Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van a koreai pop rajongó...

Miért van a koreai pop rajongói körében ekkora gyűlölet a hetero shippek iránt?

Figyelt kérdés

Akármilyen Yaoit vagy Yurit elviselnek, még a nagyon részletes és keményebb fajtát is. (Fanfiction, Fanart)

De ha említesz egy hetero shippet, ami nem feltétlenül párkapcsolat, csak barátság, rögtön úgy néznek rád, mintha te követted volna el az első és második világháborús bűnöket. Jó, tudom hogy ritka, viszont volt már rá precedens (Jihyo és Daniel, Jennie és Kai, Heechul és Momo, Yunhyeong és Daisy, Hyuna és Dawn) Ezek csak találgatások, illetve bizonyíték keresések. A Dispatch minden év elején leleplez egy párt.

Lehetséges hogy azért van ez az utálat, mivel a rajongók nagy része az LGBTQ-ba tartozik?



2020. dec. 2. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Mert a k-pop a homikról szól, nem az elmaradott heterókról.
2020. dec. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pedig vannak heterok is a rajongók között.
2020. dec. 2. 21:35
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
1. Faszt. Az egész rajongótábor olyan ellentmondásos,hogy az nem igaz. Melegként shippelik őket és bizonygatják,hogy azok,de lebasznak ha megkérdezed,hogy valóban így van-e és váltig álítják,hogy NEEM. Eleve nem helyes valós embereket shippelni, ez meg még idegesítő is.
2020. dec. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Nekem heteróként attól van bajom, hogy állandóan a pofánkba van tolva, hogy jajj a homik.
2020. dec. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Azért van ez, (saját meglátásom szerint) mert akik rajonganak az idolokért, már majdnem hogy szerelmesek belé... Vagy nem is szerelmesek, hanem létre jön egy birtokló vágy és nagyon jól esik olyan dolgokba belegondolni, hogy a fan együtt van az adott idollal. Ezáltal féltékenyek lesznek, ha másik idollal shippelik őket. Most vegyünk egy viszonylag "híres" shipet. Liskook. (Blackpink Lisa & BTS Jungkook)

Úgy van sok rajongó, hogy inkább legyenek az idolok egy azonos neművel (pl ugyanabba a bandába tartozó taggal), mint egy ellenkező neművel. Most ha egy army imádja Jungkookot, féltékeny lesz, ha össze shippelik őt Lisával, de cukinak tartja ha Taehyunggal rakják össze.

2020. dec. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Valódi emberek shippelése eleve f@szság. Te sem örülnél neki, ha a legjobb barátoddal boronálna össze több millió ember, milyen kínos lenne már mindkettőtöknek.

Szerintem az egy bandán belüli shippelés sem oké. Pl. San és Wooyoung már csak Woosanként van elkönyvelve, mikor ők sokkal többek, mint egy ship. Ráadásul legjobb barátok, véletlenül sem járnak. Nagyon rossz dolog az idolok szexualizálása.

De ha két idol nyíltan jár, mint pl Hyuna és Dawn, akkor természetesen támogathatod, szeretheted őket.



Visszatérve a kérdésedre: a legtöbb hetero shipnek semmi valóságalapja (pl Lisa és JK), viszont a bandán belül lehetnek olyan dolgok, amiket valaki annak vesz, hogy jaj, tuti járnak. Mondjuk ha sokszor látod őket ölelkezni, kezet fogni, nem tudom.


Viszont ha a shipnevüket csak arra használod, hogy kettejükről beszélj egyszerre, azzal semmi gond. Seonghwa az Ateezből is sokszor hívja magát, Sant és Wooyoungot Woosanhwa-nak, ami szerintem tök aranyos:D

2020. dec. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A barátságokkal nincsen semmi baj.
2020. dec. 3. 08:16
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem alapból elég beteg dolog valódi embereket "shippelni". Fiktív karaktereknél még meg tudom érteni, de ez így....:'D Eléggé elszaladt a ló a tinikkel úgy tűnik.
2020. dec. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!