Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elméleti kérdés: Ha jó pár...

Elméleti kérdés: Ha jó pár kpop idol kiáll az LGBTQ jogokért, akkor ez hozhat változást a többi ázsiai országban? (Indonézia, Malajzia, Arab országok stb)

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy tudjátok-e, de a kpop ázsiában a legnépszerűbb. Ázsiába nagyon sok ország tartozik: India, Pakisztán, Malajzia, Indonézia, stb. csak hogy egy párat említsek. A legtöbb embernek Kínai, Korea, és Japán jut eszébe.


Mostanában láttam olyan videókat a youtuben, hogy kpop idolok kiállnak az LGBTQ jogokért. Pride zászlóval mutatkoznak, ilyen jellegű pólókat vesznek fel stb.


Lehet összefüggés a kettő között? Hogy az ázsiai országok elfogadóbbak legyenek az LGBTQ jogokkal a kpop miatt?



UI: légy szíves kultúráltan fogalmazzatok véleményt. Aki sértegeti a másikat, gyűlöletbeszédet ír, azt jelenteni fogom. Ez nem egy kpopellenes kérdés, se nem pedig egy homofóbiát generáló. Általánosan érdeklődöm.



2020. okt. 1. 16:00
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/145 A kérdező kommentje:

"értelmezd jobban a válaszokat szerinted megváltozik pikk pakk hát oké szerintem meg a legkisebb változáshoz is kell legalább 20 év! azaz egy teljes generáció! de ez sem garancia! de ez csak koreára igaz!"


Jó, hogy írtam, hogy ezzel egyet is értek. Sehol nem említettem, hogy holnaptól házasodhatnak a melegek Koreában. Azt kérdeztem, hogy majd EGYSZER lehet-e változás.


A többi tényleg csak személyeskedés. (esetleg kiabálás? nem értem ezt a sok felkiáltójelet, olyan furán jön le, mintha kiabálnál)


Nem nem merem jelzőkkel illetni a zenét, hanem 1. nem is hallottam

2. ha ennyire felkapott és sokaknak tetszik, akkor elgondolkodom azon, hogy van-e benne valami jó, még ha nekem nem is tetszik. Valamilyen oknál fogva felkapott, tehát valakiknek tetszik, még ha 12 évesek akkor is.


A pápás dologról nem hallottam, de nem is értem, hogy hogy jön ide. AZért mrt megemlítettem, az LMBTQ-t még a vilég összes meleg ügye nem tartozik ide. A pápa a Vatikánban él, nincs köze Ázsiához.


Nem írtam, hogy lesz Pride Phenjanban. AZ előző példákat az Ázsában való társadalmi változásokra hoztam fel. (3-ból direkt csak 1 volt LMBTQ, hogy ne csak ez a téma legyen a fő szempont, hogy szemléltessem más téren is fejlődnek)


Már több Pride is volt Koreában.


Az érvek nem bizonyítékok, sem a tiétek, sem az enyém. Azt írtam, hogy mivel értek egyet és mivel nem. Nem célom meggyőzni senkit, csak érdekel más véleménye is. Persze, leírtam, hogy mit miért gondolok úgy ahogy, ezzel remélem még nincs semmi gond.



"az meg nem az én véleményem szerint van hogy nyugatnak akarnak megfelelni hanem ténylegesen így van ezt jó lenne ha felfognád!!!!!!!"


Pár válasszal korábban azt írtad, hogy mások rá akarják tuszkolni a véleményüket más személyekre. Vagy egyik kontinens a másikra. (Amerika-Ázsia) Most úgy tűnik, hogy te akarod ezt tenni velem. Ha személyeskedsz és írsz 10 felkiáltójelet, a vélemény akkor is vélemény marad. Tény akkor lesz, ha ők maguk elismerik (nem angol zenével, hanem rendesen kimondva), hogy csak a nyugatnak akarunk megfelelni. Simán lehet, hogy valamelyikőjüknek személyes érintettsége van a témában (ő maga az, egy csapattagja, csalédtagja az, vagy csak egyetért a témával)


És sem mondom, hogy az én véleményem a száraz igazság, az én véleményem is csak egy vélemény, gondolat, ami a tévedés lehetőségét tartalmazza. Ennél viszont a te véleményed sem több, se nem kevesebb. Ha odaírod, hogy nem vélemény, hanem "tényleg" meg "így van" az nem meggyőző érv és nem is emel a vélemény értékén.



