Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kell tartani a könyököm...

Hogy kell tartani a könyököm mikor zongorázok?

Figyelt kérdés

Kell-e egyáltalán valamit vele

csinálni, pl. picit megemelni vagy valami? Volt még régebben mikor olyan jól tartottam a kezem, hogy szószerint csak úgy szárnyaltam a darabbal, most nem sikerül és idegeskedem rajta.

Illetve még mire figyeljek oda kéztartásnál?



2020. júl. 4. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Rengeteg oktató anyag/videó van a neten, egyszerűbb azokat megnézni szerintem, mint itt választ várni. Illetve megfigyelheted a nagy zongoristákat is. Én ezt tettem anno mikor próbáltam megtanulni, és nem is ment olyan rosszul. Sajnos idő és motiváció hiányában abbahagytam, de egész jól ment, és viszonylag gyorsan is fejlődtem.

Először csak gyakorolgasd, próbálj meg hozzászokni, és semmiképp se görcsölj rajta, ha nem sikerül. Idővel úgyis rltalálod megint azt a tartást, amivel szárnyaltál.

Sok sikert, és kitartást!

2020. júl. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lazán, feszültség nélkül, derékszög közeli helyzetben.
2020. júl. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!