Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Második hangszeren gondolkodok...

Második hangszeren gondolkodok. Milyen hangszert érdemes választani, ha most fuvolázok? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval már 4 vagy 5 éve( nem tudom pontosan) fuvolázok. Pár nap múlva fogok lealapvizsgázni. Azon gondolkoztam, hogy második hangszert is elkezdenék. Szerintetek kezdjek el szeptembertől? Milyen hangszert? Szimpatikus a hegedű, de olvastam, hogy nehéz. Másik a gitár. Nem nagyon vetettem bele magam a témába szóval akkor többet kell fizetni a zenesulinak, nem? Előre is köszönöm a válaszokat.😊

2020. máj. 23. 12:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Furulya
2020. máj. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Mojjo ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy mi mennyire nehéz, hanem hogy mennyire tetszene, mennyire szeretnéd.

A hegedű nehéz, de ha az az a hangszer, amire vágynál, vágj bele :)

A gitár kezdő szinten könnyebb, de magasabb szinten az sem sétagalopp.

2020. máj. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
Hegedű, gitár tönkreteszi a kezed, elkeményíti az ujjbegyeidet. Más motorikus készségeket igényel. Ha komoly ez az egész, maradj a fuvolánál.
2020. máj. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Mojjo ***** válasza:
87%

@3: Dehogy teszi tönkre a kezét, már hogy tenné?

Igen, a bal kéz ujjbegyei számára plusz terhelést jelentenek ezek a hangszerek, ami a tanulás első heteiben/hónapjaiban nem kellemes. Az ujjbegyek viszont megszokják a plusz terhelést. Ahogy írod is, megkeményednek, de ez nem egy ronda elszarusodás, kívülről kb nyoma sincs, belülről sem okoz semmi problémát, nemhogy még tönkretenne bármit is.

2020. máj. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Amelyik tetszik
2020. máj. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A hegedű csak akkor nehezebb a gitárnál, ha teleöntöd betonnal.
2020. máj. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Szia, én 5 éve fúvós hangszeren játszok. Szerintem ha a fuvola ment akkor érdemes valami "hasonló" hangszerre váltanod. Azért raktam idézőjelbe, mert ugyanolyan hangszer nincs. Ha te komolyan gondolod a zenélést akkor a furulyát nem ajánlom, mivel annyira nem sok olyan felnőtt zenész van aki furulyázik, de ha te "csak úgy" zenélgetsz akkor az tökéletes számodra. De ha te esetleg képes vagy olyan nagy változtatásokra, mint pl.:egy vonós hangszerre váltasz akkor nyugodtan. De én már ezt egyszer megcsináltam. Elején én hegedűvel kezdtem majd váltottam fúvós hangszerre. A váltás nagyon nehéz volt. Sok időt öltem bele, de megérte, mivel ezzel akarok foglalkozni. Nem árt ha sok tehetséged van a zenéléshez, mert ha nem vagy kitartó, nincs elég idő amit rátudsz szánni és ha bot füled van, akkor tényleg maradj a fuvolánál. Én személy szerint klarinétozom :D
2020. máj. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Mojjo ***** válasza:
100%

Azért a furulya nagyooon nem csak "csak úgy zenélgetésre" való. A laikusok általában csak egy egyszerű kis kezdő hangszerkét (nem is igazám hangszert) látnak benne, amivel el lehet lenni, oké. De valaki aki 5 éve fúvóson játszik, annak illik tudni, hogy mi is valójában a furulya. (Illetve hogy tulajdonképpen mennyi hangszert is nevezünk furulyának: [link] 1:38-tól )

Az, hogy kevesen játszanak rajta, még jó is, könnyen ki lehet tűnni. És nagyon is komoly hangszer értő kezekben - ha valaki végignézi a linkelt videót, már abból látszik, de lehet találni jópár felvételt, ahol fontos szerepe van a furulyának és látszik, mire is képes ez a hangszer.

2020. máj. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Mojjo ***** válasza:

Csak nem bírom ki, hogy ne linkeljek párat :D


Vivaldi furulyaverseny - bizony ilyen is van, több is, nézzünk kettőt:

[link]


[link]


Aztán Telemann egy versenyműve, többek között furulyára: [link]


De más hangszerre írt műveket is remekül át lehet tenni furulyára. Pl Monti Csárdását:

[link]


Vagy egy kis Bach: [link]


És még lehetne sorolni bőven. Szóval nagyon nem egy olyan hangszer, ami annyira hivatott, hogy "csak úgy" elpötyögjünk rajta.

2020. máj. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
79%
Oké, nem is azt mondtam, hogy könnyű egy hangszer de azt azért hozzá lehet tenni, hogy nem egy annyira komoly hangszer, amit ha 1 vagy 2 napig nem gyakorolsz akkor nem fog úgy menni. Én személy szerint 2 és fél évig furulyáztam és már fel is léptem Budapesten. Szóval lehet vele nagyon jól és komolyan játszani, de általában a kezdők játszanak vele.
2020. máj. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!