Az utolsóhoz: Szerintem egyszer ez is meg fog történni. Bár nem tudom, hogy jön ez ide. Simán lehet, hogy 20-40-60- vagy 100 év múlva elfogadóbb lesz a társadalom ÉS egyesül a 2 Korea, bár semmi összefüggés nincs a kettő között. Kb. annyi, mint hogy lehet kitör a 3. világháború, lehet, hogy becsapódik egy meteor stb. Bármi lehet, ez is igaz

2020. okt. 2. 19:52
 52/145 anonim ***** válasza:
68%

a felkiáltó jel nyugi nem kiabálás hanem nyomatékosítás ":D

(szeretem őket használni ennyi a lényeg) !!!!!!!!!!!!

először is pápának sok köze van ázsiához! nem egyszer látogatott el mivel vannak országok ahol nagyobb keresztény népesség van pl fülöp szigetek ahol a lakosság 90%-a keresztény


nem hiszem hiszen egyik félnek sem érdeke az egyesítés

egyrészt a nagy vezérnek meg ugye már meg vannak az örökösök...

másrészt dél koreának hatalmas erőforrásokba kerülne hogy felzárkoztassák az északiakat! na meg valószínüleg az északiak sem akarnának egy olyan ferde hajlamú züllőt parázna társaságba kerülni!

több esély van rá hogy kina fogja el foglalni mikor az ország összeroskad...


és még mindig nem a véleményemet erőltetem rád hanem ez így van hogy szimpátia miatt csinálják ezek az idolok!! sőt lehet páran azt sem tudják hogy mit jelent a szivárványos jelző!

2020. okt. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/145 A kérdező kommentje:

Ja, akkor jó, csak félreérthető volt.


A kereszténység és a melegházasság nem zárja ki egymást amúgy. Olaszország is keresztény és van melegházasság. Bár én nem erről beszéltem (ki tudja mi lesz 20 év múlva? még ez sem lehetetlen amúgy), csak arról, hogy szerintem a társadalom szélesebb körben el fogja ezt fogadni, akár a hírességek miatt. Vagy akár szélesebb körben fogják ismerni a témát.


Az egyesítés vagy egy háború okán következne be szerintem a 2 Korea között. Vagy ne adja a sors, de egy világháború során az az ország megsemmisülne. (vagy belekötnének valakibe, akibe nem kéne, pl. egy Putyinba)


Azért én a békés egyesítésben reménykedem.


Lehet, hogy a szimpátia miatt csinálják, de az is lehet, hogy valamely idolnak az LGBTQ mozgalom is szimpatikus önmagában. (mert lehet tag, vagy érintett máson keresztül) Én akkor is bátornak gondolom, ha bármelyik kisebbség mellett kiállnak, akár mi is legyen az indok. Egy Indonéziában elővenni azt a zászlót szerintem bátorságra, lázadásra vall.



Kína is érdekes egyébként. Néha megkérdezik a társadalmat, hogy mit hiányolnak és amit megszavaznak, arról beszélnek a politikusok. Legutóbb volt egy levegőtisztító-berendezés, amit emiatt felszereltek és év elején szóbakerült a melegházasság is. Sok ember aláírta ott, hogy támogatja. Nem vezették be, de számomra fura volt, hogy egyáltalán terítékre került a téma. És nem 5 idol miatt, hanem több millió szavazó ember miatt.


Majd 20 év múlva visszatérek ehhez a kérdéshez, kíváncsi leszek mi lesz ebből a sok dologból addigra. :D

2020. okt. 2. 20:43
 54/145 anonim ***** válasza:
76%

Hozzáteszem kina hatalmas! Teljesen más Peking meg teljesen más Hongkong és megint teljesen más Shanghai és a fele kb nem is kinai hanem tibeti vagy egyéb (azaz nem kinai ázsiai hanem szinte már indo iráni)


Ne aggódj észak Korea sosem köt bele az oroszba mivel észak Korea nem önellátó mindent az orosztól és Kínától importál!


