Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit kell állítani a gitáron...

Mit kell állítani a gitáron ha lejjebb akarom hangolni E-ről D-re, de a húr vastagsága maradna? Floyd-ról lenne szó

Figyelt kérdés

2020. máj. 28. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Huha... Gyakorlatilag mindent. :) A nyakgörbületnek kell utána állítani, a hídnál és a babáknál a húrmagasságnak, illetve szintén a hídnál az oktávot kell újra beállítani. Floyd végett lehet, hogy a rugókat is kicsit feszíteni kell, szóval nem egyszerű móka. Viszont ha le akarsz hangolni D-re, mindenképp húrt kell cserélned, mert ami E-re jó feszes volt, az D-re már lötyögni fog. Ha sürgős a dolog és nem akarsz vele kínlódni, akkor vidd be egy gitárszervizbe, pár ezerért beállítják neked. Persze ha van kedved kísérletezni, hát hajrá! YouTube-on van több száz tutorial videó. Nézz meg egy párat, sokkal nagyobb segítség lesz, mint az, hogy én most itt mit beszélek össze-vissza. :D
2020. máj. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Okés köszi. Most hoztam ki a szervízből, 10-52-es húrokat kapott és itthon pár perc játék után győződtem meg arról, hogy nekem ez így túl feszes. Visszavinni nem akarom most elég hülyén nézne ki, azthiszem megvárom amíg elkopnak rajta a húrok aztán legközelebb vékonyabbat tetetek rá vagy lehangoltatom D-re.
2020. máj. 28. 21:22
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem olyan bonyolult dolog beállítani egy gitárt, te magad is megpróbálkozgatsz vele, rengeseteg segítségég van mostmár neten.

Egyébként a szervizest nem igazán érdekli, hogy milyen gyakran viszed hozzá állíttatni, amíg fizetsz neki, és ha gyakran jársz, még valószínűleg örül is neki

2020. máj. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Mojjo ***** válasza:

Jól értem, azért akarsz D-re hangolni, mert egy 10-es húrkészlet neked túl sok?

Egyrészt olyan hangolást használj, amilyenre szükséged van és ami bejön neked. Ne azért használj alternatív hangolást, mert túl vastag a húr.

Másrészt a 10-52 túl feszes? Most komolyan? Meg fogod azt szokni. Ha csak nem vagy cukorból, az teljesen jó lesz, még akkor is, ha egyfolytában nyújtasz.

2020. máj. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyébként ha neked túl sok az a 10-52, akkor érdemesebb lenne másik szettet próbálnod, ha cska nincs szükséged dropra, csak nehezíteni fogja a játékodat.
2020. máj. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sztem még hasznos is h a mélyebb húr vastagabb a szokottnál, mert nem fog zörögni, én 11-52-est használok, a 9-es után feszesnek tűnt, de pár hét alatt megszoktam, ma meg már a 9-es lenne furcsa.
2020. máj. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azóta meg szoktam én is :)
2020. jún. 8. 22:55
 8/13 anonim ***** válasza:

Nagyjából azért elég szokott lenni ha a floyd rose alaplemezét visszaállítod a testtel egy vonalba.. jó kis játék a hangolókulcsokkal, meg a hátul lévő csavarokkal a rugók túlvégén. oktávot ritkán kell állítani a hídnál ilyenkor..

Amúgy nekem 9-42 van (asszem, de lehet 9-46, vagy egyiken ilyen másikon olyan, elég rég cseréltem őket..) és egy teljes hanggal vannak lehangolva a gitárjaim. :) azért nem lógnak így sem.:)

2020. jún. 9. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Azt olvastam, hogy ha a floyd bevan lőve egy bizonyos húrvastagságra, akkor hónapokig hozzá sem kell nyúlni. Tudom hogy behangolni bonyesz, arra lettem volna kiváncsi hogy meg lehet-e úszni a hangolást úgy hogy csak lejjebb tekerem és kész.


Nekem eddig az egyiken 10-52-es húr van D-re hangolva, a másikon 11-70-es C-re hangolva, meg most a legújabbon 10-52 E-re (ezt hurcolom a tanárhoz), szóval elég puhára voltak eddig állítva, azt szoktam meg.

2020. jún. 9. 16:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha leengeded csak szimplán EADGBE-ről DGCFAE-re, akkor a rugók hátul szépen hátradöntik a hidat, lejjebb is kerülnek a húrok, zörögni is fog az egész.
2020. jún. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!