Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitárt...

Brianmateee kérdése:

Milyen elektromos gitárt ajánlotok 130-180.000 Ft között?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy olyan elektromos gitárt, amivel azért már ki lehet állni színpadra is. Jelenleg egy Squier Bullet Strat gitárom van, ami nagyon a kezemre állt, szóval leginkább stratocaster formában gondolkodom, vagy még Epiphone Sg-ket is néztem. Gondolkodtam, hogy egy Classic Vibe biztos jó lenne, de úgy voltam vele, hogy inkább megkérdem mások véleményét. Nyilván először kipróbálnám az ajánlott gitárokat, hogy mennyire érzem vele jónak a játékot, meg ilyenek. Természetesen nemcsak az előbb említett gitárok érdekelnek, mindent meghallgatok.

2020. nov. 9. 15:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én a bullettel is kiálltam párszor színpadra, igaz nem az de majdnem. Egy jó hangú koreai fender koppintás, tehát gagyi. Viszont ami ott kezdődik hogy gitár azok a Vintage v6 ami pokoli rosszul van beállítva és ezért kényelmetlen de cserébe nagyon jó hangú, vagy a squier classic vibe ami minden tekintetben remek. Nem olyan mint anno de na. És ott van a mexikói fender player széria ami már valóban színpadra született és persze a kézre.
2020. nov. 10. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

SG semmiképp!

Mexikói Fender Stratocastert vadássz használtan. Ebben az árkategóriában már el lehet lépni a belépő szintektől. Hídnál legyen dupla hangszedő és semmiképp ne legyen floyd rose tremolós, ami egy nagyon komoly problémaforrás ezért a pénzért.


[link]


Azért, ha nem zavar, hogy mi van a fejére írva, megpróbálkozhatsz a Vintage, vagy Squier drágább kategóriáival is.


Ha rövid menzúrásat akarsz(lespaul, sg szerű)akkor LTD nagyon finom cucc. PRS SE is érdekes lehet, de abból csak az állítható babás híddal rendelkező, komolyabb darabok jöhetnek szóba, mint pölö a Custom 24.


Rengeteg tanácsot lehetne még adni, de a döntést magadnak kell meghozni, szóval nézegess a kereskedésekben, használt piacon és a hangszereket ellenőrizd le a YouTube-on is. Hajrá, jó vadászatot!

2020. nov. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
#2es vagyok, mielőtt belekötne valaki, tudom, hogy a PRS és az LTD valójában nem a klasszikus rövid menzúra.
2020. nov. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Mojjo ***** válasza:
@2: Mi a baj az SG-vel?
2020. nov. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mojjo, komoly ember vagy, miért kérdezel ilyeneket? :)


Ha a kérdezőnek alapból a strato világ jön be, nagyon távoli kaland egy SG. Nem én találtam ki, hogy az SG egy dolgot tud, de azt nagyon. Ellenben-ha autentikus nyakról van szó-kényelmetlen lehet egy stratósnak. Az a szand sem szedhető ki belőle egy akkordozásnál, ami a stratóban megvan. Nem felezhetők a hangszedők, tehát a stratohoz képest elég behatárolt a hangja. A ragasztott nyakról-ami igazából nem a fő baj-és a fejtörési gondokról már ne is beszéljünk


Nekem van egy LTD EC-256-om, ami felezhető hangszedős, szuper kényelmes és nagyon korrektül összerakott hangszer. Árban is oké, mert 140-ért most megvehető újonnan-amúgy 160. Ha nem strato, akkor ezt bátran ajánlom a kérdezőnek.

2020. nov. 11. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Az Ibanez elég tág ár kategóriában mozog. Van olcsóbb is, drágább is. Nagyon kényelmes gitárok. Sok jó, kényelmes, szép hangú, gitár van. Nekem volt sok féle, olcsóbb is, drágább is, Cort, Stagg, Ibanez (olcsóbbik), most van egy jobb kategóriás Ibanezem, meg egy Jackson.
2020. nov. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, gondolkodtam rajta, hogy kiírjam-e a kérdést, de mostmár látom, hogy megérte. Vannak, akik normálsian tudnak válaszolni, ahhoz képest, amit szoktam látni ezen az oldalon.
2020. nov. 11. 10:18
 8/19 Mojjo ***** válasza:
100%
@5: Oké, így világos :) Valamiért úgy értelmeztem a dolgot, hogy a kérdező gondolkozik azon hogy a strat hangzásról SG hangzásra vált.
2020. nov. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
de az sg meg az lp sem rövid menzúrás. Persze rövidebb mint a strato, de hát nem sokkal. A jaguar meg a mustang az már láthatóan rövidebb. De még az sem annyira. Valószínűleg egy csomó embernek fel sem tűnne.
2020. nov. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Azért tudjuk hogy a Gibson menzúrára értjük hogy rövid menzúra.

Oké a Fender gyárt két modellt aminek rövidebb de az nem túl elterjedt szabvány.

2020. nov. 12. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!