Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az elkövetkezendő napokban...

Az elkövetkezendő napokban tervezem hogy veszek egy zongorát mert már régóta szeretnék tanulni zongorán játszani viszont foglalkoztat egy kérdés ami így hangzik.(?

Figyelt kérdés
a két kezemmel két ellentétes dallamot nem tudok játszani. ezt úgy vettem észre hogy pl. mikor youtubeon hallgatok zongora műveket, nem tudom leutánozni a művészt. az agyam nem teszi képessé hogy a két kezemmel két különböző dallamot tudjak játszani azonos időben. feltételezem ez normális és azt is hogy gyakorlás kérdése és majd egyszer csak menni fog. vannak dolgok, amikkel fejleszthetem ezt? pl bal agyféltekés vagy jobb agyféltekés feladatok vagy bárakármi ami fejlesztene ezen a területen?
2021. jan. 30. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj meg rajta játszani!
2021. jan. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ha volt valami értelme ennek a válasznak akkor lenne szíves azt a tudtomra hozni? :O
2021. jan. 30. 20:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen természetes hogy nem megy a kezdetekben, elég nehéz dolog egyszerre különböző dallamokat játszani. Ez ne rettentsen el a zongorázástól. A legjobb dolog amivel fejlesztheted az az, hogyha zongorázol. Szerintem ez a leghatékonyabb, plusz a legélvezetesebb is. Sok sikert!
2021. jan. 31. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) próbálok nem elrettendődni :D
2021. jan. 31. 11:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb darabban szorosan összefügg, amit a két kéz csinál. Ne a felhőkarcolók közt himbálózva feszülő kötélen egykerekűzve egymaga négykezes poliritmikus improvizációkat toló művészt próbáld otthon utánozni nulla gyakorlattal és hangszer nélkül b+!
2021. jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hahahhaha igaz! :D
2021. jan. 31. 20:01
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Először valószínűleg nehéz lesz. Kezdetnek csak a jobb kezet játszd, azt tanuld meg, és utána mehet a bal külön majd a kettőt összejátszani. És először mindent lassan, hogy a mozdulat rögzüljön. És lehetőleg jól, ne hibásan.
2021. febr. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2021. febr. 6. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!