Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zenészek, ti milyen fülhallgat...

Zenészek, ti milyen fülhallgatót használtok/ajánlotok monitornak?

Figyelt kérdés

Meguntam a kontroll ládát, és fülmonitorra cserélném.

Ebben szeretném a segítségeteket kérni.



2021. febr. 10. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Annyit tudok hozzátenni, hogy a hasonló árú DJ és gamer fülesek közül a gamer fülesek általában sokkal jobb minőségű hangzást biztosítanak. Fura, de ezt tapasztaltam. 30e Ft alatti fülesekről beszélek. Efölött valszeg csak preferencia, kényelem, esetleg márkahűség a szempont, nem hinném, hogy bármi különösen rosszat lehetne kapni.
2021. febr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Igazából a Shure SE215, és a Sennheiser IE 40 Pro között vacilálok. Mindkettő 30e Ft körül mozog, de nem szeretném a véletlenre bízni.
2021. febr. 10. 11:29
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

[link]


Amúgy miért vesz valaki ilyen in-ear füleseket egy rendes külső zajt kiszűrő helyett? 🙂

2021. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

3

Mert nem ért hozzá.

2021. febr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezek az agybadugós cuccok semmire nem jók. Zenét hallgatni sem hallgatnék rajtuk olyan botrányos. Telefonálni facetimeolni elmennek de komolyabbra nem alkalmasak.

Először talán ki kéne fejteni mire akarod használni? Egy fejhallgató soha nem váltja ki a studiómonitort. Ha nincs hangszigetelve a stúdiód akkor persze néhány munkafolyamatnál ki lehet váltani, de az elejétől a végéig nem.

Ha kell egy olcsó ami alulról súrolja a használható szintet akkor ezt mondanám:

[link]

2021. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Félig nyitott szerintem nem túl ideális, meg a Beyerektől tudni hogy nem eléggé neutrális a hangzásuk.(már ami az alsó és középkategóriát illeti)

Akkor inkább ez:

[link]

Többért ez:

[link]

Én mondjuk csak itthon használom zenéléshez az M30X-t, de azt is nyugodtan tudom ajánlani.(SRH440 nem túl kényelemes azért választottam inkább ezt)

Stúdióban nyilván M70X-t érdemes, annak már egész jó a hangszigetelése meg szinte teljesen neutrális.

2021. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6. Élő fellépésekhez használnám, és azért szeretnék inkább in-ear-t mivel nem igazán lenne mutatós, ha fejhallgatóval jelennék meg. De azért köszi a választ!
2021. febr. 10. 21:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Vannak cégek, akik csinálnak testreszabottat. Az kezdi megérni. Azért azt ne felejtsük el, hogy a monitor mix a bedugott fül miatt egész másképp történik! Legjobb, ha magadnak csinálsz egy korrekciót.
2021. febr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nem csinálnak cégek testreszabott monitort. Megveszed a neked tetsző agyast és a fülbe aplikáló eszközt öntik le az adott személyre, mivel a fül is olyan egyedi, mint az ujjlenyomat.


Semmire nem jók az agyas cuccok. Naja... bizonyára azért használja az egész profi zenészvilág.


Nem elég, ha megveszel egy belépő szintű agyast. A köré, elé aplikált sor is nagyon fontos. 50-50%-nak szokták mondani. Nekem volt Shure SE215 agyasom, nagyon nem jött be. Óvatosan, nagy előtanulmányokkal javaslom a vásárlást, mert ezt nem lehet visszaküldeni. Egészségügyi okokból nem érvényesíthető elállás. Szóval azt javaslom, keress fel egy speckó boltot személyesen, ahol ilyesmivel foglalkoznak. Nem érdemes százezreket elkölteni, utána tízezreket bukni. Kijártam az iskoláját, légy okosabb!


Link fent. Bőséges infó, 'Basszusgitárosok klubja' Fb oldal.

A fórum keresőjébe gépeld: fülmonitor. Ja, előbb regisztrálni kell, de nyilván nem gond :)

2021. febr. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9. Köszönöm szépen! Már azt hittem, hogy nem kapok használható választ.
2021. febr. 12. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!