Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » (Elméleti kérdés) Lenne...

(Elméleti kérdés) Lenne létjogosultsága egy K-Poppal foglalkozó kávézónak?

Figyelt kérdés
Nem tervezek ilyet indítani, csupán elméleti kérdés. A fővárosban lehetne egy ilyet működtetni profittal? Lennének eventek is, például idolok születésnapjai vagy különféle akciók. Esetleg koreai tanulás vagy random dance. Közben mindig MV-k vagy műsorok mennének.

2021. jan. 10. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Van hasonló, Daebak Asian Cafe & Bar a neve. Fb-n van oldaluk és ott szokták posztolni az eseményeket is.
2021. jan. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Attól, mert másodjára is felteszed ezt a kérdést, még nem lesz nagyobb igény rá
2021. jan. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem. K-pop nem egy maradandó dolog. 10 év múlva már nem lesz sehol. Zarhatnál is be.
2021. jan. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
A 3-assal nem értek egyet. Egyrészt honnan veszed, hogy nem egy maradandó dolog? A pop műfaj már elég régóta népszerű, a kpop, eddig azért nem volt népszerű, mert nem ismerték. Már aki. Én mondjuk több, mint 12 éve hallgatom, és ezzel nem vagyok egyedül. Tény az, hogy itt Magyarországon a fanok jórésze kiskorú, akik nem valószínű, hogy fenntartanának egy kávézót. Viszont, ha a kpop cégek nem csinálnak oltári baromságokat, amire sajnos volt néhány példa, akkor simán lehetséges, hogy még egy darabig népszerű lesz a műfaj. Egyébként sokan nem csak a kpop miatt keresnének fel ilyen helyeket, szimplán csak az ázsiai kultúra kedvelése miatt. Sok olyan ismerősöm van, akik nem kpop fanok, viszont tetszik nekik az ázsiai kultúra (és ez nem divatfüggő), és tudom, hogy simán nyitottak lennének egy ilyen vendéglátóhelyre. Úgyhogy szerintem nagyszámban nem, de kis számban szerintem lehet igény ilyesmire. Főleg, hogy ez a műfaj most kezdi csak el aranykorát élni a nyugati kultúrákban, úgyhogy ki tudja mi lesz belőle. Bár én a 2020as évből tanulva, biztosan nem gondolkodnék ilyesmibe, de valakinek vendéklátóipari egységeket is kell működtetnie. Mindenesetre én támogatnám az ötletet, ha van elég kitartásod hozzá :)
2021. jan. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
4-es válaszoló vagyok. Ha esetleg a kpop tényleg nem lesz sehol 10 év múlva, akkoris átalakítható egy normál kávézóvá, ezért nem kéne bezárni XD
2021. jan. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De az első kommentben lévő nem ünnepel születésnapokat.
2021. jan. 11. 08:44
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

kb 0% esélyé van neki!!!

és mit értesz az alatt hogy kpop kávézó?

pl idolok születésnapjai? hmmm szóval a bevételt úgy terveznéd hogy havonta 1-2x nyitnál ki? és hagyjuk a rizsát ez nem olyan elméleti kérdés hanem úgy hogy ha nem tartana vissza az hogy nincs pénzed nincs szakmád nincs engedélyed akkor fullra nyitnál egyet... csak hát valóság....

én pl vendéglátó iparban dolgozok tudom hogy megy ez

csak egy kávézóhoz kellenének milliók főleg ha pesten akarnál!

a fenntartása is kb fél millió minimum... tudod miért?

mert ha csak van egy pultosod (habár nem hiszem hogy fogja vinni egyedül) minimum kell kettő fejenként 210.600ft + járulékok olyan 10-30 ezer körül van ja igen mivel nincs üzletvezetőid ezért kell az is... kapásból 300 alatt el sem vállalják főleg nem pesten... az már 500ezer... két pultossal 700ezer... + a rezsi bérletí díj és alapanyagok... ezzel együtt lenne kb 900 de akár 1 millió is!

de ha van üzletvezetőid akkor mindjárt jobb... 600ezer kiadás akkor már csak... KB

és profit így ne várj profitot mikor egy alig 10-20 ezres réteget célzol be és sokan nem is élnek pesten! (most nézem bts-nek 13ezer kővetője van facen...)

