Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a gitárról? Első elektromos gitárnak megfelel?

Figyelt kérdés

Szóval megtetszett egy Gretsch G2210 streamliner JR jet club gitár. Egy éve egyik barátom kölcsön adta a klasszikus nejlonhúros gitárját. Tanulgattam rajta egy kicsit.

Most szeretnék egy elektromos gitárt.

Illetve azt rákötni a számítógéphez. Erre a célra találtam egy ilyet:

Behrunger UMC22 U-phoria


Mi a véleményetek erről? Egyébként Abletont szoktam használni.


U.I.: nem nagyon értek ezekhez, ez gondolom kiderült :) de szeretnék

Ha másra nem, önmagam szórakoztatására :D


Még annyit, hogy ez így 115.000 forintba jönne bele.

Esetleg még kellene vennem valamit? Jaj igen, kábelt. Abból milyen kell?


Mégegyszer, bocsánat a sok hülye kérdésért.

Eszembe jutott még egy.

Abletonban van olyan plugin, vagy effect, hogy az elektromos gitárom úgy szóljon, mint egy akusztikus?



2021. jan. 22. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Haaat a gretsch egy profinak is elég komoly hangszer. A kábel teljesen mindegy, ernie ball, fender mind jók.

Az e gitárból akusztikus nemtudom h van e ilyen benne, ezzel meg tudod csinálni de egy kicsit drága:

[link]

2021. jan. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hol is kezdjem? A gitár biztosan használható, de én nem vennék olyan LP-t, ami csavarozott. Ez olyan "legalja érzést" ad a hangszernek, persze lehet, hogy csak én láttam már túl sokat, neked megfelelhet.


Behr(i)unger UMC22 U-phoria a belépő szint alatti kategória. Egy kicsit érdemes odafigyelni a vásárlásnál, hogy később kevesebb vesződséged legyen vele.


Mondjuk ez a kártya, amit ajánlanék, persze ez is csak a belépő szint alja, de elsőnek tökéletes: [link]


Kábel, amivel a gitárt csatlakoztatod a külső hangkártyához, majdnem mindegy milyen, nem kell rágörcsölni. Jó legyen a színe :)


Szükséged lesz még egy aktív hangfal párra, ami a belépő szint esetében sem a legolcsóbb rész a láncban. Itt már igényesebbnek érdemes lenni, amikor a hangkártya és hangfal közötti kábelezést vásárolja az ember. Ha nagyon gagyit veszel, zajos lesz a rendszer.


Plugin: bármiből lehet bármit csinálni, de ez egy másik ezer oldalas könyv


Javaslom lépj be a 'Cakewalk By BandLab Magyarország' Facebook csoportba. Ez egy ingyenes, teljes értékű zeneszerkesztő program(DAW) köré szerveződött témakör. Kérdezz bátran, segíteni fognak. Van bőséges magyar nyelvű leírás, videó is a témában, ami szintén elérhető a fórumból(is).


Bizonyára van az Abletonnak is fóruma, ha az a becsípődésed, keress hozzá Facebook csoportot.

2021. jan. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mojjo ***** válasza:
100%

@2: Ez az LP nem LP. Teljesen más hang, teljesen más életérzet. Egyetértek, aki LP-t szeretne, ne vegyen csavarozott nyakút, de aki LP-t szeretne, annak ezt a gitárt akkor sem ajánlanám, ha ragasztott lenne a nyaka.

Ha nem LP-t szeretne a kérdező, hanem pont ezt a Gretsch hangzást, akkor viszont nagyon is rendben van mindenestől, a nyakcsatlakozással együtt.

2021. jan. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pár éve, mikor kitaláltam, hogy meg seretnék tanulni gitározni a stratocasterekt tetszettek, aztán idövel a telecasterek, most meg a les paulok tetszenek külsőre.

Hangzásra, és ez a fontosabb, hát fogalmam sincs. Nem vagyok én olyan profi ebben.

Illetve, hogy milyen müfajt szeretek, hát igen... hörgős death metaltól kezdve lana del reyig minden zenét, amiben rendes ganszerek vannak :D

2021. jan. 23. 13:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nézd meg a Vintage-V100 gitárjait ha a Les Paul hangzás érdekel. A behringer az rendben van, mindben ugyanaz a chip van.) A múltkor a városunk hangszerüzletében volt egy gyönyörű law suit Ibanez, esetleg ha megvan még de nem hiszem. Sajnos nem vettem meg mert előtte vásároltam új gitárt.
2021. jan. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mojjo ***** válasza:
100%

+1 szavazat a Vintage V100-ra, ha a Les Paul hangzás vonz.

Csak mint írtad, nem tudod, hangzásra melyik tetszene neked. Szóval a legelső és legfontosabb ezt kideríteni :)

Irány a youtube, illetve hangszerüzletek.

2021. jan. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
@2 azért egy gány 1500 forintos és egy 5000 forintos roland kábel közt hatalmas a külömbség
2021. jan. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!