Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Énektanár feltétlenül szükséges?

Énektanár feltétlenül szükséges?

Figyelt kérdés
Ahhoz, hogy mondjuk stúdióba menj zenét felvenni, de már évek óta énekelsz hobbi módon, és mondjuk, hogy egy picit átlag feletti a hangod, akkor is muszáj a képesítés egy énektanártól? És ha igen, pontosabban mit tanít egy énektanár, hogy jó legyen a hangod?

2020. dec. 27. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de azért jo lenne, ha lecsekkolna énektanár, mert lehet hogy mégsem annyira jó a hangod..
2020. dec. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
légzés technikát, megfelelő testartást stb-t tanít. de hogy őszinte-e lesz a hangodat illetően az más kérdés, általában akinek fizetnek az már csak azért is hazudik hogy több pénzt húzzon le rólad.
2020. dec. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A hang fejleszthető, nem hazudik a tanár. Nem véletlenül hangképzés a neve. Senki se úgy születik, hogy képzett a hangja. És igen, ehhez tanár kell. Stúdióba bárki elmehet aki kifizeti.
2020. dec. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A tanár nem jo hangot tanít hanem technikát
2020. dec. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tanártól is függhet. Hány olyan énekes jelent már meg az X-faktorban, hogy a hátamon is felállt a szőr, olyan hangja volt és énektanár küldte oda! Így sajnos igaza van a 2-es válaszolónak is. Van, aki lehúz és szépeket mond, van aki az igazat, ami az esetek többségében sosem jó érzés. De ettől még lehet valaki szuper jó énekes, vacak hanggal, ha van elég pénze.
2020. dec. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 azok a kontár énektanárok, akik azt hiszik, hogy tudnak énekelni (van amelyik tényleg tud, de van aki nem) és hogy ezt tovább tudják adni és mivel hiány van, könnyű pénzt keresni vele. Azoknak tényleg nem fognak jól énekelni, hiába járnak "tanárhoz". Az X-Faktor meg már rég nem a jó hangról szól, akit nem akarnak beválogatni azoknak direkt elrontják a hangtechnikát, hogy ne hallja jól magát, úgy persze, hogy nem lesz egy tiszta hang se. 3 éve láttam valakit akinél gyanús lett a dolog. Full hamis volt, de amikor a kísérőit vágták adásba az ő mikrofonjukon be lehetett hallani, hogy torz a hang ami élőben szól (adásban persze nem volt torz). Rákerestem a nevére, találtam videót amiben viszont jól énekelt. Úgyhogy ez az egész rég nem arról szól, hogy jó hangod van, mert nem ez hozza a nézettséget.
2020. dec. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Muszáj az énektanár. Légzéstechnikát, helyes hangképzést, ilyesmiket tanít. De meg kell válogatni, kihez mész. Én túl fiatalon kerültem rossz tanárhoz. Elrontotta a hangomat évekre. Aztán találtam egy jót, akivel rendbe raktuk.
2021. febr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!