és sokan meg nem is kávéznak mert sokan vannak 14 év alatt de pl több olyan ember is van aki abszolut nem iszik kávét pl én sem iszok nem is ittam mert nincs rá szükségem

ja igen ott van a szemét díj a kata és vagy az szja kata 50ezer szja olyan 170-200-ra jön ki ott van a kamarai díj és iparűzési is


az meg a másik hogy ugye nem lehet minden nap kpop-os szüli napot tartani meg hasonló dolgokat de ha meg anélkül is üzemelne akkor eleve miért üzemel???

az ilyen nagyon nem állja meg a lábát!

de elárulom még indonéziában és koreában sem igen...

hiába vannak a fanok... a fanok többsége az idolokra akarják költeni a pénzüket valamint nem mennek minden nap kávézóba csak mert az idolos!

jobb esetben ott a tanulás vagy munka no meg az idolok nagyon r álltak a mainstreamre nagyon sok a tartalom amit inkább otthon néznek meg

ja és a legfontosabb dolog! sok fan utálja a másik bandát és fanjait!

pl bts és blackpink fanok! nem szeretik egymást sokan a csapatokat sem szeretik sok ilyen egyéb rivális fandom van ami miatt megint ki esne a bevétel!

ja meg pl ott van most egy idol születés napja! legyen bts suga... itt már eleve a seventeen mamamoo itzy superjunior txt gfriend izone lovelyz the boyz stray kids astro exp bp fanok NEM FOGNAK EL MENNI rá de sok esély van hogy jungook rm stb tagot kedvelők sem mert nem érdekli őket mert nagyon sok olyan eset van hogy habár birod az egész csapatot de 1 tag miatt kedvelted meg őket és főként azaz EGYETLEN EGY tag érdekel igazán!


szóval kb a bts pesti fanok 40% akár el sem menne! ami lehet kb csak 30-60 vendéged lesz aznap! aztán + kiadás is rá ment mert event!

2021. jan. 18. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#7 Rengeteg igazság van abban amit írtál, mondjuk sztem a kiadásokkal lehet meg alul is lőttél, de ezt nem mondom 100%ra. Nem olcsó egy kávézó üzemeltetése. Viszont egy kávézóban általában nem csak kávét kapni, vagyis a nem kávézó embereket nem zárja ki. Nézzük pl a Starbucks-ot. Süteményt, gyümölcslevet, forrócsokit és még sok-sok egyéb dolgot vehetsz ott. Elmondom neked, h énsem kávézom mégis nem egyszer ültem már be kávézóba, akár ingyen wifit "lopni" XD, de sokszor egy-egy emberrel csak egy nyugodt beszélgetés alkalmából. Nem kell ehhez kávézó embernek lenned. A kpop rajongók jórésze, beleértve engem is nem like-ol facebookon kpop oldalakat, úgyhogy kizárólag abból lemérni az érdeklődők számát nem lehet. A másik dolog, amit már korábban irtam, hogy nem kizárólag kpop fanok mennének sztem egy ilyen helyre. (Persze ez attól is függ mennyire van túltolva) Sokan, nagyon sokan vannak Magyarországon akik kedvelik az ázsiai kultúrákat. Szerintem sokakat közülük is bevonzana egy ilyen hely. Hozzáteszem hogyha minden kizárólag a BTS-ről és a Blackpinkről szólna énsem mennék el. Mert kicsit már kezd sok lenni, hogy sokan azt hiszik, hogy a kpop kizárólag ez a két együttes. Semmi bajom egyikükkel sem ha nincs túltolva. Viszont van az a réteg akik kifejezetten ellene vannak a kpop stílusnak, mert zavarja h népszerű vagy esetleg csak toxikus fanokkal találkoztak. Az a tény pedig, hogy egyes fandomok tagjai mennyire fogadnak el más együtteseket, én Magyarországon azt vettem észre, hogy ez nem akkora probléma. Inkább Azsiában látom a nagy fanwarokat. Itt ez szerencsére annyira nem jellemző. Ezt úgy mondom h sok külföldi és sok hazai fant is ismerek. Van összehasonlítási alapom. Hozzáteszem ez sem 100%, de én ezt látom. Úgyhogy én azt mondom, hogyha nem kizárólag BTS meg BP kávézót nyit valaki, hanem esélyt ad más fanoknak is, esetleg a helyi kultúrába nagyobb betekintést ad, azt mondom még lehet, h lenne is rá igény. Nyilván sokban függ a helytől, bár minél jobb helyen van, a helybérlés is annál több lesz. Ezt persze mérlegelni kell. De én támogatnám az ötletet, de mindenképp várj vele, mert a mostani helyzetben öngyilkosság lenne elkezdeni. :)
2021. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az említett Daebak kávézó is pont így üzemel, mint amit a #8-as írt, nem csak kpop, hanem az egyéb ázsiai kultúrális elemeket is felvonultat. Vannak kdrama és animevetítések, karaoke partik, cosplay-es eventek, koncert vetítések. Ezek mellett vannak ázsiai üdítőik, ázsiai "témájú" koktélok a rengeteg kávé/tea/alkholok/koktél mellett.