És szerintem (ez már személyes vélemény) már a trainee időszakban felderítik hogy ki meleg és azt nem debutaltatják mivel ha kiderül akkor bukik az egész csapat! Meg ugye azert nem zárnának ossze egy meleget Masik 4-5 sraccal akik azert eléggé sportososan és ápoltak

Szerintem a melegeket csak háttér táncba teszik be nem kockáztatnak a kódok egy ekkora bukást!

2020. okt. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/145 A kérdező kommentje:

Igen, valószínű, hogy a várpsi kínaiak szavaztak ezügyben. A tibetieket, ujgurokat én sem tudom elképzelni. De váriosiból van talán a legtöbb. Vagy ők szavaznak a legtöbben, ők a legtanultabbak.


Észak-Koreáról már nem tudom mit higyjek. Az USÁba is belekötött, Trump is lehet annyira veszélyes, mint Putyin. Dél-Koreába is beleköt, tudván, hogy az USA védeni fogja a délieket.


Nem titok, a traineeket előtte feltérképezik, de nem a melegség miatt, hanem hogy minél kevésbé legyen botrányos a tag. Persze, ha valaki később jön rá, vagy nem rakja ki a netre, akkor nem tudják kideríteni az identitását. Bár mondom, Hollandot nyíltan melegként debütáltatták, és ott vannak az ázsiai-amerikai cégek is. Jay Park cége most nagyon megy.


Ami fura és változás nekem a kpopban, hogy fekete tagokat is terveznek debütáltatni. Az egyik műsorban 2 fekete is volt, és az egyik most debütáló lánybandában is lesz egy. (akik régen a raniat debütáltatták) Szóval, ha oda eljutnak, hogy feketéket debütáltatnak, onnantól már nem távoli elképzelés a nyíltan LGBT tagok debütje sem. (főleg, hogy a múltban ez már megtörtént Hollanddal, tehát az első cég már megvolt)


Akiket én el tudok képzelni erre: Kis cégek, akik a hírekbe vágynak és most indulnak, tehát nonamek.


Az a cég ahol a higher brothers és rich Brian is van.


Jay Park 2 cége.


P nation, azaz Psy cége.


Bármelyik nagy cég véletlen, tehát nem tudnak róla, aztán 5-10 év múlva mikor már híres az idol, akkor coming outol, vagy kiderül egy paparazzi miatt.



(szerintem jópár meleg idol lehet amúgy, hiszen évi minimum 100 banda debütál. már csak a nagy számok miatt is van köztük jó ember, rossz ember, cuki, vallásos, bully, szexuális ragadozó, tisztességes, tisztességtelen, meleg, heteró, stb. most már 1-2 nem ázsiai is)

2020. okt. 2. 21:27
 56/145 anonim ***** válasza:
50%

igen de jobban kiszűrik a melegeket szerintem

és ugye a kpop bandákból is van 2 fajta a hivatalos kpop idol azaz tényleges ázsiai és a tagokat idealizálják és vannak azok akik csak koreai pop zenét játszanak de randizhatnak meg stb azaz sokkal kevesebb hirnév és hype de nagyobb szabadság...

akiket mondtál feketék meg pl vannak indiaiak is asszem na most azok nem azok a kpop csapatok mint pl bp bts exo seventeen mamamoo red velvet apink gfiend

2020. okt. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/145 A kérdező kommentje:

De ha koreai nyelven énekelnek és Koreában promotálnak, akkor kpopként vannak eladva. Kpop újságok írnak róluk, kpop fanok hallgatják.


A melegeket kiszűrhetik, ha tudják. Viszont annyira sokan debütálnak, hogy kell hogy valamennyi legyen köztük.


Ha melegekről van szó, akkor sima koreai popként (tehát randi, szabadság kevesebb hype) nagyobb esélyük lehet, mint a hivatalos kpopban. Bár JYP nekem elfogadónak tűnik. Nála van Jo Kwon, nyilván látja, hogy nem heteró, de nem rúgja ki. Nála van Mark (Got7), akinek a testvére meleg, már házasodott is, tehát személyesen érintett, családtag által. A tesója mindig is felvállalta, tehát simán kiszűrhette volna, mégsem tette.


