoktam így pengetni.

2020. máj. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!