Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valakinek megvan zongorából...

Valakinek megvan zongorából az összes skála minden hangnemben ujjazattal?

Figyelt kérdés
Igazából ha egyiknek is megvan az ujjazata és eltudnátok küldeni annak is örülnék, csak szeretnék skálázni, hogy jobban mozogjanak az ujjaim.

2020. okt. 26. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
A kvintkört kéne megtanulnod használni, és arról már jópár skálát le tudsz olvasni.
2020. okt. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nekem igazából nem is az kéne milyen hangok vannak a skálába hanem az ujjazat, hogy pl Do mazsor és ott jobb kézbe 1,2,3,1,2,3,4,5
2020. okt. 27. 09:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor szekvenciákat vagy arpeggio-kat akarsz tanúlni? Vagy mit? Küldj vidit, mert így nem tiszta.
2020. okt. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát a hármashangzatnál az ujjazat mindig ugyanúgy van, én úgy értettem hogy van egy tónikus skála(vagy hogy hívják) és ott szimplán az ujjazat jobb kézzel meg bal kézzel,de látom nem fogalmazok érthetően szval lehet inkább kitapasztalom hogy jó nekem,csak jobb lenne tudni hogy van helyesen,hova hanyadik ujjamat tegyem.(pl do mazsor jobb kézben(ezt tudom):do-1.ujj

,Re-2.ujj,mi-3.ujj stb.)

2020. okt. 27. 15:45
 5/7 A kérdező kommentje:
Vagy legalább annyit hogy melyiket hanyadik ujjal kezdjem
2020. okt. 27. 15:48
 6/7 anonim ***** válasza:
2020. okt. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pontosan erre gondoltam, nagyon köszönöm
2020. nov. 8. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!