Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hány húros basszusgitárral...

Hány húros basszusgitárral kezdjek el basszusgitározni?

Figyelt kérdés

4 vagy 5? Leginkább az 5 felé húz a szívem, mert amiket játszanék, abban nagyon-nagyon fontosak a mély hangok, abban a műfajban szinte mindenki 4-nél több húros basszusgitárt használ. Viszont mivel most kezdeném, nem tudom, mennyire zavarna bele a tanulásba hogy ott van pluszban még egy húr, és valszeg az oktató anyagokban gondolom nagyrészt 4 húros basszusgitárról lesz szó, mert úgymond az a "standard" húrszám.

Szerintetek?



2020. dec. 14. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
akár a 6 is mehet simán, nem lesz probléma
2020. dec. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

4.

Gondolom kezdésnek nem fogsz venni többszázezres hangszert, aminél már, ha szerencséd van, értékelhető legmélyebb húr van. Azt is gondolom, hogy a húrcseréknél nem akarsz 2/3szor annyi pénzt kiadni, mintha 4 húros hangszered lenne.

2020. dec. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a szólógitár sem 7-8 húros, úgy a basszusgitár sem citera. Ha szereted a mély hangokat az szuper, de nem árt, ha képben vagy olyan információkkal, hogy a legmélyebb "h" húron játszott hangok frekvenciáit igazából nem is tudják kiadni a basszusgitárhoz gyártott hangszórók sem. Azok felharmónikusait hallod csak. Persze vannak jó drága hangfalak, amik tudják a H-hang 31Hz-ét, de nincs sok értelme. A hangnyomás/hangszín és a hangok mélysége nem ugyanazok a fogalmak. Magasabb hangokat is lehet úgy hangszínezni, hogy vastag, erőteljes és kerek képet adjanak. Majd menet közben megtanulod.
2020. dec. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#2 és #3-sa hozzászólókkal értek egyet.

Teljesen megfelelő a 4 húros.

2020. dec. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is 4 húrossal kezdtem, nincs értelme 5 húrossal, ha majd belejössz és jól fogsz játszani, akkor fontolóra veheted
2020. dec. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 év gitározás után vettem egy basszusgitárt. Szintén 4 húros, most azon tanulgatok. Szóval szerintem is elég a 4 húr :D
2020. dec. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sire M2 5-öt néztem ki, ami kb. 150 ezerbe kerül. Ezen sincs "értelmes" 5. húr?
2020. dec. 16. 17:44
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el, nincs szükséged öthúrosra. Sire okés, vegyél egy négyhúrost, kezdj el tanulni rajta, jól fogsz szórakozni.


Propaganda: https://www.youtube.com/watch?v=Rr7XSxq_Vxg&t=603s

2020. dec. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12éve basszusgitározok és tanitással is foglalkozom.4 vagy 5húr? kezdésnek a 4húr jobban megfelel,könnyebben átlátható.Persze ha kemény metál a cél oda kell a mély H-húr.Ez úgy is megoldható ,hogy a 4húros gitárt HEAD-re hangolod a szokásos EADG helyett.Kemény metálban ez egy kedvelt megoldás.Nekem van 4és 5húros is mert nagyon sokféle stilusban kell jatszanom.Retró,rock,metál ,disco -hoz elég a 4húr -EADG hangolásban.Modern funk,kemény metál stilusokhoz,progressziv rock,metál -hoz elengedhetetlen az 5húr.Persze ezeket is le lehet jatszani EADG hangolással csak nem fog úgy szólni ahogy kell.Én az 5húrosnál annyit vettem észre ,hogy a kezem hamarabb elfárad a vastagabb nyak végett,egész éjjel nem használnám.....persze ez is szokás kérdése,ki mit bir.Mikor vegyünk 6húros basszusgitárt? akkor ha szükséged van a magas C-húrra és a magas fekvések könnyebb elérésére.Progressziv metálban,jazz-ben tök jól használható-szólókra ,akkordokra és tappingre.
2021. jan. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Néhány szó az okatóanyagokról: igen ha a klasszikus basszusgitározást kezded el tanulni akkor az a 4húrosra lesz irva.Elméletileg ezen kellene megtanulni a skálákat,akkordbontásokat,meg azt ,hogy tudd hogyan vannak sorban a hangok a nyakon.Ha ezek megvannak akkor jöhet az 5 esetleg a 6húr.Ha az a cél,hogy csak kemény metált ,riffeket tanulni-ott a tabok is 5húrra lesznek irva ha az eredetit szám basszusszólamát vesszük.Eldöntendő......
2021. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!