Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ideális gitár kezdő részére?

Ideális gitár kezdő részére?

Figyelt kérdés

Egy ideje szeretnék elkezdeni gitározni. Van közöm zenéhez(szolfézs alapvizsgát letettem már), 8 évig hegedültem. Néztem interneten Cort gitárokat, viszont kezdőként kicsit soknak tartom kiadni rá azt a pénzt. Nem igazán tudom, hogy az adatok amiket megadnak hozzá miben befolyásolják a gitár hangját.

Másrészt pl. Aldis, Tescos gitárokkal van valakinek tapasztalata?

Ha valaki szépen összefoglalva le tudná írni, megköszönném.:)



2020. nov. 11. 13:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Cortot vegyél. Nekem már évek óta megvan egy kx5... Semmi baja nincs és imádom. Megéri az árát.
2020. nov. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Először döntsd el hogy akusztikus vagy elektromos gitáron akarsz játszani.

Ez nagyban meghatározza majd az eszközt, ha akusztikus akkor Cort AD810-t mondanék kezdésnek.

Ha elektromos akkor Yahamha Pacifica 112 a jó választás.

Szerintem nem érdemes spórolni hangszeren, mert nagyban befolyásolja az élményt is, ha rossz minőségű akkor nem élvezed.

"Másrészt pl. Aldis, Tescos gitárokkal van valakinek tapasztalata?"

Nekem kimondottan nincs, de az olcsóbb gitárok elvből kerülendők, nem tudni hogy milyen minőséget képviselnek, nagy lehet a meghibásodási aránya(ami kezdőként fel sem tűnik), anyaghasználat, hangzás stb.

Használtat is lehet venni, de csak hozzáértő ismerőssel, egyedül semmikép sem.

Nyilván elektromoshoz kell erősítő is, meg mind kettőhöz pengető, tok, tartó.

Pengetőből érdemes többfélét kipróbálni mindenképpen.

Erősítőt meg felhasználás szerint érdemes venni, meg kerettől függően.

Addig nehéz ajánlani amíg ezek nincsenek tisztázva.

2020. nov. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Mojjo ***** válasza:
100%

Én nem Aldis/Tescos, hanem egy harmadik hipermarketben kapható gitárt próbáltam, szörnyű. Arra jó, hogy egy kezdő kedvét teljesen elvegye.

Amúgy milyen stílusban szeretnél gitározni?

2020. nov. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, elfelejtettem leírni:akusztikus gitáron szeretnék játszani elsősorban.

2020. nov. 11. 20:11
 5/34 anonim ***** válasza:
vagy kérj meg egy gazdagabb embert hogy vegyen neked egy gitárt 200 ezerért. Az nem is annyira sok pénz, viszont ennyiért már lehet kapni teljesen jó gitárokat. Persze olcsóbban is lehet venni, de akkor már jobban meg kell gondolni h melyiket veszed, és próbáld is ki lehetőleg.
2020. nov. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Mojjo ***** válasza:
100%

@4: És mi a megcélzott stílus? :) Énekkísérős akkordozás, kortárs zenék fingerstyle interpretációja, klasszikus zene, flamenco, bármi egyéb?


Ha akkordozgatás és társai, akkor jó helyen tapogatóztál a Corttal, oda egy Cort AD-810 lenne a legolcsóbb már biztos és megbízható megoldás.

De ha pl a klasszikus zene felé szeretnél elmozdulni, tök másféle gitárt ajánlanék, azért érdekes ez a kérdés.

2020. nov. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Facebook, legnagyobb gitáros fórumba lépj be, kábé 10.000 tag. Kérdezz bátran, talán még olyat is találsz, aki személyesen segítene.


Ha nem vagy biztos a hangszerben, vegyél használtan. Ha nem jön be, legfeljebb kis veszteséggel kiszállsz belőle.


okosodó: [link]

2020. nov. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Legfőképp szeretném megtanulni az alap akkordokat, kíséretként szeretném (ukulele/ének/zongora..). A klasszikus zene nem igazán vonz, elég volt belőle 8 év. :D
2020. nov. 13. 11:11
 9/34 Mojjo ***** válasza:
Akkor Cort AD-810 a minimum és onnan lehet felfelé menni igény esetén :)
2020. nov. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Több tucat gitárom volt már és ennek tapasztalatai alapján szívesen írnám, hogy kezdő gitárnak a legalkalmasabb a Ramírez Estudió 1, mert ez maximálisan igaz ugyan, de sajnos ennek az ára jóval ezer euro felett van és figyelembe véve, hogy a szupermarketekben kapható hangszerek iránt is érdeklődsz, az a benyomásom alakult ki, hogy nem vet fel a pénz, legalább is szeretnéd a költségeket minimálisra leszorítani.

Ennek függvényében én nem tartom olyan rossz ötletnek a ilyen olcsó gitár vásárlását teljesen kezdő számára, hiszen az alapokat ezen is meg lehet tanulni. Azt figyelembe kell venni, hogy egy bevásárlóközpont nem ideális hely egy hangszer számára, könnyen megsérülhet, károsodhat a csomagolás dacára, de ha hibátlan, akkor jó eséllyel használható is, ezek az olcsó hangszerek között alig van különbség, az árak alig mutatnak valamit, egy ötvenezres gitár egy picit talán jobb, vagy szebb, a százezres megint, de valójában alig van különbség közöttük, sőt, előfordulhat, hogy az olcsóbb jobb valamilyen szempontból, az árán kívül is, mint a drágább.

Mindenki eladható terméket akar gyártani, vagyis biztosan megéri az árát és számításokat végezve már a javasolt Cort gitáron is többet vesztesz, ha mégsem lesz a továbbiakban kedved megtanulni a hangszeren játszani és el akarod adni végül, mint a Tescos cuccon, mert az annyira olcsó, hogy simán felteheted dísznek a falra. vagy elajándékozhatod másnak örömet szerezve, csekély veszteséggel.

Talán a gyenge minőségű faanyag miatt az élettartama nem nagy, de amúgy is vennél ennél jobb, szebb hangszert később, ha tényleg rákattansz.

Javítani lehet a hangzásán, minőségibb húrkészlettel, vagy ha az alsó nyerget, azt a fehér kis műanyaglapot kicseréled csontra, egy húrkészlet árába sem kerül, a fővárosban több helyen is megoldható, csak vidd el mintának a régit, mert sokféle változata van.

Ha márkásabb hangszert vennél, akkor érdemes a fa anyagával is törődni, például a fenyő fedlap fényesebb és melegebb hangzást kölcsönöz, eltér a vörös cédrus kerekségétől és mélységétől, de természetesen az a legjobb, ha személyesen választod ki azt a hangú és kinézetű gitárt, amelyik neked szimpatikus.

Megjegyzem, én nem vennék olyan gitárt, aminek a fedlapjára egy műanyaglap van ragasztva, de ízlések és pofonok...

2020. nov. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!