Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár hangolásnál a B és az e...

Gitár hangolásnál a B és az e húrt miért "nem érzékeli" a hangoló?

Figyelt kérdés
Telefonra töltöttem le hangoló alkalmazást. Minden jó volt, standardra akartam hangolni (EADGBE). Ez működött a G-ig, onnantól a B-hez és az e-hez azt írta ki, hogy G. Több alkalmazást letöltöttem, mindegyikben ugyanez volt. Nem tudom mi lehet a probléma. Nem rég cseréltem rajta húrokat. (A gitár nem volt rákötve erősítőre.)

2020. máj. 27. 22:10
1 2 3 4
 1/32 Mojjo ***** válasza:
100%

És nem is változik, ahogy tekered a hangolókulcsot?

Fülre próbáltad hangolni? Legegyszerűbben úgy, hogy a G húr 4. bundnál lefogott hangjához igazítsd a "B" húrt (ami magyarul H húr), aztán a H húr 5. bundjánál lefogott hanghoz a vékony E húrt.

2020. máj. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Gitárt öledbe fektetve, telót rátéve is próbáltad?
2020. máj. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elvinni az erdőbe, ezért előrebocsátom, hogy lehet hülyeséget mondok... Mindenesetre nekem akkor volt ilyen, mikor valami olcsó, nem kromatikus hangolót használtam. Egyszerűen nem érzékelte a B-t. Lehet, hogy a telefonos alkalmazások is ilyen "temperamentumosak". :) Próbáld számítógépre/laptopra kötni és az "AP Guitar Tuner" progival behangolni. Az nekem tökéletesen működött régen.
2020. máj. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Aztán amúgy simán az is lehet, hogy túl mélyen van még az a húr. Próbáld meg úgy is behangolni, ahogy Mojjo írja. G húr 4. bundját lefogni és fülre nagyjából belőni a B-t (vagyis H-t :)). Ha újak a húrok, akkor ne lepődj majd meg, de még egy csomószor újra be kell őket hangolni, ugyanis még jó pár napig nyúlni fognak. Kicsit meggyorsíthatod ezt a folyamatot, ha finoman (tényleg finoman! :)) egyesével megrángatod a húrokat úgy, hogy 4 ujjal alányúlsz és a testtől elfelé erélyesen megemelgeted. Nem úgy, mint az állat, csak úgy érzéssel. :) Kétszer-háromszor ezt megcsinálod (persze minden "rángatás" után behangolsz), utána már rendesen tartani fogja magát. Már ugye mihez képest. Egy jó kis hőmérséklet- vagy páratartalom-változás úgyis el fogja még hangolgatni. Nem beszélve arról, mikor majd egyszer jól odavágod valamihez. :D
2020. máj. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Mojjo ***** válasza:
@3: Ha nem is kromatikus a hangoló app (bár olyat még nem láttam, ami ne az lett volna), ha úgy keresett rá, hogy guitar tuner, és olyat töltött le, akkor tuti érzékeli azt a két hangot is.
2020. máj. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem hiszem, hogy kromatikus volt. Lehet ez a probléma. De megpróbálom majd fülre hangolni, hátha. :)
2020. máj. 28. 08:27
 7/32 anonim ***** válasza:

Jelen esetben talán magával a telefonnal lehet probléma. A telefon mikrofonja veszi a rezgést, amivel dolgozik az applikáció. Ha az a mikrofon gyengécske, tölthetsz le bármilyen színes alkalmazást, csak idegesíteni fog.


Azt javaslom, vegyél egy csíptetős hangolót. Olcsó, kábé örök élet.

2020. máj. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Azt úgy is lehet használni, hogy nincsen rákötve erősítőre? Lehet megnézem őket :)
2020. máj. 28. 11:11
 9/32 anonim ***** válasza:
Persze, ez a lényege. Gyakorlatilag bármire rá tudod csíptetni. Elektromos, akusztikus gitárra, ukulelére, hegedűre, bármire. BOSS TU-3 nevű kis cuccot tudom ajánlani. Pár ezer forint és tök jól működik.
2020. máj. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
De jó! Meg is nézem. Köszönöm a választ, tearpuck! :)
2020. máj. 28. 11:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!