Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honnan ismertek zenéket/előadó...

Honnan ismertek zenéket/előadókat?

Figyelt kérdés

Ez most egy hülye kérdésnek tűnik, de nálam ez nem nagyon működik, mert régen nem hallgattam zenét magamtól, kb akkor kezdtem el öncélulag, mikor gimibe busszal jártam, és rájöttem, hogy azokon kívül amit a rádióban nyomatnak vagy örök klasszikusok alig ismerek valamit.

Tök fura nekem, hogy emberek mindenféle bandákat/előadókat mondanak, és nekem dunsztom sincs egy csomóról, pedig nagyon szívesen hallgatok egyébként mindenfélét, és csúnyán megragadtam a rádiós zenék szintjén.

Kicsit szomorú is vagyok, mert néha hallok tök jó számokat, amiket nem ismerek, és rájövök hogy a zenei ízlésem még nincs nagyon. Ezt úgy értem, hogy meghallok egy tök más műfajú zenét, mint amiket szoktam, és rájövök, hogy ezek hiányoznak a zene hallgatásaimból.



2021. febr. 11. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Filmekből és játékokból. Próbáld ki, ha filmet nézel vagy játszol, akkor figyeld a háttérzenét. Van köztük olyan is, amit az adott filmhez/játékhoz írtak, de sokszor licenszelt zenét használnak fel egy-egy jelenethez. Filmek végén a stáblistán megtudod nézni, ki írta a zenét, ki az előadó így meg is vagy. Nézz szét az adott énekes/zenekar többi zenéi között is, lehet egy új kedvencre bukkantál. Illetve Spotify-on néha megnézem, mit ajánl nekem, onnan is találtam már magamnak olyat, ami nagyon tetszett. Ha érdekel, linkelek pár zenét meg leírom, hol találkoztam vele először.
2021. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne ellátogatnod a RateYourMusic és a Bandcamp oldalára.
2021. febr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én igazából sorozatból ismertem meg Ariana Grande-t, és onnan már csak a YouTube döntötte el, hogy miket hallgatok:DD

Mindig ott dobálta fel az új előadókat vagy bandákat(for example:Johnny Orlando, HRVY, Lewis Capaldi, Why don't we, roadtrip tv), de van olyan banda vagy énekes, akit a két nővérem mutatott meg (example:Leander kills)

De igazából kérdezz nyugodtan, mondd, hogy milyen zenéket szeretsz, legalábbis amiket most hallgatsz, és hátha tudok segíteni neked olyan zenéket találni, amiket Te is szeretsz :))

L

2021. febr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 GyBlanka54 ***** válasza:
100%
Filmekből soundtrack-okat, meg apámtól ismerek bandákat/számokat, a legtöbb rock bandát miatta ismerem, mert mutatott pár jó számot.
2021. febr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtetszik egy zenekar, akkor keresek hozzá hasonlót. Vagy csak szimplán beírom, hogy milyen műfajú zenét keresek, pl. Gothic Metal és kiad oldalakat teli ilyen zenét játszó együttessel.
2021. febr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó erre a youtube is.Én is meghallgatok sokfajtae zenét.Nincs egy konkrét irányzat,hogy csak azt.De szerintem nem is jó lekorlátozni a választékot.

Egyébként ahogy észreveszem tényleg a rádiókban nagyon szegényes a zenei kínálat.Általában a már milliószor játszott slágereket adják vagy kaptafa zenéket.

2021. febr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Instáról, lejátszási listákról
2021. febr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!