Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Squier Classic vibe 50's...

A Squier Classic vibe 50's tele bass-t, vagy inkább a 60's precision bass-t választanátok, és miért?

Figyelt kérdés
Gitáros vagyok, házi stúdiózásra keresek precision stílusú gitárt. A "tele" bass tetszik, viszont kényelmesebbnek, könnyebben "upgradelhetőnek" néz ki a standard P-bass. Tapasztalatok? (Funk blues rock, fusion jazz Richie Kotzen sound a cél)

2020. szept. 3. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha gitáros vagy, inkább a kényelemre figyelj jobban. Fender utánzatoknál jobban, könnyebben játszhatók a japán márkák. Ibanez, Ltd...
2020. szept. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mojjo ***** válasza:
@1: Szerintem ez szubjektív, kinek melyik játszható kényelmesen. A Squier nem Fender utánzat, a Squier jóárasított Fender.
2020. szept. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elsősorban klasszikus gitáros vagyok, szóval kényelem szempontjából egy baseballütőn is vígan eljátszok. Az érdekelne gyártanak e "hot rail" single pickupot a telecaster bass-re, ráfér e egy hipshot d tuna stb. :)
2020. szept. 4. 09:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A preckó több okból is problémás. "Egy" soundja van, főleg ha gitárosként játszol rajta. A húrláb kétbabás, tehát az oktávot nem tudod húronként beállítani, hacsak nem azzal kezded, hogy kihajítod, és veszel egy négybabásat.


A Jazz Bass a leguniverzálisabb hangszer. Két pu-val több hangszínt is ki tudsz tekerni belőle, és minden stílusban megállja a helyét.

2020. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
néztem a p bass-t a húrlábja négybabás volt. Az nem akkora gond. :)
2020. szept. 5. 23:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 oké, keverem valamivel. A többit fenntartom. És még annyit tennék hozzá, hogy kényelmi szempontból a precinek vastagabb a nyaka, mint a JB-nek.
2020. szept. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mojjo ***** válasza:

@6: Nem kevered semmivel, konkrét típustól függően lehet 2 vagy 4 babás.

A nyak vastagsága szintén konkrét típustól függ. Egy American Originak nyaka vastagabb lesz, mint egy Playeré pl. Adott esetben egy konkrét p-bassé simán lehet vékonyabb, mint egy másik konkrét j-bassé. De te nem arra gondolsz inkább, hogy szélesebb? Mert szélesnek tényleg mindig szélesebb, de egy klasszikus gitárosnak az csak előny, nem hátrány.

2020. szept. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Úgy értem, hogy nagyobb a rádiusza. A fogólap nem szélesebb.
2020. szept. 7. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mojjo ***** válasza:
@8: Pont fordítva. A P-bassok fogólapja szélesebb, mint a J-bassoké - általában 41,3mm, szemben a J-bassok 38,1mm-ével. Ami érezhető különbség, nagyon is. Viszont a rádiuszban pont nincs különbség, azonos szériáknál azonos a rádiusz. Pl egy Vintera sorozatos Jazz bassnak és Precisionnek is 7,25" a rádiusza, egy Player, vagy Amerian Ultra, vagy American Professional sorozatúnak (meg amúgy a legtöbbnek) meg 9,5" mindkettőnél.
2020. szept. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!