Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gondoltok,ha egy már...

Mit gondoltok,ha egy már amúgy is híres együttesnek meghal az énekese,a zenekar nélküle is játsszon tovább,vagy inkább fogadja el hogy mindennek vége?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés onnan ötlött eszembe,mivel épp Rebublic-ot hallgatok,és véleményem szerint nekik illő lett volna abbahagyniuk.Ott van pl. a Nirvana,94-ben meghalt az énekes,és a többiek úgy döntöttek hogy befejezik,ennek már lassan 27 éve lesz,és mégsincs olyan ember aki ne ismerné őket.De itt van ellenpéldának az AC/DC is,akik úgy döntöttek hogy folytatják és az új énekessel ugyanolyan sikert értek el mint az eredetivel.

2021. jan. 11. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ. A Joy Divisionban pl. már korábban eldöntötték, hogy ha valaki kilép, vagy meghal, új zenekart alapítanak és más stílusú zenét fognak játszani. Így jött létre Ian Curtis halála után a New Order. Nyilván a frontember távozása teljesen más, mint ha mondjuk lecserélik a basszusgitárost. Freddie Mercury halála után sem lett volna értelme új énekest hozni a Queen élére. A The Cranberries pedig még inkább Dolores O'Riordanre épült, nélküle nem hiszem, hogy bárki is kiváncsi lett volna a zenekarra. Viszont egy olyan együttesben, ahol sokkal kiegyenlítettebbek a viszonyok, többen is énekelnek, illetve szereznek dalokat, az egyikük halála (vagy kilépése) nem okoz akkora törést.
2021. jan. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1.:Nagyon Szépen Köszönöm a válaszod!Igen,szerintem is a Queen is nagyon jól tette hogy nem kerestek új énekest.Az utolsó mondatodhoz annyit megjegyeznék,hogy ott van a Sweet.Ott mindenki énekelt egyformán,viszont a főénekes kilépése és három nélküle készült album után ők is befejezték,mert azt olvastam hogy a rajongók már nem voltak így kíváncsiuk rájuk.
2021. jan. 11. 20:26
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed leírása szerintem eléggé kikövezi a utat azon konklúzió felé, ami egyben az én véleményem is: zenekarfüggő.

A vokált tartalmazó modern zenék zöme nagyon vokál-centrikus, emiatt egy énekes elvesztése (akár halál, akár csak kilépés miatt) gyakran egyúttal azt is jelenti, hogy a zenekar elesik az identitásának tetemes részétől. Ha egy zenekar ezen a ponton megpróbálja kifejezetten az adott tagot pótolni, vagy hangzást/stílust/jelleget váltanak, de bármiféle határozott kreatív irányvonal nélkül, az nem szokott jól végződni. Van, hogy egy banda ilyenkor önmaga tribute-zenekarának érződik, meg lehet a végeredmény egészen katasztrofális is.

De van, hogy egy együttesnek a frontember nélkül is van egy nagyon erős karaktere, ami akkor is totál működik, és felismerhető, ha egy az előzőtől eltérő, de szintén remek énekes lép be. Jó példa szerintem erre a Faith No More. Ott ugyan haláleset nem történt, de már sikeresek voltak, amikor megváltak Chuck Mosley-tól, és pár átmeneti énekes után Mike Patton vette át a helyét. A személyes véleményem, meg a közvélemény is az, hogy a két FNM-iteráció teljesen eltérő, mégis mindkettőben abszolút jelen van ugyanaz az esszencia, és bár mindkettő énekes tökéletes volt ahhoz a fajta zenéhez, amit a banda velük csinált, a Patton-féle FNM még jobb is, mint az eredeti. Persze tudom, hogy a halál ad egy másfajta a színezetet a dolognak, és ha Mosley konkrétan meghalt volna, akkor emberek már csak érzékenységből is máshogy álltak volna a dologhoz, de szerintem a zenekar megítélése olyan nagyon sokban akkor sem térne el a jelenlegitől.

2021. jan. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3.:Neked is Nagyon Szépen Köszönöm a válaszodat! :)
2021. jan. 11. 20:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ACDC működik és jó.

Nirvana felosztása és a Foo Fighters indulása jól jött ki.

BlackSabbath évei eleve rakás cserével zajlottak. És ez is jó volt. Bár ott nem mindenki halt meg.


Ez nagyon zenekar függő. Van, ahol nem jó a további működés, máshol az.


Theater of Tragedy, NoDoubt esetei, amikor a zene változik meg és nem a tagok, az fura. Új stílus, új célközönség és mégis azonos név. Nekem ez a fura.

2021. jan. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5.:Nagyon Szépen Köszönöm a válaszod! :)
2021. jan. 12. 09:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez így leírva szép elképzelés, hogy tiszteletből illik abbahagyni, ha egy oszlopos tag eltávozik, de a pénz a legtöbb zenésznél elég nagy úr - főleg a brit meg amerikai kultúrkörben ahol mindenki tele van hitelekkel amit a drága életmód finanszírozására vettek fel. Kevés olyan kicsapongó világsztárt tudok mondani akinek mondjuk világos elképzelése lenne, hogy a zenélésen kívül mégis miből fizethetné a drága kocsit, hatalmas lakást meg luxusfeleséget. Na jó, azért a '80-as, '90-es években ez sokkal rosszabb volt, mára talán javult egy kicsit a pénzügyi tudatosság, de nem sokat.

Szóval tegyük fel ott vagy egy halott fronténekessel meg egy bejáratott zenekar nevével - mit választasz, 0-ról megpróbálsz egy új bandát gründolni vagy használod tovább a régit amivel pár tucat arénakoncertet meg világ körüli turnét azért még biztosan lehet adni? Ugye, hogy nem olyan egyszerű dilemma.

2021. febr. 8. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7.:Nagyon Szépen Köszönöm a válaszod! :)

Nekem pl. egyszerű,mert nem motivál a pénz,mint általában mindenkit,így abbahagynám.De tegyük fel a magyar együttest,amit fönt megemlítettem,ott van Tóth Zoltán,a kezdetektől benne volt ő is,de ő kiszállt,Cipő emléke miatt,és új együttest alapított,a többiek nem,nekik kellett a pénz,Boros Csabának meg még jól is jöhetett Cipő halála,mert így legalább ő lehetett az a frontember és az énekes)

2021. febr. 8. 03:21
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
De persze a magyar zenekaroknál is látni példát arra, hogy már rég semmi közük az eredeti felálláshoz (sem minőségben, sem szellemiségben), mégis egy kisebb afrikai ország GDP-jével vetekszik a színpadra felhurcolt felszerelés értéke. A milliós gitárszerkók, Harley Davidsonok meg márkás ruhák a hazai rock szcéna igazi pöcshosszabbítói - főleg az öregebb zenészek ezt nem igazán szeretnék feladni. Persze nem általánosításból írtam, biztos vannak nagyon elkötelezett muzsikusok is akik egy falusi viskóból mackónadrágban is tovább nyomnák a zenélést, mert az az életük, de azért egy EDDA, Republic vagy P.Mobil mégis csak biztos kenyér keresetet biztosít az ismeretlennel szemben.
2021. febr. 8. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9.:Hát a leírásodból az jön le,hogy te folytatnád.Én nem.Köszi mégegyszer a válaszod!
2021. febr. 8. 03:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!