Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tapasztalt gitárosok! Szerin...

Tapasztalt gitárosok! Szerintetek ez az elektromos gitár kezdésnek jó?

Figyelt kérdés

[link]

Abszolút kezdő vagyok a témában.

Milyen erősítőt ajánlanátok hozzá?


2020. dec. 16. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Minőségét tekintve majdnem a tüzifa kategória, de épp ezért kezdő gitárnak tökéletes.

Ugyanis nincs olyan, hogy "jó kezdő gitár".

Nem mindenkinek kényelmes minden gitár, a test, a nyak, a menzúra hossza, szélessége, a hangzásáról már nem is beszélve.

Viszont mindezen dolgok tekintetében csak akkor fogod tudni megmondani, hogy Neked mi a jó gitár, ha már játszol pár éve, és kipróbáltál pár gitárt.


Esetleg annyit érdemes figyelembe venni, hogy ha nagyon határozottan tudod, hogy milyen zenét akarsz játszani, és csak olyat, akkor ahhoz való gitárt válasszál.


A Strat gitárok inkább kicsit lightosabban torzított, fényes, csilingelős hangzásban erősek, ha csak ilyesmit akarsz játszani, akkor ez jó lesz, amit linkeltél.


Ha viszont csak valami agyontorzított brutálmetált játszanál, akkor mindenképp humbucker-es, vagy aktív hangszedős gitárt kéne venned, pl. valami olcsóbb Ibanez.


Ha meg mondjuk csak pánkzenét akarsz játszani, akkor valami SG stílusú gitár, Cort pl.


De ha nem vagy ennyire rágyógyulva egy műfajra, akkor kb. mindegy, mit veszel, mert ha nagyon belelendülsz, akkor később úgyis veszel még pár gitárt, aztán majd váltogatod a stílusnak megfelelően.


Erősítő.. hát, itt többféle "út" is van.


Az mindenesetre biztos, hogy valami tranyós cuccot vegyél, ne hallgass a nagyokosokra, akik szerint "műanyag" hangja van, 2020 van már, olyan szinten van már technológia, hogy egy jó hangzást ki lehet hozni belőle.


Ezzel szemben egy csöves erősítő rohadt drága, rohadt nehéz, csak akkor szól jól, ha ki van hajtva, nem fogsz tudni halkan gyakorolni vele.


Laney-nek vannak kicsi, olcsó, és gyakorlásra tökéletes kombói, igaz, keveset tudnak, pl. Laney LX-20R.


És azért mondom, hogy több út is van, mert vagy költesz kicsit többet csak egy erősítőre, amiben már többféle hangzás, reverb, delay, ilyesmik vannak beépítve pl. a Peavey Bandit, a Boss Katana 50 MkII meg pláne nagyon sok beállítással bír.


Na de ez a hangzásbeli változatosság még mindig elenyésző ahhoz képest, ha veszel egy olcsó, "buta" kombót, a fentebb említett valami alap laney-t, és hozzá egy multieffekt pedált, Vox Stomplab SL-IIG pl, én konkrétan ezt használtam, és teljesen meg voltam vele elégedve legalábbis otthoni gyakorlásra, a pedál különösen fasza, lehet wah-ozni vele :)

(Mondjuk fellépni nem fogok ezzel, de az egy másik történet)

De a basszeros a régi zenekaromban pl. egy Zoom multieffekt pedált használt otthon játszadozásra, rosszat nem hallottam tőle erről a cuccról.


Dióhéjban: ha nagyon kísérletezős emberke vagy és tényleg mindenféle hülye hangzásokat IS ki akarsz próbálni, akkor óccsó laney és multieffekt pedál.

Viszont ennek azért nem lesz annyira dögös és jó hangzása, mint ha megvennél 80-100-120 körül egy Boss Katanát vagy Peavey Bandit-et.


(ez utóbbiakkal már talán egy minikoncertet is le tudsz nyomni, van benne elég kakaó hozzá, ha a dobos nem Hulk módra püföl)


Ehh, jól elszaladt velem a keyboard, de remélem azért hasznos volt.

2020. dec. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez abszolút nem tüzifa, nem rétegelt testű, egy darab nyár aminek jó súlya is van. Volt már ilyen a kezemben. kényelmes jól kidolgozott, pontos és szép. A hangja átlagos, az affinity se jobb ennél. Pedig nekem olyan van.)

Erősítőből pedig egy modellezőst nézz, ne feltétlenül a leghangosabbat.

2020. dec. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2

Az rendben van, csak - mint minden olcsó gitár - hajlamos elhangolódni, a tremolókar pedig nagyjából semmit sem ér rajta. És ez igaz az affinity-re is.

Nem véletlenül ennyire olcsók ezek.

Ha ezek nem tüzifák, akkor nem tudom, mi az.


De, mint írtam, ez nem baj - kezdőnek az első lépésekhez bőven jó, direkt ilyen célra gyártják ezeket.

2020. dec. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, igazából már teljesen elvesztem a gitárok világában. 😃
2020. dec. 18. 09:54
 5/6 anonim ***** válasza:

3# A legnagyobb gond nem is az elhangolódással van például az affinity-n hiszen jó masszív blokkot tettek fel az új szériákra (mint az enyém) hanem a könnyű spiáter ellensúly. Tehát ha lebegősre állítjuk rettenetesen csökken a felső fekvésekben történő szólók hangkitartása. Nem annyira mint néhány noname de akkor is. A srác pedig a fix húrlábas bullet stratot kérdezte amin az ilyen jellegű problémák ki vannak zárva mert nincs is ezzel szerelve.

Kérdező, ha erősítőt szeretnél akkor a Fender mustang v2 például jó választás ehhez.

2020. dec. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elektroakusztikus, klasszikus, de am ez a gitár nem rossz, csak legyen jól összerakva, meg tremolókar.
2021. aug. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!