Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mikrofon és énekhangosítás...

Mikrofon és énekhangosítás tippek próbára/kis koncerten?

Figyelt kérdés

Adott a probléma, ami nem is probléma, inkább feladat. Augusztusban amatőr kis zenekarunk (2 elektromos gitár, 1 bassz, dob, billentyű és ének) szervez egy minikoncertet kb. 20 barátunknak. Erre, és az ezutáni folytatáshoz próbákra keresünk felszerelést az ének kihangosítására. Nézelődtem, keresgéltem, de nem igazán értettem meg, hogy milyen felszerelés igényel egy ilyen belépő szintű ének-hangosítás. Sima erősítőre (pl gitár) rá lehet kötni mikrofont, és ha igen, milyen segédeszközzel? Ha nem, akkor milyen megoldást javasoltok?


(tényleg nem kell hű de nagy dolgokra gondolni, kis helyre, nem olyan hűdesok pénzből)


Nagyon köszönöm a válaszokat előre is <3



2020. júl. 27. 17:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Keverőerősítő kell, amire a gitárt is és a mikrofont is rá lehet kötni. De én inkább egy keverőpultot javaslok, amire rámegy minden hangszer kimenete és a mikrofon is, amit aztán egyetlen erősítőre kell kötni (akár egy házimozi erősítő is lehet, mi így toljuk az éneket). Így minden egy helyről fog szólni, a hangerejük egyenként állítható.
2020. júl. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!