Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elméleti kérdés: Ha jó pár...

Elméleti kérdés: Ha jó pár kpop idol kiáll az LGBTQ jogokért, akkor ez hozhat változást a többi ázsiai országban? (Indonézia, Malajzia, Arab országok stb)

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy tudjátok-e, de a kpop ázsiában a legnépszerűbb. Ázsiába nagyon sok ország tartozik: India, Pakisztán, Malajzia, Indonézia, stb. csak hogy egy párat említsek. A legtöbb embernek Kínai, Korea, és Japán jut eszébe.


Mostanában láttam olyan videókat a youtuben, hogy kpop idolok kiállnak az LGBTQ jogokért. Pride zászlóval mutatkoznak, ilyen jellegű pólókat vesznek fel stb.


Lehet összefüggés a kettő között? Hogy az ázsiai országok elfogadóbbak legyenek az LGBTQ jogokkal a kpop miatt?



UI: légy szíves kultúráltan fogalmazzatok véleményt. Aki sértegeti a másikat, gyűlöletbeszédet ír, azt jelenteni fogom. Ez nem egy kpopellenes kérdés, se nem pedig egy homofóbiát generáló. Általánosan érdeklődöm.



2020. okt. 1. 16:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/145 A kérdező kommentje:
*légyszíves. Asszem ez egy szó, bocsi, nem figyeltem :)
2020. okt. 1. 16:01
 2/145 anonim ***** válasza:
82%
Távol-keleti, Kelet Ázsiai országokban (Korea, Japán, Kína, Tajvan + Fülöp-szigetek) népszerű, a közel keleten nem igazán népszerű.
2020. okt. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/145 anonim ***** válasza:
6%

Igen tudom hogy ázsiai nem cska kina hanem három részre lehet osztani közel kelet azaz arab országok, indoirani országok azaz közép Ázsia, és távol kelet kina japan Korea Indonézia stb


Na most ez eléggé érdekes vagyis inkabb nevetséges hogy a kpop idolok támogatják miközben Koreában az egyik legnagyobb tabu téma a homoszexualitás!!! Ha egy idolrol ki derülne hogy meleg akkor véget érne a karrierje örökre! Továbbá az is vicces hogy pl a bts nem is tudom 1 millió dollárral támogatta a black lives mattert!!!

Nagyon undoritó hogy csak azért csinálják ezt (kiadó jóvoltából) mert ez a népszerű most! Közben meg a koreaiak az egyik legkiutasítóbbak a világon mind a feketekre mind a melegekre nézve!

Csak azert támogatják hogy jobban bekerüljenek a nyugati piacra az meg a masik hogy már az lmbtq meg blm sem az elnyomásról szol hanem hogy bizonyos emberek kiváltságosabbak legyenek! Meg ezek a magy befogadó emberek csak addig befogadoak amig egyeznek az érdekek!

Nagyon sok példa van erre! Hogy mit csinál igazából a blm! Zűrzavart káoszt eltusoljak a fekete bűnözést el akarjak torolni a történelmet hogy nem a saját népük adtak el rabszolgának gombokert őket hanem Churchill rasszista volt miközben abban a korban a szabadságért harcolt valamint hát ő állította meg hitlert meg Sztálinnal is szembe szállt...!

Meg az is érdekes hogy már csak az lehet Oscar díjas film amiben van legalább egy fontos Színesbőrű szereplő (fekete) és 1 nem hetero mellékszereplő ember...!

Jah továbbá A blm mit csinalt? Gyújtogatás eroszakos fosztogatás emlékművek meggyalázása! És még az all lives mattert is el akarjak torolni ami még tényleg az egy elsőségért harcol! Mert nem csak Amerikában a feketéket érik rasszizmus!

Továbbá lmbtq... már itt sem a melegek a lényeg hanem a transzszexualisok! Őszintén akik ezeket a mozgalmakat támogatják azok jobb esetben balekok rosszabb esetben nem az egyenlőség az érdekük hanem politikai és gazdasági haszon szerzés! Továbbá amit a kpop csinál az a legalja! Csak is azért támogatják hogy népszerűbbek legyenek! Ráadásul anarchista szervezeteket!!! Miközben ők teljesen ki utálják a társadalmunkban ezeket az embereket akiket a nagyközönség elott támogatják!

Őszintén én nem utálom a melegeket sem a színes borueket

Van családban mindkettő 😅😂 ettől nem lesznek rossz emberek de az megint más hogy a fajtakan emberek a prideon visszataszító dolgokat művelnek valamint amit egyes rétegek csinálnak! Pl azért na az sem etikus ha egy hetero pár az utcán nyalja falja magát! Egy étteremben sem nyilvános helyen nem tűrik meg a heterokat sem!

