Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hosszúak a hangok...

Milyen hosszúak a hangok másodpercben?

Figyelt kérdés

Pl. Egész, fél, negyed, nyolcad...

(nyilván egymásból kiszámolhatók, csak azért írtam le, hogy mindenki tudja, miről van szó)



2020. máj. 31. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az adott hangok hossza nem uyganolyan mindig.

A legtöbb zenedarab kottáján feltüntetik, hogy milyen gyorsan kell játszani azt:

[link]

A belinkelt kottán bal oldalt felül van: egy negyed hangjegy = 90, ez azt jelenti, hogy egy perc alatt ennyi negyedet kell játszani ahhoz, hogy olyan gyors legyen, amilyennek lennie kell.

Általában a negyedhang hosszát adják meg így, de ritkábban lehet nyolcad vagy félhang is.

Ebböl láthatod, hogy ez mindig csak viszonyszám, nem konkrét érték.


Remélem, érthetöen tudtam leírni, ha nem, kérdezz vissza

2020. máj. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 31. 21:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi van megadva ütemnek. (ezt általában a kották bal felső sarkában jelzik.) Ha pl. az ütem 120, akkor az azt jelenti, hogy egy perc 120 db negyed-nek felel meg. Tehát ebben az esetben pl. a negyed hang 0.5 mp-es időtartamú, a nyolcad 0.25 mp-es stb.

Itt olvashatsz az ütemről bővebben:

[link]

2020. máj. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!