Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Metál miért nem örvend...

A Metál miért nem örvend olyan népszerűségnek, ha egyszer sokkal minőségibb zene?

Figyelt kérdés
Az embereknek úgy tűnik, hogy zaj meg ordítozás, de ez abszurd, mert éppen elég tiszta vokálos, dallamos metál van, szóval kezdem azt hinni, hogy a legtöbb ember nem is tudja, hogy van ilyen zene, vagy hogy metál létezik egyáltalán. Sőt hozzáteszem, mert a neten is hallottam ilyen beszámolót, hogy ha egy pár látens metál hajlamos ember elkezdi hallgatni és ha megtetszik neki, akkor egy idő után változhat az ízlése és meglátogat vagy meg is szeret más, akár keményebb alfajokat is.
2020. okt. 3. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne légy szűk látókörű, sok jó zene van ami nem metál.
2020. okt. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Mert rétegműfaj, ennyi az egész.

Bár népszerűtlennek nem mondanám semmikép sem, pont azért mert szerteágazó és sokféle van elég nagy rajongásnak örvend.

Az hogy minőségibb, relatív hogy mihez képest.

Meg hogy metal valami nem jelenti azt hogy igényesebb mint egy átlag rádiós zene, függ a koncepciótól, meg egy millió ezer dologtól ha objektíven vizsgálunk egy zenét.

Szóval a műfaj nem jelent semmit, mert metalnak számít az Opeth éppen úgy mint a Marilyn Manson és azért a kettő között nagy különbség van rengeteg téren.

Ezt a műfajt hallgatom én is rengeteg ideje, de az biztos hogy ha a minőségi zenehallgatás a cél ebben a műfajban is mélyre kell ásni pont mint a többiben.

A befogadóképességről meg annyi hogy kell valami ami felkeltse a figyelmét a hallgatónak, ha abszolút nem vonzza a metalzene semmilyen formában van annyi más zenei szubkultúra, éppen ezért jó.(bár a nu-metal szerintem simán hallgatható bárki számára még ha nem is válik a kedvencé, mert pont ez a célja)

2020. okt. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 99%-ban rockot és metalt hallgatok, de ez a minőségibb jelző nagyon gáz szerintem. Én nem mondom, hogy minőségibb vagy nem mint más műfaj, hanem szimplán más, ahogy más a pop, más a rap stb.


Mintha egyszerűen azt kérdeznéd miért nem eszik mindenki mangó alma helyett, mert a mangó minőségibb...

2020. okt. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Világéletemben metalt hallgattam/hallgatok, de tudomásul kell venni, hogy ez valóban rétegzene (lásd #2 leírását, nem is ismétlem), rengeteg fajtája van, köztük akad olyan is, ami nekem sem jött/jön be.

[link]

[link]

[link]

[link]

2020. okt. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Minőségibb, mint mi?? :D Mint más műfaj? Nem. Nem minőségibb, pont akkora hányada banális/mainstream, mint a legtöbb műfajnak.
2020. okt. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2%
Soad az egyetlen értelmes zenekar az összes közül. Van még néhány ac/dc, korn szám ami jól sikerűlt de a legtöbb sátáni hörgés és visítás az elektromos gitár zúzása közben
2020. okt. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok utolsó, azt tudtad, hogy a metalnak is vannak alfajai, ezek szerint nem, csak ennyi jön le hogy hörgés és visítás.
2020. okt. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 Az AC/DC metal? Ezt nem is tudtam. A válaszod többi részét pedig inkább nem kommentálom, mert hosszú lenne.
2020. okt. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=--tFFz44zvc


Ez is metal


https://www.youtube.com/watch?v=qc98u-eGzlc


De ez is


https://www.youtube.com/watch?v=1zN7J64IeBo


Meg ez is...



Remélem ennyiből érezni a differenciát, hogy nem csak hörgés meg sikoly amiről szól, de ha nem vagy otthon benne, legalább ne állíts őrültséget, AC/DC meg hard rock volt mindig is.

2020. okt. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden (általam ismert) műfajnak van színvonalas és kevésbé színvonalas ágazata is. A metálzenék sokszor azért tűnnek színvonalasabbnak mert itt a népszerű előadók között jóval több a technikás mint pl a pop zenében. Ettől még ismerek olyan pop számokat ahol már az intró alatt előfordul 13 hangnemváltás, csak az ilyesmit manapság nem nagyon adják le a rádióban.
2020. okt. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!