Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elméleti kérdés: Ha jó pár...

Elméleti kérdés: Ha jó pár kpop idol kiáll az LGBTQ jogokért, akkor ez hozhat változást a többi ázsiai országban? (Indonézia, Malajzia, Arab országok stb)

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy tudjátok-e, de a kpop ázsiában a legnépszerűbb. Ázsiába nagyon sok ország tartozik: India, Pakisztán, Malajzia, Indonézia, stb. csak hogy egy párat említsek. A legtöbb embernek Kínai, Korea, és Japán jut eszébe.


Mostanában láttam olyan videókat a youtuben, hogy kpop idolok kiállnak az LGBTQ jogokért. Pride zászlóval mutatkoznak, ilyen jellegű pólókat vesznek fel stb.


Lehet összefüggés a kettő között? Hogy az ázsiai országok elfogadóbbak legyenek az LGBTQ jogokkal a kpop miatt?



UI: légy szíves kultúráltan fogalmazzatok véleményt. Aki sértegeti a másikat, gyűlöletbeszédet ír, azt jelenteni fogom. Ez nem egy kpopellenes kérdés, se nem pedig egy homofóbiát generáló. Általánosan érdeklődöm.



2020. okt. 1. 16:00
 91/145 A kérdező kommentje:

A kulturált vita, elfogadással karöltve nem erőszakot szül, hanem megértést. A vita szerintem nem rossz dolog, még a tudományos életben is jelen van. A politikai viták lehetnek veszélyesek, főleg, ha valamelyik fél őrült.


Nem várom, hogy érts velem egyet. De nekem is ez jött le sokszor tőletek. Ősszességében azt, hogy nem értünk egyet én nem látom rossz dolognak. Legalább nem alakul ki véleménybuborék. Az sokkal veszélyesebb, mint egy kultúrált vita.

2020. okt. 3. 03:08
 92/145 A kérdező kommentje:

91# Ez személyeskedés. Ha én mást gondolok én is ostobázzalak le? Nem teszem, mert igyekszem elfogadó lenni, nem csak azt mondani.


A Star Warst nem láttam, ehhez az űrlényes témához én nem értek, semmit nem tudok ehhez hozzászólni. Jelenleg nem véltek a közelünkben intelligens életet felfedezni az űrkutatók.

2020. okt. 3. 03:10
 93/145 anonim ***** válasza:
16%
Megint ezzel az álommal jössz, hogy béka a semmiből. Fogadd el, hogy emberek vagyunk. Te is addig gondolod így amíg olyan dolog nem ér, hogy felgyülemlik az indulat benned. Bűnösök vagyunk, ez sajnos ilyen. Ezen se te se senki nem fog változtatni. Tudom miért nem változott ez évezredek alatt sem? Mert nem tud és ezután sem fog. Lehet szépeket álmodni, sőt lehet, hogy egyszer még fénykarddal fogunk hadonászni. Talán még ez is valóságosabb, mint a te béke képed. Már megbocsáss de e téren nagyon gyerekes a gondolkodásmódod.
2020. okt. 3. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/145 anonim ***** válasza:
16%
Ez béke elméleted a hippi korszakban elbukott. Fogadd el. Már akkor sem működött.
2020. okt. 3. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/145 A kérdező kommentje:
Jelenleg a világ többségében béke van. Mármint nem vitákra gondolok, hanem valódi háborúra. Lehet idealista vagyok, de én azért bízom és hiszek a békében. :)Ha ezen semmi nem tud változtatni (mármint az agresszív emberi természeten) akkor szerintem kiírtjuk magunkat. Nézd, ez is egyfajta változás, de nyilván negatív irányba. A hippi korszakról sokat nem tudok, nem éltem akkor.
2020. okt. 3. 03:15
 96/145 anonim ***** válasza:
16%
Nemcsak a hippikről nem tudsz sokat, hanem magáról a világról sem. A mostani béke már harmadszor mondom, hogy az atomtól való félelem miatt van. Igen idealista vagy az lehet, csak akkor ne lepődj meg a hozzánk hasonló kommenteken. És ne aggódj annyira nem hülye az ember, hogy kiírtsa magát, ha szerinted így van, akkor saját magadat is butábbnak gondolod, mint amilyen vagy. lehet, hogy egyes népcsoportok eltűnnek, vagy beolvadnak, de az emberiség nem fogja kiírtani magát ebben biztos lehetsz. Ez is egy gyerekes gondolat, már bocsi.
2020. okt. 3. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/145 anonim ***** válasza:
16%

Elkanyarodtunk a témától. Visszatérve az eredeti témához. Szerintem nem a kpop marketingje fogja megváltoztatni az ázsiai emberek gondolkodását.

Ha szerinted igen, akkor ez van, de nem kell előadnod, hogy szerinted ez lenne jó meg az, meg ilyen változás, meg olyan változás. Mert ebből megint csak a vita lesz.

2020. okt. 3. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/145 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy meg az előbb írted, hogy te próbálsz elfogadó lenni. Akkor fogadd el, hogy Ázsiában ilyenek az emberek és kész. És akkor én is elfogadom a véleményed, mert az ugye bárkinek lehet. De amikor látom az ellentmondásokat a szavaidban akkor nehéz nem vitázni.
2020. okt. 3. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/145 A kérdező kommentje:

97# Lehet, hogy buta vagyok, de nem vagyok tiszteletlen, mert nem személyeskedem. Szerintem de, egy atomháborű kiírtaná az embert, nem a robbantások, hanem a káros sugárzás, rákos megbetegedések, a kórházak túltelítettsége miatt. Lehet maradna egy 1-2%, aki túlélné, de mit érnének el vele? Ha felépítenének egy társadalmat, majd újra lerombolná, annak semmi értelme nem lenne szerintem.


98# Oké, köszi a véleményed. A vitát továbbra sem gondolom rossz dolognak a változás szerintem meg alkalmaként jó, alkalmanként rossz. Semmi nem fekete vagy fehér, mindennek van jó és rossz oldala is.

2020. okt. 3. 03:27
 100/145 A kérdező kommentje:
99# Elfogadom, hogy Ázsiában ilyenek az emberek. Nem én amerikanizálom a kpopot, hanem a kpop cégek. Bár amellett, hogy elfogadom az ázsiai embereket, attól még nem zárom ki a változást. Nem írok jelzőt, hogy jó, rossz, semleges, kiskutyafüle, annyit írok, hogy ez is van, meg az is van. (szerintem. nem azért írom, hogy innentől te is gondold ezt, hanem mert én így látom.) Szeretem az ázsiai ételeket, ázsiai találmányokat, a tudoményban való részvételüket, a zenéjüket és még rengeteg mindent. De ez nem kötelez arra, hogy mindent szeressek, mert hogy az Ázsia. Így vagyok minden mással is: Egy részét szeretem egy részét nem. Különben elfogult lennék :)
2020. okt. 3. 03:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!