Ide animésként is megéri elmenni, ugyanis sok animést eleve jobban érdekel az ázsiai kultúra, nem feltétlen a kpop a lényeg.

2021. jan. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8-as itt nem konkrétan fandom war-ra gondolok hanem hogyha pl ott lesz egy event!

Pl egy bts sugárban szülinap ünneplés vagy akár egy astro tag születés napja na most arra pont hogy csak az astra fanok azon belül is annak a tagnak a fanjai fognak elmenni! Pont emiatt hogy a többi csapatot nem érdeklik az itteni fanok azaz közömbösek nekik!

És Bocsi de akit érdekel az ázsiai kultúra az nem itt fogja el kezdeni!

Legalábbis nem egy kpop kavezoval! Másrészt ez egy olyan hely ami nem a kultúráról szol hanem a kpop-ról! De kérdező nem akar válaszolni szoval el mondom mi fog történni egy kpop kávézóban kint van pár poszter a falon és kpop zene megy egésznap… ennyi!

Ebből fog állni a nagy kultúra!

Éppen ezért is akit az ázsiai kultúra érdekli az nem ide fog menni

A kiadasoknál nem lottem alul mert tisztában vagyok mi mennyi 😂😅 (ez csak a minimális összes amivel tudna működni azaz nincs profit!

És sokan nincsenek a facebook csoportban?

Szerintem a legtöbben ott vannak legalábbis a bts-nél mert sokan nem tudnak angolul valamint a csoport aktív mindig le fordítják magyarra a dolgokat! És hát a kérdező Pesten akarja! Talán Pesten van az összes kpop fan? Nagyon nem! Sőt meg merem kockáztatni vidéken több fan van mint Pesten 🧐

Ezért is még limitáltabb az ilyen!


És meg mondom őszintén nem lenne létjogosultsága! Az igaz hogy nem csak kávé de az a fő értékesítési cikk a sütemények meg még többe kerülnek

Egyrészt a fanok nagy része még mindig tini! Van pár idősebb de ez még mindig a kisebb rétege!

Mivel tinik ezért kevesebb pénzük van

A fanok csak egy kicsi része van Pesten és mondjunk aki a város masik végében lakik az nem fogja át utazni az egészet csak egy kávéért! Legalábbis nem naponta! Azaz itt már az aktuális vásárlók még jobban meg vannak osztava!!!

Egyrészt

Budapesti fanok!

Tiniknek kevesebb pénzük van!

Nem fognak naponta utazni 1 kaveert aki messzebb van!

Átlagos ember nem igen fog be menni mert nem bírja az olyan toxikus környezetet!

Ázsiai kultúrát megismeri ember szinten nem fog oda be menni mert csak poszterek vannak és non-stop kpop zene!


Azaz a kávézó nagyon minimálisan tudna működni! Naponta nem is lenne fix vásárlója talán 1-2 event amire egy kisebb csoport eljön de ez sem olyan nagy mert az event az idolok születés napja lenne arra meg a többi fandom nem fog el menni mert nekik ez full semleges...

Egyszóval az ötlet életképtelen!!!

2021. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!