Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Dallamosabb metál számok/bandá...

Dallamosabb metál számok/bandák (kezdőknek)?

Figyelt kérdés

Melyikek azok a bandák, akikkel érdemes kezdeni, ha újonnan érdekel a műfaj? Szeretem a hard rockot és van 1-2 metál szám, amit meghallgatok de úgy egyébként lövésem sincs a dogokhoz.


Talán a ritmusosabb metál számokkal érdemes kezdeni, aztán csak később áttérni a brutálisabbakra...


2021. jan. 14. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha dallamosabbat akarsz,akkor kezdjél Nu metal-lal:Static-X,Korn,System Of A Down
2021. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van, illetve power-metal: Nighwish, Epica, Powerwolf, Hammerfall stb.

Komplexebb zenét nem feltétlen érdemes az elején, mert nem fogod élvezni még, ahogy a hörgés is elég szokatlan lehet.

Amúgy a leírtak alapján melodic deathmetal lesz majd a műfajod, a később In Flames talán be is jöhet neked, után mehet a Children of Bodom és társai de ezekben már bőven van hörgés és agresszív riff ami kezdetben lehet még nem tetszik.(de persze ez egyénileg változik, lehet neked most is tetszik, próbálkozz meg vele)

2021. jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Itt a 11-es elég jól leírta:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__10882866-ko..

2-es voltam.

2021. jan. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha hörgés nem zavar, akkor Coldrain-t esetleg megpróbálhatod, a korai Bring Me The Horizon-ra hasonlítanak, csak jóval dallamosabbak. Alapból egy Japán banda, de a számaik angolul vannak.
2021. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is kezdő Metal hallgató vagyok, szóval annyira nem ismerek bandákat, de nekem pl. az Alestorm volt az első akiket önszántamból leültem hallgatni. Lehet nem a legjobb tipp mert ők főleg egy viccbanda, "kalózmetált" csinálnak, és nagyon nem veszik komolyan magukat, de azért power metal elemek is találhatóak a zenéjükben rendesen, és szerintem a legújabb albumuk különösen könnyen hallgatható. Néha hörögnek is egy kicsit. Szerintem szoktatónak jó, ha szórakoztat a téma. Egyébként magyar a gitárosuk
2021. jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek!
2021. jan. 14. 23:19
 7/12 anonim ***** válasza:
6.:Szívesen! :)
2021. jan. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Power metal +1, az a legemészthetőbb metal szerintem. Tiszta hangok, kicsit "mainstreamebb", én pl. nem szeretem a hörgős death meg hasonló metálokat.


Beast in Black, Sabaton, Powerwolf, Nightwish, Battle Beast, Amaranthe, ezeket ajánlanám "kezdőknek". Sok féle zenét játszanak, mindenki megtalálja a számítását, nem rétegzene.


Ha már kicsit komolyabbra vágysz, akkor pl. a Rhapsody of Fire-t, DragonForce-ot ajánlom. Kicsit komolyabb, "metálosabb", de még mindig könnyedén emészthető zenéik vannak. Aztán mehetsz tovább mélyebbre. :)

2021. jan. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Within Temptation - The Purge
2021. jan. 17. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok újat mondani mindent leírtak

Amúgy én Iron Maiden-el kezdtem

2021. febr. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!