Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik magyar együttes a...

Melyik magyar együttes a legjobb szerinted az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

2020. aug. 23. 18:36
A kérdező szavazást indított:
Halott pénz
Wellhello
Follow the flow
Bagossy brothers company
Children of distance
Soulwave
Honeybeast
Punnany massif
Margaret island
Konyha
45 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Bagossyékat is szeretem a Margaret mellett, számomra ők nem összehasonlíthatóak a többivel (ez csak az én véleményem, kéretik tiszteletben tartani)
2020. aug. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Egyik sem!
2020. aug. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Bagossy nagy kedvenc nálam. Tény, szöveget tekintve van még hová fejlődniük(nekem viszont már ezek is jók), de már most kiemelkednek a mostani mezőnyből. Meg a dalok a vizuális hatásra is mennek, véleményem szerint nagyon jól, és ha jól tudom, Bagossy Norbi is vizuális típus.


Lehet, hogy egy 18 éves lány vagyok csak, aki mint a velem egy korban lévő társaival, hallgat mai zenéket is zenei sznobok elítélése ellenére is. A régebbiek közül szeretem a Depeche Mode, Duran Duran, Savage Garden, Evanescence, Kings of Leon, Linkin Park, Pink Floyd, Eagles számait, szeretek 2 nem nagyon ismert kanadai rock bandát, ez a Triumph (talán kanadai Rush fanok köreiben ismert) és az Our Lady Peace, valamint a tavaly Magyarországon is járt Poets Of The Fall nevű underground körökben ismert finn banda zenéit is szeretem. Film és sorozat zenék közül Ennio Morricone, gyerekkoromból Így neveld a sárkányod soundtrack, anime openingek és endingek. Természetesen megvolt a tinis zenei korszakom is, továbbra is szeretem Shawn Mendes, Twenty One Pilots számait, az előbbin a koncertjén is kint voltam (ami mindenképp a jól sikerültek közé fog tartozni), az utóbbinál sajnos nem. Tinis kedvencek még: Take That, Billie Eilish és Finneas (igen, így írtam, elvégre a bátyus is ott van dalszöveget írva), Avril Lavigne, Rihanna (emberileg nagyon nem jön be, de mégiscsak az 1. kedvenc énekesnőm volt még kiskoromban és a mai napig szeretek tőle dalokat), Imagine Dragons, Ed Sheeran, Backstreet Boys, Sia régebbi dalai. Nemrég pedig Shania Twain munkásságát is felfedeztem country körökben mozogva, duettje egy Orville Peck nevű előadó személyében egy új kedvenc énekest is találtam.

Magyarok közül szeretem még a Follow The Flow, Republic, Somló Tamás (tudom csak énekel, de a hangszíne bejön, valamint a szüleim személyesen ismerték és baráti kapcsolatot ápoltak vele), 30y, Alvin és a Mókusok dalait, de szeretek Esti Kornél, Kispál és a Borz, Zorán darabokat is, csak még nem ástam bele magamat a munkásságukba.

Akiket még nem írtam, de kedvencek: Kiss, Coldplay, One Night Only, Dare, Sonata Arctica (akármennyire igényes zenéket gyártanak, ezt az elitizmust a fanjaik között nem bírom), Myrkur, Alexander Rybak, Armik, Within Temptation, The Blackmore's Night, Sting és The Police, Taylor Swift, Queen, Metallica, Beirut, Daft Punk, Roxette, Haim legújabb albuma, Aviators, Thousand Foot Krutch, Skillet, Nightwish régebbi zenéi, Kelly Clarkson, Bryan Adams, Eminem régebbi számai illetve van még, de egyelőre ennyi elég.


Akik meg a rosszakat hallgatják, azokkal nem tudok mit csinálni. Nekem is van csomó mai énekes, akiket nem szeretek: Halott Pénz, Margaret Island, Welhello, Justin Bieber stb., viszont a mostani kivételtől eltekintve annyira nem szeretem ezeket leírni. Hiába, a zenei ízlés szubjektív nagyrészt, tudom valamennyire objektívan meg lehet állapítani, de mégsem ez a mérvadó, hisz vannak olyan kedvenceim, amik nem a legnagyobb minőséget képviselik, hangulatilag mégis megfogtak. Nem mellesleg az előbb említett általam nem kedvelt előadoktól is kaphatok majd kedvenc dalt.


Ekkor mindig a nem is olyan régi kritikusi időszakomat tudom felhozni, amikor mindenbe csak a hibákat kerestem, mindenbe belekötöttem és esszéket írva alól, ez mennyire rossz. Miközben a tavalyi év legkedvencebb animációs sorozata számomra ez a felfogás miatt nem érett meg nálam. De hál istennek az idei január megadta az első nagyobb pofont magamnak, hogy aztán február első teljes hete végképp megadja a kegyelemdöfést nekem, ismertetve mekkorra kedvencet kaphattam volna már 2019-ben. És tudom nagy a hype körülötte, és talán részben ez is közrejátszott a döntésemben, de nem ez miatt lett idén elsősorban kedvenc nálam. Egy ideje amúgy kerestem már, hogy vethetnék véget ennek a rossz hangulatú időszaknak és bár valamennyire sejtettem, hogy lesz valami nagyobb szimpatikus pont ezzel kapcsolatban, de ekkora meglepetésre talán mégsem számítottam.

Egyébként a Bagossy is ilyen áldozat volt, de a karantén időszaka alatt elővettem, és egy idő után ráeszméltem, mekkorra függőséget okozott.

2020. aug. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
#4es ❤️❤️❤️ ment a zöld ! 😂✌️
2020. aug. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3

Mennyi ideig tartott leírni? :D

2020. aug. 25. 19:07
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Amon Amarth
2020. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A Wellhello-t és Halott pénzt nem lehet összehasonlítani. A Honeybeast-et is választottam volna, de egyszerre csak egyet lehet. Pedig bejelöltem volna még a Soulwave-t, vagy a Bagossy-t. Még a Valmar-t hiányoltam
2022. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Neked komolyan ezek az együttesek tetszenek 7es ? :O

Valahol jó lehet a helyedben...

Ugyanis ha jönnek a fesztiválok, akkor csak ezeket a ... zenekarokat hívják meg és te tudsz rájuk tombolni, mint állát.

Na ilyenkor tényleg nem rossz, ha bejönnek ezek.

A belépő se sok...

2022. jún. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Normália zenekarokat nem lehetett felsorolni?

Mondjuk magyarok közül tényleg nehéz.

2022. aug. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!