Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt és erősítőt...

Milyen gitárt és erősítőt ajánlanátok 100 ezerből egy kezdőnek, aki el akar kezdeni gitározni?

Figyelt kérdés

Otthon gyakorolnék panelban, szóval annyira hangos erősítő nem kell. Nagy céljaim nincsenek gitározással (legalább is most így gondolom), dobolok, de mivel dobfelszerelésen csak hetente párszor tudok játszani, ezért gondoltam elkezdek játszani még egy hangszeren, amit tudnék használni itthon nyugalomban. Annyi, hogy az ilyen jazz bass kinézetű gitárok (tudom, hogy az basszusgitár, de nem tudom, hogy gitároknál hogy hívják azokat amik így néznek ki) nem tetszenek, inkább az ilyen ESP, Ibanez, Jackson és hasonló márkák egyszínű stratocaster gitárjai jönnek be.

Illetve nagyrészt ilyen torzított hangzással szeretnék játszani, nem tudom, hogy ez erősítőtől vagy mitől függ, hogy tudjon ilyen hangot adni a gitár, de azért a biztonság kedvéért leírtam.

Szóval ebből a keretből mit ajánlotok?



2020. jún. 6. 04:35
 1/2 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a gitár nagyon tetszik, szerintetek jó lenne? Mondjuk lehet, hogy először erősítő helyett inkább fejhallgatóerősítőt használnék.

2020. jún. 6. 08:15
 2/2 anonim ***** válasza:

Jazz Bass forma gitáros megfelelője: Stratocaster

Esp, Ibanez: Superstrat(de gyártanak mindenféle formát ők is)


A torzított hang egy effektus, amit a jelútba kötött "torzító" hoz létre. Ez lehet az erősítő része, számítógépes program, vagy önálló egység. Eredetileg egy túlhajtott erősítő hang volt. A téma kifejtése végtelen, nem megyek bele.


Az a dolog, hogy mit vegyél ezért a pénzért, már tízezerszer meg van írva a gyakorikérdéseken. Keress rá. Végül úgyis azt fogod venni, aminek szép lesz a színe.

2020. jún. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!