Az SM-et, Bighitet, YG-t nem tudom. Ha valaki tényleg a nyugatból akar szimpátiát kiváltani, akkor a YG és Bighit is kénytelen elfogadó lenni, nincs más választása. (és itt most nem a melegekre gondolok, hanem az angol zenékre. Bts angol, Bp angol. Az ő cégeiknek biztos szimpi a nyugat, úgyhogy el tudom képzelni, hogy a jövőben pont, hogy szándékosan debütáltatnak meleg tagot. Bár a JYP is, a Twice angol zenéjével) Mármint nem angolok a tagok, hanem a zenéik, érted. Dynamite, BP feat Selena, a címét nem tudom már, meg az egy Twice dal. Erre gondolok.


A P nation is elfogadó lehet szerintem.

2020. okt. 2. 23:21
 58/145 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ki kell, hogy ábrándítsalak, ez nem arról szól, hogy elfogadóbbak legyenek ott az emberek, hanem, hogy eladhatóak legyenek a nyugat felé. Ennyi az egész. Elég jól ismerem az ottani általános véleményt ezzel kapcsolatban. Egy kultúra ettől nem fog megváltozni. Biztos vagyok benne, hogy egy képmutatás az egész. Csak elég szánalmas, hogy a nyugat csak így fogadja el őket.
2020. okt. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/145 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező, ki kell, hogy ábrándítsalak, ez nem arról szól, hogy elfogadóbbak legyenek ott az emberek, hanem, hogy eladhatóak legyenek a nyugat felé."


Ezzel egyetértek. Én arra gondolok, hogy mellékhatásként lehetnek-e elfogadóbbak? Pl. valamelyik banda/cég kitalálja, hogy terjeszkedik nyugatra ezért kiállnak egy LMBTQ (vagy más) ügy mellett. Idáig marketing, értem. (mint a fent felhozott BLM és BTS esete) De fent írtátok, hogy a kpop rajongók jó része fiatal. (ami igaz is) Tehát, ha azt látják, hogy XY idol kiáll egy ügy mellett (marketing), akkor mellékhatásként elképzelhető-e nagyobb tolerancia, közfelfogás kicsit változása (ahogy felnőnek a rajongók) ügyek felé?



Az, amit ti írtok (hogy marketing az egész) és amit én írok (hogy segítheti a változást, emberek felfogásának változását pár dologban) egyáltalán nem zárja ki egymást. Ezek a gondolatok nem állnak szemben egymással szerintem.

2020. okt. 3. 00:09
 60/145 anonim ***** válasza:
50%

kérdező biztos hogy nem fognak meleg csapatot debutáltatni!!!

az angol számok nem fognak sikeresek lenni ez csak egy kétségbe esett huzás volt... meg lehet nézni mind nézettségben mind eladásban sokkal gyengébbek valamint ez koreában nem fog működni nagyon sok panasz ment a bts és bp számára! azért még mindig a bevétel 70%-át a koreaiak adják nem fordítva!


igen nem állnak szembe azonban hozzá kell tenni hogy ez nem arról szól hogy fiatal vagy idős! nagyon kevesen fogadjál el a melegeket lényegtelen a kor ez ügyben! ez olyan mint a cigány kérdés valamelyik tini zsigerből rá nyomja hogy büdös cigányok ki kell irtani és bizony még nem is találkozott cigányokkal! és van a másik eset amikor felnőtt az illető és nincs különösebb baja velük...

ugyan ez a helyzet főleg ázsiában! aki elfogadja őket azok nem a kpop idolok miatt aki meg nem megveti őket akkor csinálhatnak bármit az idolok a melegek mindig bu zik maradnak!

erre iskolában is volt példa pl cigánnyal tök normális a szülei is azok voltak tanultak dolgoztak tényleg semmilyen negatív dolog nem lehetett elmondani róluk mégis sokaknak akkor is büdös rabló élősködő cigány maradt ":D ilyen egyszerű a téma!


igen kpop-ként de még sem kpop idolként! hatalmas különbség mert pl az idolokat idealizálják fan meet plakátok poszterek kártyák kulcstartók azok a világitos banda botok vagy mik míg ezek a nem kpop idolok koreai pop zenét játszanak mint pl ami nyugaton is van nyigati pop zenészek! hype nélkül! ezt meg kellene érteni kérdező!


emiatt sosem lesz hivatalos meleg kpop banda! hatalmas megvetést kapna mert nem nyugaton kell elindulni hanem koreában!

2020. okt. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!