Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudom beállítani úgy...

Hogyan tudom beállítani úgy hogy 0 legyen a latency? FL Studio 20,bias fx2, Focusrite scarlett 2i2-t használok, erős géppel...

Figyelt kérdés

2021. febr. 5. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Nulla latency nem lesz, de el lehet érni egy nagyon élhető állapotot. Ez érvényes a legdrágább, legprofibb eszközökre is. Elsősorban a hangkártya driver-ét kell frissíteni. Megkeresed a honlapját és onnan letöltöd. Bár az ilyen eszközök saját maguknak telepítenek, beavatkozás nélkül, de nem árt ránézni. DAW-ban Asio drivert állítasz be, onnantól menni fog.
2021. febr. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert most mennyi? Mikor kezd röcögni terheletlenül?
2021. febr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Driverekkel is lehet probléma.

Érdemes megnézni hogy Focusrite ASIO-t használ-e a program.


Én Studio One-t használok, vagy standalone Amplitube-ot.

Fucusrite ASIO a "technológia".


Sample rate 44100

Buffer size 256

2021. febr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként jó számolni kicsit, mielőtt ész nélkül el akarná érni a lehetetlent az ember, mintha szüksége lenne rá. A hang kb 340 métert tesz meg egy másodperc alatt levegőben. Akkor ezredmásodpercenként megy 34 centit, igaz? Ha csak egyetlen méterre vagy a közeltéri monitortól, az már 3ms latency. Tehát amikor nem fülesen játszol fel valamit, amit nem direct monitoringgal hallgatsz, akkor a hangbeállításokban olvasható köridőre még egy hármast nyugodtan rágondolhatsz. És ha a végösszeg nagyon 10 fölé megy, akkor kezdhet számítani az a 3 is.


Nagyon észnél kell lenni az effektlánccal is: ha a dawodban mondjuk rajta felejtesz a masteren egy brickwall limitert, csak hogy ne reccsenjen a clippelés, az tud betyár meglepetéseket okozni, amikor feljátszol valamit, és kezdhetsz matekolni, hogy mennyit csúszott be. Az is előkerül egyes dawoknál (a Studio One nem tudom, hogy közéjük tartozik-e), hogy a fejlesztők valamiért azt látták helyesnek, ha felvétel közben monitorozott sávon a hallottak szerinti időzítéssel kerül a helyére a felvétel. Tehát nem elég némítani, hanem explicite offolni kell a monitorozást, amikor direct monitoringgal nyomod.


Amire te vágysz, az minimum egy UAD, meg amplitube helyett a megfelelő DSP effektek.

2021. febr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én az ASIO4ALL v2-t vagy az FL Studio ASIO segédprogramokat használom, de elég gyenge a hangkártyám, szóval így is egy kicsit akadozik. (Elsődleges hangillesztőről ne is beszéljünk)

A sample rate-em nekem is 44.1 kHz, a buffer size-ot 2048-ra húztam ki.

2021. márc. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!