Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitár multieffektet...

Milyen gitár multieffektet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az aktív zenélést abbahagytam, analóg pedálsorom eladtam. Soha nem játszottam multieffekttel, semmit nem konyítok hozzá.

A lényeg: itthon gitározgatnék, egy kis 10 w csöves kombón. Mennél egyszerűbb kezelhetőségű cucc kellene, akár régebbi/ elavultabb is jó. Lehetőleg lábkapcsolható legyen, az effektek keverhetők legyenek. Nem kell szuper hangzás, és persze az örök feltétel: olcsó legyen.

Mit ajánlanátok?

Előre is köszi!



2020. máj. 27. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi a keret?
2020. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha eddig analóg pedált használtál akkor adja magát a választás. A Boss ME szériájából érdemes szemezgetni.

Leginkább az alábbi modellek lesznek szimpatikusak ha könnyű kezelés mellett jó hangzást szeretnél:

Boss me 50

Boss me 70

Boss me 80

Ha a keretbe belefér akkor én a legutolsót ajánlanám.

2020. máj. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezek úgy vannak, hogy minél drágább, annál újabb, vagy többet tud. Azt nem írtad, mennyi pénzből gazdálkodsz, szóval vedd meg a legolcsóbbat.


Ha csöves erősítőn játszol, azért légy óvatos, mert egy olyan multi, ami nem tudja a 'true bypass/egyenesen át' megoldást, állandóan bele fog színezni kikapcsolt állapotban is a hangzásba.


Gondolom csöves erősítőhöz nem kell overdrive pedál, csak modulációs effekteket akarsz használni. Ez máris könnyebbé, olcsóbbá teheti a keresgélést.


Nézz YouTube videókat!

2020. máj. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél vmilyen Line 6 multit. Nekem Pod hd500 van, azt már használtan viszonylag olcsóbban meg lehet már venni. És a hangja is már teljesen rendben van. Normálisabb zenekarok is koncerteznek, meg lemezt vesznek fel ilyen cuccokkal.


De egyébként ha tényleg nem akarsz szinte semmit költeni erre, akkor ne multieffektet vegyél, hanem tölts le vmi jobbféle effektező programot a gépedre, meg vegyél egy külső hangkártyát. Garantáltan jobb hangja lesz így a gitárodnak, mint egy olcsó multieffekttel.

2020. máj. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a tanácsokat. Ment a "pacsi"
2020. jún. 1. 07:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért otthon pengetni jó lehet egy belépő hangkártya jó hi-Z hangbemenettel, a többi meg megoldható okosan, irgalmatlan gitár rack cuccaik vannak a nagy gyártóknak plugin és standalone formában egyaránt.
2020. jún. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nézegettem cuccokat, egy Boss Me 20 ról mi a véleményetek? Kicsi pénzért van eladó
2020. jún. 1. 11:51
 8/8 A kérdező kommentje:
Vagy egy Boss Me 25?
2020. jún. 1. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!