Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitárt...

Milyen elektromos gitárt ajánlanátok egy kezdönek?

Figyelt kérdés

Régebben nagyon tetszettek a stratocasterek, most a telecasterek vonzanak. Amit tudni kell, van egy klassikus gitárom. (Messina 4/4). Ezen tanulgatok gitározni. A nyak szélessége 52mm. Egy elektromos gitár azthiszem 42mm. Lehet, hogy azzal jobban mennének a barre akkordok lefogása, mivel nem annyira széles. Javítsatok ki, ha rosszul gondolom. Pár hónapja gitározgatok itthon. Nem tudok egy zenét sem teljesen eljátszani, viszont egypár könnyű riff már megy. Illetve a gitárhoz milyen erösítő lenne jó?

Az első elektromos gitáromra max 300€-t szánnék.



2020. júl. 30. 18:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a műfaj, ami érdekel az a rock, punk és metál
2020. júl. 30. 18:49
 2/7 A kérdező kommentje:
És az sem baj, ha használt a gitár (olyan 90.000 forintba jó lenne beleférni)
2020. júl. 30. 18:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Használt: [link]

Új: [link]


Használt hangszert én nem javasolnék ebben az árkategóriában, mivel legtöbbször 20.000Ft feletti ráköltés szükséges a szervizelésre. Igaz, egy új gitár sem haragszik meg, ha hangszerészhez megy az első útja. Beállítás, húr, kábé 6-7ezer Ft.


Sajnos a nagyon olcsó megoldások nem hoznak elvárható sikert, eredményt.

2020. júl. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Fender Squier Affinity Telecaster


A Fender nagyon jó gitárokat csinál. Kezdőknek én mindenképpen a Squiert javasolom, mert olcsón jó minőségű hangszert kapsz.


Ami pedig az erősítőt illeti van 2 lehetőséged az egyik a sima gitárkombó a másik pedig a számítógépes kihangosítás. Ha a számítógépes kihangosítást választod akkor kell egy hangkártya ami zenei célú pl: Line6 UX1 kell 2 hangfal meg egy gitárkábel ha jól tudom akkor a hangkártyának van egy szoftvere amit felteszel és egyből tudsz zenélni. Ha kombót szeretnél venni akkor én a Fender Mustang v2 őt ajánlom.


Igazad van egyszerűbb lefogni a balrés akkordokat elektromos gitáron.


Jó gyakorlást és sok sikert kívánok

2020. júl. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben használt Jacksonokat, Ibanezeket nézegetnék. Újak közül jó lehet a Cort, vagy a Squier is, bár ezeket is érdemes kipróbálni vásárlás előtt, mert a minőségük ezeknek is sokszor ingadozó. 90 ezer Ft-ért már vannak ezekből használható darabok. Inkább műfaj, és hangszedők alapján döntsd, metálhoz sosem lesz jó egy tele, vagy egy stratocaster. Ha főleg metált játszanál, akkor dupla humbucker, punkhoz elég egy leszakadt single coil is :D Ha még keresed az utadat, akkor valami HSS-hangszedős gitáron gondolkoznék. A telecasterek nagyon szépek, nekem is tetszenek, főleg azok a surf rockos babakékek, de általában azokban két single coil van. Csilingelős, countrys hangzás, emiatt keményebb zenékhez sajnos felejtős.


Én a helyedben ilyesmiken gondolkodnék:

[link]


[link]


[link]


Az erősítő megint csak ízlés, műfaj, meg pénztárca kérdése. Én anno egy olcsó, Fender Frontman 10G-n kezdtem. Elég fapados hangzás. Egy jó multieffekttel, vagy pedálokkal sokat lehet rajta dobni, de ez megint csak pénz. Nekem hangzásra az angol erősítők sokkal jobban bejönnek, Marshall, VOX, Orange, Blackstar, stb. Jelenleg egy Blackstar Debut 15E-t használok, szerintem ár-érték arányban ez egy egész elfogadható tranyós kombó. Én a helyedben néznék pár tesztet a youtube-on, rengeteg olyan videó van, ahol 10, meg 15 Wattos gyakorlókombókat hasonlítanak össze. :)

2020. aug. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a telecasterek vonzanak akkor a Classic Vibe-k között válassz, nem fogsz benne csalódni.
2020. okt. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lényeg, hogy tetszen és kényelmes legyen. +1 a Jacksonnak és a Squiernek(nekem is van mindkettő). Jackson az tagadhatatlanul keményebb zenéhez való, külsőleg is. Squier lágyabb. De mindkettővel lehet mást is játszani. Kinézet azért fontos, ha mondjuk mások előtt játszol nem mindegy mivel állsz ki. BB Kingnek pl hülyén nézne ki a Dimebag Darell féle dean gittyó :DDD
2020. okt. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!