Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van akkora átfedés a...

Miért van akkora átfedés a Sabaton, és Rammstein rajongók közt?

Figyelt kérdés

Számtalanszor tapasztaltam, és tapasztalom jelenleg is, hogy rengeteg az olyan rocker, akiknek ez a kettő a kedvenc együttese. Úgy értem, feltűnően sokan vannak. Nos semmi bajom egyik zenekarral sem, puszta kíváncsiságból kérdem, hátha valaki tudja, hogy miért vannak ilyen sokan.

Ha például megkérdeznénk egy Sabaton rajongót, hogy ismeri- e a Rammstein- t, az eddigi tapasztalataim szerint nagyon nagy eséllyel azt mondaná, hogy: "igen, ismerem, szeretem". És mindezt úgy, hogy nem is csak a Du hast- ot ismerné tőlük, hanem több, akár kevésbé népszerű zenéjüket is. Ugyanez a másik irányba is igaz.

Más együttesek rajongóinál is van ilyen? Eddig sosem tapasztaltam másoknál...



2020. szept. 7. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mind a két zene viszonylag egyszerű, látványos, nem csoda, ha nagy az átfedés. Senki nem csak egyféle zenét hallgat.

Aki pl. anno szerette a Bonanza Banzait, 98% hogy szerette a Depeche Mode-ot. Aki szereti Dua Lipát, az szereti Katy Perryt. Aki szereti a pörköltet, szereti a gulyáslevest.

2020. szept. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel hangzásilag is viszonylag nagy az átfedés, mindkettő erősen power/industry metalos jellemzőkkel is bír, könnyen van az, hogy mindkettő tetszik valakinek.
2020. szept. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
77%
"Nagy átfedés"? Háát, a Rammstein egy kész kelet-német cinizmus, a Sabaton meg északi dübörgős csatametál. Hangszerelésben esetleg, de inkább az lehet a magyarázat, hogy a megkérdezettek köre főleg a fiatalabb rajongók, akiknek még mindegy, mert bármire elpogóznak, nem érzik annyira a zenei különbségeket.
2020. szept. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mintha azt mondanád egy ember, aki hallgat egy előadót miért ismer jól és szeret egy másikat egy társműfajból. És miért vannak belőlük olyan sokan. Ember. Inkább az lenne fura, ha kevesen lennének...:D

A Bowie rajongók 80% valószínűleg szeretni fogja Elton Johnt, a Jenifer Lopez fanok meg szinte biztos, hogy nem vetik meg Shakirát sem. Vagy te csak 1 db együttesért rajongsz?

2020. szept. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kb egy éve találtam rá a Sabatonra. Ezután nem rég a Rammsteinre is. Mára ugyan annyi Sabatont nem hallgatok, de még mindig szeretem.

Gondolom, az lehet a dologban, hogy mindkét bandának inkább olyan motiváló, harcba indulóan dübörgő zenéi vannak.

egyébként, ezt én is észre vettem, hogy a legtöbb Sabaton rajongó Rammstein rajongó is és a legtööbb Rammstein rajongó Sabaton is.

2021. ápr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!