Ráadásul ahogy mondtam nem szabadságért egyenlőségét harcolnak hanem ez csak egy álca a politikai és gazdasági haszon szerzésre

2020. okt. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/145 anonim ***** válasza:
7%
Hozzáteszem jelenleg europa a legelfogadóbb! Mivel itt már jó ideje van... Ázsia a legrosszabb ezen a téren! Amerika meg csak a divat miatt közben a hátuk mögött ki utálják őket! Európában meg marad ez magán ügynek Amerika kirakatba teszi őket... nos akkor melyik az elfogadóbb?
2020. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/145 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy a közel-keleten is népszerű. Sok muszlim rajongó vab. Indonéziában és Malajziában biztos, a másikban meg nem vagyok biztos.


#3-4 Oké, csak nem erről szólt a kérdés. Amúgy lehet, hogy a BTS kiállása miatt Koreában is változik a nézőpont? A BTS véleménye szerintem sokat dob a koreai közvéleményen is.

2020. okt. 1. 16:49
 6/145 anonim ***** válasza:
89%

A sok muszlim nyugatról rajong, nem a hazájából.

A BTS pedig sokkal népszerűbb nyugaton, mint Koreában, emiatt is nyomulnak annyira Amerika felé. A koreaiak még petíciót is indítottak a BTS Ellen, amikor felmerült, hogy mentesítik őket a kötelező sorkatonai szolgálat alól.

Kettes voltam.

2020. okt. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/145 A kérdező kommentje:
Szerintem igazad van, de ez nem zárja ki, hogy nekem is. Valóban szeretik az amerikai zenészeket is, de emellett a BTS kultusz is nagy lett a muszlim ázsiai országokban. Vagy pont ezért? Bts Koreából --->Nyugatra--->mindenfelé máshova? Mert pár éve nem láttam ott ezt a BTS kultuszt, de amióta sikeresek nyugaton, azóta ott is megszerették őket.
2020. okt. 1. 17:06
 8/145 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom miből gondolod hogy az ilyen noname 12 egy tucat sztárocskák véleménye bármit számít olyan keményvonalas országokban, ahol kommunizmus van (Kína, Vietnám) vagy épp olyan szokásrend, jogrendszer mint az arab országok. Szerintem az arabok amúgy nem is ismerik ezeket, csak a nyugati tiniket érdeklődnek ilyen baromságok iránt mint az igénytelen koreai popzene.
2020. okt. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/145 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező a közel keleti országokban nem divat Indonéziában ahol a legnépesebb muszlim közösség van ott tényleg az egyik legnépszerűbb a kpop! 3-4 vagyok le lehet pontozni de pont a témába írtam!

A bts kiállása miatt nem fog változni a nézőpont mert van Koreában kb 10 millió rajongojuk a többi 40 az meg külföldi rajongó (Főleg dél kelet ázsiai) Akár hogy nézzünk az európai és amerikai rajongok száma nagyon kevés! Még kevesebb a fizető rajongó

A bts véleményét leszarjak mert főként 10-20 év körüli rajongok vannak valamint az egész társadalom már többszáz éve el utasítja a melegeket főleg az utóbbi 50 évben még törvények is voltak rájuk kemény büntetéssel!

(Persze ettől meg ott is vannak homoszexuálisok de a társadalmi elítélés az hatalmas!)

Másrészt nem ertem miert kellett le pontozni igy amikor témába illő választ írtam gyűlölet keltes nélkül pusztán a tényeket néztem!


Nem a társadalmi meg ítélést akarják jobbá tenni hanem csak ezáltal akarnak népszerűbbek lenni azokban a nyugati országokban ahol ezek az emberek tudnak parádézni csak hogy ki jussanak a nyugati piacra de attól tartok a kpop azt nem fogja tudni tartani mert az amerikai mentalitás és szórakoztató ipar főként arra épül hogy meg álazzunk a másikat kőkeményen beszóljunk neki hogy feszültséget kreáljanak ezáltal nézettséget...

2020. okt. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/145 anonim ***** válasza:
68%
8-as teljesen igazad van abban hogy nem 100 tucat véleménye fog számítani a kemény komcsi diktatorikus berendezésű államokban mint ami kina meg ami Korea is meg ahol egy olyan elutasító ki tagadó szokásrend van aminél már csak a legszélsőségesebb arab országok produkálnak... az arabok nem is hanem az indoneziai iszlámok akik főként del kelet ázsiaiak mint arab származásúak...
2020. okt. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!